اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

مشهد| "کتاب‌های پروانه" فراتر از مرزها می‌روند

مشهد| "کتاب‌های پروانه" فراتر از مرزها می‌روند

حسین سعیدی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت:مجموعه هشت جلدی «یک داستان تخیلی با مفهوم قرآنی» در قالب «کتابهای پروانه» توسط انتشارات نار ترکیه به زبان ترکی منتشر شده است و به زودی ترجمه این اثر به زبان آلمانی و نروژی نیز منتشر خواهد شد.

وی افزود: طبق رایزنی فرهنگی با موسسه امام علی (ع) در اسلو نروژ این مجموعه هشت جلدی که به قلم «کلر ژوبرت» نویسنده و تصویرگر فرانسوی و مسلمان برای کودکان منتشر شده است، به زبان نروژی ترجمه و عرضه میشود.

مدیرعامل بهنشر ادامه داد: مجموعه «یک داستان تخیلی با مفهوم قرآنی» هشت داستان تخیلی برگرفته از هشت آیه قرآن کریم را برای کودکان روایت میکند و سعی دارد یکی از مفاهیم قرآنی مانند دروغگویی، غیبت، امانتداری، راستگویی، صلح و آشتی، تجسس و … را براساس یک آیه از قرآن برای بچهها به تصویر بکشد و ملموستر کند.

وی همچنین با اشاره به ترجمه عربی مجموعه «پیامبر» نوشته نقی سلیمانی که توسط انتشارات آستان قدس رضوی منتشر شده است،بیان داشت: مجموعه «پیامبر» به روایت داستان زندگی خاتمالانبیاء(ص) در دورههای مختلف شامل پیش از تولد، کودکی، نوجوانی، جوانی، بزرگسالی، میانسالی و کلانسالی میپردازد و بهنشر این مجموعه رمان بلند را که بر اساس قرآن و با استفاده از نهج البلاغه و کتابها و روایتهای معتبر نگاشته شده،در قالب «کتابهای پروانه» برای گروه سنی کودک و نوجوان منتشر کرده است.

خبر جدید  مشهد| هدف از اجرای پروژه جلوخان آرامگاه فردوسی چیست؟

مدیرعامل بهنشر در ادامه خاطرنشان کرد: قرارداد ترجمه مجموعه «قصه ما مثل شد» با انتشاراتBeijing pream garden culture & media چین و نشر مهنا در ترکیه منعقد شده است که ترجمه چینی این اثر همزمان با سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در سال ۹۸ رونمایی خواهد شد.

وی تصریح کرد: کتاب «قصه ما مثل شد» نوشته محمد میرکیانی و تصویرگری محمدحسین صلواتیان به عنوان گنجینه ای از صد و ۱۰ قصه مثل ویژه رده سنی نوجوانان توسط انتشارات آستان قدس رضوی در سال ۱۳۸۴ چاپ و منتشر شد که در این سال ها موفق به کسب جوایز متعددی همچون برگزیده بیست و پنجمین دوره کتاب جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۸۶ شد.

خبر جدید  وضعیت آسفالت برخی معابر گناباد «افتضاح» است؛ شهرداری پاسخگو نیست

مدیرعامل بهنشر با اشاره به اینکه این اثر علاوه بر مجموعه پنج جلدی، در قالب یک کتاب تک جلدی مصور با قطع وزیری و جیبی در بازار نشر قرار دارد، اظهار داشت: جلد ششم تا دهم مجموعه «قصه ما مثل شد» نیز به تازگی توسط بهنشر منتشر شده است.

سعیدی با اشاره به اینکه انتشارات آستان قدس رضوی پیش از این ۳۹ عنوان کتاب کودک و نوجوان را در قالب «کتاب های پروانه» به زبانهای انگلیسی و مالایی ترجمه کرده است، به ورود جدی به نشر برای ترجمه آثار این انتشارات خبر داد و عنوان کرد: انتشارات آستان قدس رضوی از سال ۱۳۷۶ با ورود به حوزه ادبیات کودک و نوجوان آثار قابل قبول و بی شماری را منتشر کرده است که در نمایشگاه های بین المللی نیز عرضه و مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته است و در مدت یک سال اخیر نیز با ورود به حوزه رمانهای بزرگسال تاکنون توانسته است ۱۰ رمان را به تولید برساند و در این راستا ترجمه آثار پرفروش نیز به تدریج انجام میگیرد.

خبر جدید  مشهد|علامه امینی کیست؟

وی با بیان اینکه باتوجه به رایزنیهای فرهنگی صورت گرفته، ترجمه آثار بهنشر به زبانهای ترکی، چینی، انگلیسی، مالایی و عربی در دستور کار این انتشارات قرار دارد، افزود: کشورهای عرب و ترک زبان به دلیل نزدیکی، فرهنگ و مذهب مشترک با جمهوری اسلامی ایران، استقبال بیشتری نسبت به آثار تولید شده دارند.

سعیدی در ادامه به ترجمه آثار به زبان انگلیسی به عنوان گسترده ترین زبان جغرافیایی و بین المللی و زبان چینی به عنوان پرجمعیتترین زبان جهان اشاره کرد و بیان داشت: بر همین اساس ترجمه آثار بهنشر به زبان مالایی در کشور مالزی که به عنوان پرجمعیتترین کشور اسلامی به دلیل بعد مسافت از مراکز اسلامی و فقر محتوایی نسبت به مضامین اسلامی، تشنگی زیادی نسبت به معارف اسلامی در آنها احساس میشود، در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *