اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

مهار حاشیه نشینی در مشهد باید در اولویت برنامه ها باشد

مهار حاشیه نشینی در مشهد باید در اولویت برنامه ها باشد

به گزار، خبرگزاری مهر، محمد اسلامی در جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان که در محل استانداری برگزار شد، اظهار کرد: ستاد ملی بازآفرینی شهری باید نسبت به تدوین طرح مهار رشد حاشیه نشینی در مشهد اقدام کند زیرا به رغم همه اقدامات انجام گرفته در راستای ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی، هنوز دغدغه‌های اصلی مرتفع نشده است.

وی با بیان اینکه سکونتگاه‌های غیررسمی مرکز انواع و اقسام آسیب‌های اجتماعی است، گفت: اگر روند حاشیه نشینی مهار نشود، سکونتگاه‌های غیررسمی به صورت زایشی رشد می‌کند و شاهد افزایش آمار آسیب‌های اجتماعی خواهیم بود.

خبر جدید  پیش‌بینی ساخت 10 سوله بحران در برنامه عملیاتی 1400-97 شهرداری مشهد

وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: باید با برنامه مشخص و زمان بندی شده در راستای تحقق اهداف مدنظر از بازآفرینی بافت‌های ناکارآمد شهری گام برداشته شود؛ در دوره گذشته وزارت راه و شهرسازی، تأمین زیرساخت‌ها و سرانه‌ها در اولویت برنامه‌ها بود اما اکنون روی توانمندسازی مردم و ساخت مسکن تمرکز شده است.

خبر جدید  تیم فوتسال مقاومت قرچک فرش آرای مشهد را شکست داد

وی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی باید زمین‌های دولتی را برای اجرای مدل بازآفرینی شهری اختصاص دهند، تاکید کرد: در صورت نیاز، زمین‌های آستان قدس رضوی واقع در حاشیه شهر را هم برای ساخت مسکن و بازآفرینی سکونتگاه‌های غیررسمی به کمک خواهیم گرفت.

اسلامی با بیان اینکه در قالب اعطای تسهیلات می‌توان زمینه مشارکت توسعه گرها را در حوزه ساخت واحدهای مسکونی فراهم کرد، ابراز کرد: به منظور بازآفرینی سکونتگاه‌های غیررسمی و اسکان موقت یا دائم ساکنان حاشیه شهر می‌توان از ظرفیت برخی واحدهای مسکن مهر در اختیار وزارت راه و شهرسازی استفاده کرد.

کد خبر ۴۵۶۲۲۷۵


منبع :: https://www.mehrnews.com

خبر جدید  اختیارات شوراهای شهر افزایش یابد
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *