اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

مفاسد اقتصادی فرهنگ تولید را تهدید می کند

مفاسد اقتصادی فرهنگ تولید را تهدید می کند
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع)در سومین نشست از سلسله در سلسله نشستهای نشستهای «عصر انقلاب اسلامی» در مشهد گفت: مفاسد اقتصادی، فرهنگ تولید را نشانه گرفته است، به این نحو سایرین یا دست از تولید میکشند و یا این که آنها نیز وارد فساد میشوند.
حجت الله عبدالملکی در ادامه به تبیین ریشه مفاسد اقتصادی پرداخت و اظهار داشت: اهداف اقتصادی انقلاب اسلامی، از استقلال خصوصی، رفاه عمومی و پیشرفت اقتصادی تشکیل شده است که این اقتصاد توانایی شکوفایی قابل توجهی را دارد.
عبدالملکی در ادامه اقتصاد مقاومتی را در شرایط دشوار، تهدید و دشمنی کارساز دانست و افزود: تحریمها، شامل تحریمهای داخلی و خارجی، به صورت کامل مانعی برای محقق نشدن اقتصاد مقاومتی است.
این اقتصاددان به خسارت ۲۷۱ میلیاردی آمریکا در اعمال تحریم ها بر ایران اشاره کرد و گفت: تحریم این هزینه ها را برای آمریکا و کشورهای هم پیمان خود به همراه دارد ولی مبنای این اختلاف، مبنایی تمدنی میان تمدن اسلامی و غرب است.
وی در ادامه گفت: انقلاب اسلامی، دایه دار برپایی تمدن نوین اسلامی است، اگر این اقتصاد به شکوفایی برسد، تمدن غرب، هواداران خود را از دست خواهد داد، به همین علت غرب با برنامهریزی دقیق به دنبال فروپاشی نظام اسلامی با اهرم فشار در حوزه اقتصادی است.
حجت الله عبدالملکی با اشاره به افول نرخ رشد سرمایه گذاری در ایران پس از حوادث سیاسی درون کشور، گفت: تمدن نوین اسلامی شامل سه رکن فرهنگ، علم و اقتصاد است، غرب اذعان دارد که ایران اسلامی در حوزه فرهنگ و علم به شرایط مطلوبی رسیده است اما در حوزه اقتصاد با وجود پیشرفت های خوب، هنوز آن اقتدار را از خود نشان نداده است.
وی در ادامه گفت: اگر ایران از الگوی صحیح اقتصادی بهره برداری کند و به پیشرفت خود ادامه دهد، در سال ۱۴۳۰ به دومین کشور قدرتمند اقتصادی جهان تبدیل خواهد شد.
استاد دانشگاه امام صادق (ع) تصریح کرد: برخی افراد در جامعه بر این باورند که تحریم ها در کشور پابرجا و تاثیرگذار است اما این افراد سخت در اشتباه هستند، چرا که دشمنان موفق نخواهند شد و این آخرین نفس های دشمن برای مقابله با ایران است، و اگر ما بتوانیم از این سد تحریم اقتصادی عبور کنیم دیگر هیچ گونه تحریمی نمی تواند جلوی ایران بایستد.
وی تحریمهای داخلی را مخرب تر از تحریم های خارجی دانست و عنوان کرد: فیشر، اقتصاددان اسرائیلی الاصل، در سال ۲۰۱۲ که ایران در اوج تحریم های نفتی و بانکی قرار داشت در مصاحبه ای گفت که “تحریم ها اقتصاد ایران را دچار چالش نخواهد کرد و نظام ایران مسیر حرکت را خواهد یافت”.
عبدالملکی نفوذ را یکی از اصلی ترین موانع شکوفایی اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: دشمن از دو طریق تحریم و نفوذ می خواهد به اهداف خود برسد و ایران از هیچگونه تهدیدی ترس و هراسی ندارد اما باید همه ما مراقب باشیم تا کشورمان را حفظ کنیم چرا که نفوذی های دشمنشاید در میان ما باشند.
سلسله نشستهای «عصر انقلاب اسلامی» به همت دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب، نمایندگی مشهد با حضور استادانی همچون، حسن رحیمپور ازغدی، صفار هرندی، فواد ایزدی، حجت الاسلام پناهیان و.. ویژه فعالان فرهنگی، طلاب و دانشجویان در مشهد مقدس در حال برگزاری است.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

خبر جدید  نقش صندوق اعتبارات خرد در ایجاد اشتغال زنان روستایی
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *