اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

مقصد ۵۰ درصد قطارهای نوروزی مشهدمقدس است

مقصد ۵۰ درصد قطارهای نوروزی مشهدمقدس است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، سعید رسولی ظهر امروز در نشستی خبریبا اصحاب رسانه، اظهار داشت: ردپای اصحاب رسانه در تمامی موفقیتهای کشور بهویژه توسعه خطوط ریلی راهآهن جمهوری اسلامی ایران و خراسان بسیار مشهود است و همواره قدردان تلاشهای بیپایان زحمتکشان عرصه خبر و اطلاعرسانی هستیم و آماده همکاری فیمابین با رسانهها در راستای انعکاس مطلوبتر خدمات ارائه شده هستیم.

وی افزود: طرحهای نوروزی راهآهن جمهوری اسلامی ایران از امروز آغاز شد و تا ۱۶ فروردین ماه ۹۸ و به مدت ۲۲ روز آماده ارائه خدمت شایسته به مسافران و زائران نوروزی هستیم و مراسم آغاز بهکار این ستاد را در مشهدالرضا(ع) برگزار کردیم.

مدیرعامل راهآهن جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه برنامه ویژهای برای افزایش سهم ریلی مسافری و باری داریم، خاطرنشان کرد: توسعه صنعت ریلی با همکاری بخش غیردولتی میسر است و به دنبال افزایش انگیزه، حضور و مشارکت سرمایهگذاران بخش خصوصی هستیم.

رسولی تصریح کرد: طرح مشارکت بخش خصوصی در صنعت ریلی از سال ۹۳ بهطور جدیتر با همکاری دولت و مجلس دنبال میشود و در دو سال اخیر ۴ استان به شبکه ریلی افزوده شدند و آخرین مورد آن در رشت و در آستانه نوروز ۹۸ بود و نخستین سفرش به مقصد مشهد بود.

خبر جدید  فاز ۲ جلوخان آرامگاه فردوسی با حضور وزیر میراث فرهنگی به بهره‌برداری رسید

وی تاکید کرد: در نوروز ۹۸ حدود ۱۵ درصد به ظرفیت صندلیها اضافه شده و قیمت بلیت هم با نرخ سال گذشته خواهد بود و تعداد ۵۱۷۰ رام قطار آماده جابهجایی مسافران نوروزی خواهند بود و امسال ۲ رام قطار ۵ ستاره اضافه شده و ۸ به ۱۰ رام قطار افزایش یافته است؛ همچنین در بحث نرخ بلیت تخفیفهای ویژه برای خانوادهشهدا و ایثارگران و مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی اعمال میشود.

مدیرعامل راهآهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه ۵۰ درصد قطارهای نوروزی به مقصد مشهد خواهد بود، بیان کرد: با توجه حجم بالای زائران نوروزی امام رضا(ع) این میزان پیشبینی شده و در صورت نیاز افزایش خواهد یافت و در این ایام سامانه ۵۱۴۹ هم بهصورت شبانهروزی پاسخگوی سوالات و شکایات مردمی خواهد بود.

خبر جدید  آیین پایانی شب‌های شعر چلچراغ در مشهدمقدس برگزار شد

رسولی گفت: تعداد ۲۷ واگن در آستانه نوروز ۹۸ نوسازی و بازسازی شدند و با تجهیزات بهروز ریلی در خدمت مسافران خواهند بود و در طول سال ۹۸ این امر را بهصورت ویژهتر دنبال خواهیم کرد تا واگنهای فرسوده نوسازی و بازسازی شوند؛ همچنین موضوع قطارهای گردشگری هم با هدف توسعه گردشگری و ایجاد اشتغال پایدار در حال اجرا است و یکی زیباترین و جذابترین مسیرهای گردشگری ریلی در مسیر لرستان بودهو خوشبختانه افزایش قابل توجهی هم در این قطارها داشتیم.

وی افزود: خطوط مشهد به زاهدان و مشهد به گرگان در حال انجام است، اما پیشرفت خاصی نداشتهایم و تاکنون ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشتهایم؛ همچنین مسیرهای حومهای و همجوار استانی هم افزایش قابل توجهی داشتهکه یکی از آنها در مسیر اسفراین به سبزوار در استانهای خراسان رضوی و خراسان شمالی بوده است.

خبر جدید  ترکیب استقلال تهران مقابل پدیده شهر خودرو اعلام شد

مدیرعامل راهآهن جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه در سال ۹۷ تعداد ۲۶ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از طریق خطوط ریلی جابهجا شدند که نسبت سال ۹۶ به میزان ۱۶٫۵ درصد افزایش میزان جابهجایی مسافر را داشتیم، گفت: با افزایش سرعت سیر قطار به ویژهدر مسیر تهران به مشهد زمان سیر به مدت ۲ ساعت کاهش یافت و همین افزایش قابل توجه مسافران نوروزی را بههمراه داشت و در حوزه باری نیز ۴۷٫۹ میلیون تن جابهجایی بار داشتیم که نسبت به سال گذشته ۱۳ درصد افزایش یافته است.

انتهای پیام/ ت


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *