اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

مشهد| پاکستانی‌ها علاقه وسیعی به شیعه و ایرانیان دارند

مشهد| پاکستانی‌ها علاقه وسیعی به شیعه و ایرانیان دارند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، تقی صادقیامشبدر هفتمین پاتوق جهان اسلام در مشهد اظهار داشت:در مواجهه با پاکستان فکر میکنیم که این کشور را میشناسیم اما زمانی که از نزدیک آن را بررسی میکنیم شاهد پدیدهای هستیم که متوجه میشویم پندارها و گمانهای ما غلط است؛ عموما در ایران یا پاکستان را نمیشناسندیا غلط میشناسند و این شناختها هم گاه منتاقض است.

صادقی ادامه داد: اخبار خوب و بد همواره از پاکستان به گوش میرسد؛ در دفاع مقدس رزمندگان پاکستانی جانفشانیهای بزرگیداشتند؛ اکنون هم در جبهه مقاومت شاهد افتخارآفرینیهای برادران پاکستانی هستیم.

وی افزود: در اخبار در سطح جهانی و افکارسنجی موسسههای جهانی، ایران محبوبترین کشور نزد پاکستانیان است؛ عربستان با همه هزینههایی که میکند به اندازه ایران در پاکستان محبوب نیست.

خبر جدید  مشکلی برای ثبت قرارداد بازیکن جدید پدیده شهر خودرو وجود ندارد

رایزن سابق فرهنگی ایران در پاکستان گفت: در منطقه پاکستان ریشه فرهنگی قوی و غنیوجود دارد که با ورود انگلستان به این مناطق باز هم از علاقه پاکستانیان به ایرانیان کم نشد؛ از نخستیناقدامات انگلستان این بود که به جنگ زبان فارسی رفتندتا بتوانند زبان انگلیسی را جایگزین زبان فارسی کنند.

وی افزود: حدود ۲۰ تا۲۵ درصد کشور پاکستان، شیعه و بقیهاهل سنت هستند، پاکستان پیشتاز بیداری اسلامی است؛ سال ۱۸۵۷ مبارزه با استعمار در پاکستان آغاز میشود؛ علامه اقبال که اندیشمند بزرگی در جهان اسلام است و اندیشههای او هنوز محقق نشدهنظریهپرداز تمدن نوین اسلامی است کهنظریه دو ملت را نیز مطرح میکند.

وی تصریح کرد: آرمان آزادسازی فلسطین از همان روزهای اول استقلال پاکستان وجود داشت؛ بعد از نگارش قانون اساسی، پاکستان در ۱۹۵۶ پیشگام حرکت مبارزه با استعمار و استقلال شیعیان پیشگام بودند.

رایزن سابق فرهنگی ایران در پاکستان خاطرنشان کرد: پاکستان عمق و امتداد فرهنگ ایرانی و شیعی است؛تاریخ ایران بخشی از فرهنگ و باور پاکستان است و اگر ما پاکستان را یاری نکنیم، آنهاسرشکسته میشوند، پاکستان تنها کشور غیرشیعی است که روز تاسوعا و عاشورا تعطیل است.

خبر جدید  خراسان‌رضوی|نمی‌توان در عصر اقتصاد دیجیتال کشور را با روش‌های قدیمی اداره کرد

صادقی ادامه داد: مردم کشمیر ۷۰ سال است درگیر هستند؛ کشمیر نظامیترین نقطه جهان است و این مردم دائما مورد ظلم، زور و تبعیضاند،۱۰۰هزار انسان در ۲۰سال گذشته به طور فجیع در کشمیر کشته شده وجنایتهای هند در کشمیر قابل انکار نیست.

وی افزود: سیاست دوگانه ما در مواجهه ما با هند سببتعجب است، ما کشمیر را رها کردیم؛ این غصهای در دل ماست؛ پاکستان خط مقدم ما در درگیری با کشمیر است؛ در واقعیت پاکستان و پاکستانیها ایران را دوست دارند.جبهه غربی و عربی پاکستان را عمق استراتژیک خود برای ضربه به ایران انتخاب کردند اما نتیجهای نداشته؛پاکستان و پاکستانیها ما را دوست دارند و این تعلق صرفا در سطح مردمی نیست بلکه در احزاب دینی ، سیاسی نیز آنها دوست داران ایران و انقلاب اسلامی هستند.

خبر جدید  افزایش ۱۰۰ درصدی اجاره بها در برخی مناطق مشهد؛ مشاوران املاک بیکار هستند

انتهای پیام/ ت


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *