اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

مقاوم نبودن ۷۰ درصد واحدهای مسکونی بردسکن

مقاوم نبودن ۷۰ درصد واحدهای مسکونی بردسکن

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، رئیس شورای مدیریت بحران بردسکن اعلام کرد: از مجموع بیش از ۲۱ هزارمقاوم نبودن 70 درصد واحدهای مسکونی بردسکن واحد مسکن روستایی و شهری بردسکن ۷۰ درصد آن در برابر حوادث غیر مترقبه مقاوم نیست.

ابراهیم قاسم پور با اشاره به حادثه زلزله بم در پنجم دی سال ۸۴ و نام گذاری این روز به نام روز ملی ایمنی و مقابله با زلزله گفت: دولت تسهیلات ویژه مقاوم سازی امسال را ۲۵ میلیون تومان تخصیص داده است و به ازای هر فقره وام ۵ میلیون تومان تسهیلات تعمیرات و ۴ میلیون تومان نیز به صورت بلاعوض به متقاضیان پرداخت می شود.

وی بر تشکیل کارگروه ویژه با مسئولیت بنیاد مسکن، بخشداران و دهیاران در روستاهای هدف مقاوم سازی منازل روستایی تاکید کرد و گفت: این تسهیلات با بهره ۵ درصد و با بازپرداخت ۱۵ ساله و به صورت ضامن زنجیره ای است و روستاییان برای مقاوم سازی منازل خود اقدام کنند.

خبر جدید  انابد؛ متحمل بیشترین خسارت سیل در شهرستان بردسکن

سرپرست فرمانداری بردسکن افزود: با توجه به این که شهرستان بردسکن روی خط زلزله گسل معروف درونه قرار گرفته و در چند سال اخیر بیش از ۳۵ مورد زلزله ناشی از این گسل به ثبت رسیده است باید همه دستگاههای عضو شورای مدیریت بحران در مواقع بحران آمادگی لازم را داشته باشند.

قاسم پور با تاکید بر آموزش و آگاهی بخشی عمومی افزود: به هر مقدار در حوزه آموزش همگانی موفق عمل کنیم در حوزه های امنیتی، کاهش هزینه ها و نیروی انسانی کمتر مشکل خواهیم داشت.

خبر جدید  همایش روسا و کارشناسان تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی کشور

وی راه اندازی خودروی مدیریت بحران با همه تجهیزات به روز با بیش از ۸۵ میلیون تومان هزینه و برگزاری مانور اسکان اضطراری را از پیش بینی های لازم برای ارائه خدمت در مواقع بحران اعلام کرد.

سرپرست فرمانداری بردسکن بر ذخیره سازی سوخت جایگزین در واحدهای نانوایی و اداره ها به ویژه مدارس و پادگان ها و مراکز بهداشتی درمانی تاکید کرد و گفت: با تزریق خط گاز تربت حیدریه به کاشمر زمستان امسال مشکل افت فشار گاز را در شهرستان نخواهیم داشت.

خبر جدید  پرداخت 70 هزار میلیارد ریال تسهیلات در بخش های مختلف

قاسم پور همچنین از موافقت مدیرکل منایع طبیعی استان برای انجام مطالعات بندهای تغذیه ای در منطقه کوهپایه بردسکن خبرداد و گفت: در ۱۲ روستای این منطقه با بیش از ۲۱ هزار هکتار عرصه می توان بندهای تغذیه سیلاب ها را اجرا کرد.

سرپرست فرمانداری بردسکن از اداره های آب منطقه ای، شهرداری ها، دهیاری ها و بنیاد مسکن خواست به هیچ وجه اجازه ساخت و ساز در بستر و حریم رودخانه ها را ندهند.

بردسکن در جنوب غربی خراسان رضوی قرار دارد.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *