اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

مشکلات سرمایه‌گذاری در بافت پیرامون حرم رضوی برطرف می‌شود

مشکلات سرمایه‌گذاری در بافت پیرامون حرم رضوی برطرف می‌شود

شعارسال:احسان اصولی ظهر امروز در مراسم آغاز عملیات اجرایی مسجد حضرت صاحب‌الزمان(عج) اظهار داشت: شهرداری منطقه ثامن از مناطق مورد توجه مدیریت شهری است، به همه همکاران در این منطقه خداقوت می‌گویم.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد عنوان کرد: توجه به سرمایه‌گذاری‌ها یکی از رویکردهای اساسی ما بوده است، در حوزه‌های فرهنگی مباحث هویتی و اجتماعی در شورای شهر برای منطقه ثامن مورد توجه بوده است.‌

اصولی عنوان کرد: آثار تاریخی از ویژگی‌های منطقه ثامن است، حفظ این بافت هویتی و آثار تاریخی و میراث معنوی برای ما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی بیان کرد: حفظ هویت تاریخی مسجد حوض معجردار در کوتاه‌ترین زمان ممکن عملیاتی شد، این نشان‌دهنده اهمیت این موضوع بوده است.مدیریت شهری در سایر مراکز، مساجد و ابنیه تاریخی نیز توجه را داشته تا از این میراث تاریخی محافظت شود.

اصولی تصریح کرد: برای غنا بخشیدن به بحث هویت شهری و بازدید زائران از این ظرفیت‌ها باید استفاده کرد.

احمد نوروزی؛رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این مراسم اظهار داشت: یکی از مسائل مهم در بافت پیرامونی حرم مطهر تغییر رویکردها است، در مدیریت شهری شورای پنجم سعی شد از هرگونه فرصتی برای ایجاد امکانات بهتر مردم، استفاده کنند.‌

وی خاطرنشان کرد: این عوامل سببمی‌شود تغییر در منطقه ثامن نسبت به گذشته احساس شود، خوشبختانه با تعاملات صورت گرفته با سرمایه‌گذاران و حل‌کردن برخی مشکلات اقدامات مناسبی انجام شده است.

نوروزی تصریح کرد: در جمع‌بندی شهرداری و شورای شهر هدف اصلی ما بازآفرینی‌های شهری با محوریت مردم است، آن‌ها باید نقش اساسی را ایفا کنند.این امر نیازمند اعتماد مردم است تا با حضور خودشان اتفاقات مناسبی در بافت پیرامونی حرم مطهر ایجاد شود.خوشبختانه شهرداری مشهد در سطح شهر خوش درخشیده و شاهد یک تحرک و پویایی در سطح شهر هستیم.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار۲۵ اسفند ۹۷، کدخبر: ۱۹۷۰۰۱۷،www.tasnimnews.com


منبع :: http://shoaresal.ir

خبر جدید  بهره برداری از یک هزار و ۵۴۴ پروژه عمرانی و اقتصادی همزمان با هفته دولت
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *