رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور گفت: با مطالعه درباره سنگ فیروزه در شرکت‌های دانش‌‌بنیان از این استعداد بالقوه برای کسب درآمد غیرشهریه‌ای بهره‌ می‌گیریم. " />مطالعه سنگ فیروزه در شرکت‌های دانش‌‌بنیان دانشگاه آزاد نیشابور | اخبار مشهد خراسان ما - Part 66866
اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

مطالعه سنگ فیروزه در شرکت‌های دانش‌‌بنیان دانشگاه آزاد نیشابور

مطالعه سنگ فیروزه در شرکت‌های دانش‌‌بنیان دانشگاه آزاد نیشابور

جعفر سعیدی در گفتگو با خبرنگارگروه استانهای خبرگزاری آنادرباره اهم فعالیتهای انجامشده دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور در سال ۹۷ اظهار کرد: در این واحد دانشگاهی پهنای باند اینترنت از ۱۴ مگابایت به ۴۰ مگابایت افزایش یافته و تعداد کتابهای موجود در کتابخانه این دانشگاه از ۶۱ هزار ۴۸۷ جلد به ۸۸ هزار و ۶۹۱ جلد افزایش پیدا کرد.

وی افزود: دو اختراع ملی با عنوان خمیردندان نانوگیاهی و فوم کامپوزیتی چندلایه با ساختار منظم در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده از کالای ایرانی در این دانشگاه ثبت شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور بیان کرد: سال گذشته همایش کشوری پیادهروی حرم رضوی در دومین سال متوالی و دورههای طرح حیات طیبه(معرفت رضوی) با حضور دانشجویان سراسر کشور و دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در این واحد دانشگاهی برگزار شد.

سعیدی درباره اهم برنامههای دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور در سال ۹۸ به آنا گفت:با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب که توسط مقام معظم رهبری خطاب به ملت شریف ایران ابلاغ کردند و در آن به نقش دانش بهعنوان آشکارترین وسیله عزت و قدرت کشور بیان شده و استعداد علم و تحقیق در ملت ایران را بالاتر از متوسط جهان دانستهاند و بنا به توصیه ایشان، این واحد دانشگاهی همسو با سیاستها و برنامههای کلی دانشگاه آزاد اسلامی در تولید علم و دانش و دستیابیبه پیشرفتهای علمی و پژوهشی و حفظ و ارتقای سنگ بنای علمی کشور کوشا خواهد بود.

خبر جدید  صداقت و شفافیت با مردم کمرنگ شده است

وی افزود: با توجه به موقعیت اجتماعی، فرهنگی و جغرافیایی نیشابور و برخورداری از جاذبههای گردشگری و از همه مهمتر همجواری با مشهد مقدس، این شهرستان ظرفیت بالایی در جذب گردشگر داشته و با برنامهریزی شایسته میتوان صنعت گردشگری را بستر مناسبی برای کسب درآمدهای غیرشهریهای در این شهر محسوب کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور تصریح کرد: در همین راستا پیشبینی شده استسال جاری در رایزنی با سازمانهای ذیربط شهرستان و نیز بهرهگیری از طرحهای پژوهشی مرتبط و همکاری با اعضای هیئت علمی که در این زمینه صاحبنظر و تجربه هستند در راستای این موضوعاقدام شود.

دکتر جعفر سعیدی

سعیدی اظهار کرد: با توجه به اینکهنیشابور دارای معادن بسیار غنی و با شهرت جهانی در زمینه سنگهای تزئینی و قیمتی بوده و سنگ فیروزه شاخصترین موارد مزبور است. در نظر داریم از طریق شرکتهای دانشبنیان با بررسی و مطالعه بیشتر فعالیت این واحد دانشگاهی درباره سنگ فیروزه از این استعداد بالقوه برای کسب درآمدهای غیرشهریهای بهرهگیری کنیم.

خبر جدید  رسالت اصلی مدیران تربیت دانش‌آموزان متدین و انقلابی باشد

وی بیان کرد: توسعه مراکز تحقیقاتی، حمایت از شرکتها و واحدهای فناوری مستقر در مرکز رشد در راستای تبدیل آنها به شرکتهای دانشبنیان، برقراری ارتباط منظم و سیستماتیک با صنایع، ادارات و نهادهای دولتی و خصوصی و عقد تفاهمنامههای همکاری با آنها در راستای انجام طرحهای پژوهشی بروندانشگاهی و مشترک و ایجاد و راهاندازی مجلات علمی تخصصی و علمی پژوهشی ازجمله برنامههای سال ۹۸ این واحد دانشگاهی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور افزود: سال جاری سخنرانیهای علمی و کارگاههای تخصصی مورد نیاز اعضای هیئت علمی و مدیران صنایع و ادارات برگزار میشود.

سعیدی عنوان کرد: رشتههای تحصیلی بهویژه در زمینه رشتههای میانرشتهای و علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور در سال جاری افزایش مییابد و کمیته بازاریابی و تبلیغات راهاندازی و از روشهای علمی در این راستا استفاده میشود.

خبر جدید  حجاب و عفت هدف استحاله دشمن

وی تصریح کرد: با توجه به ظرفیتهای موجود در کشورهای همسایه و بهویژه کشور افغانستان برای جذب دانشجوی خارجی در سال ۹۸ تلاش خواهیم کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور از راهاندازی دانشکده مدیریت و حسابداری خبر داد واظهار کرد: همه خدمات مورد نیاز دانشجویان با بهبود فرایندهای کاری و اداری مکانیزه میشوند و سطح بهرهوری کارکنان با ابزار آموزش ارتقا مییابد.

سعیدی افزود: برنامههایی بهمنظور صرفهجویی در مصارف آب، برق و گاز ازجمله اصلاح فضای سبز و کشت گیاهان مناسب با شرایط کمآبی و ثمرده در سال جاری اجراو ایمنی ساختمانها و مکانهای دانشگاه در راستای بخشنامههای صادره افزایش خواهد یافت.

وی تصریح کرد: استادیوم ورزشی فوتبال و دوومیدانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور در سال جاری تکمیل میشود و از چمن ورزشگاه و پیست دوومیدانی تارتانبهرهبرداری و سالنهای ورزشی موجود تعمیر و ترمیم خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور گفت: این واحد دانشگاهی برای افتتاح خوابگاه دانشجویان پسر در صورت استقبال دانشجویان آمادگی کامل دارد.

انتهای پیام/۴۱۲۱/۴۰۶۲/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *