اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

مهمترین کار حل مشکل معیشتی مردم است

مهمترین کار حل مشکل معیشتی مردم است

علیرضا رزم حسینی عصر شنبه در مسجد جامع شهرسلطان آباد شهرستان خوشاب در جمع مردم و مسئولان این شهر افزود: بنده به عنوان خدمتگزار مردم کارسیاسی بلد نیستم و سیاسی ترین کار را تامین معاش و اقتصاد خانواده ها می دانم.
وی با اشاره به اجرای طرح مثلث اقتصادی اظهار داشت: در این طرح مبتنی بر اقتصاد مقاومتی با همگرایی همه مسئولان، مردم و بخش خصوصی درآمد مناطق افزایش و نرخ بیکاری کاهش می یابد.
وی گفت: رئیس جمهوری آمریکا برجام را که قرارداد معتبر بین المللی بود یکطرفه لغو کرد و با اعمال تحریم ها مسیر سرمایه گذاری های کلان را سخت نمود لذا ما باید با امکانات داخلی اقتصاد کشور را رونق دهیم.
استاندار خراسان رضوی افزود: تنها راه مقابله با تحریم اقتصادی دشمن، تقویت امکانات داخلی است که منجر به استحکام اقتصادی کشور می شود و تحریم های دشمن با الگوی اقتصاد مقاومتی مبتنی بر مردم بی اثر می گردد.
وی اظهار داشت: در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی باید به سوی توانمند سازی جوامع محلی حرکت کرد که از مناطق دور دست شروع می ‌شود.
نماینده مردم شهرستانهای سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: استاندار خراسان رضوی فردی توسعه گراست و تفاهمنامه های اقتصاد مقاومتی با توجه به ظرفیت های مناطق، بستر اشتغال و رونق تولید در استان را فراهم می کند.
حسین مقصودی افزود: در طرحهای معین اقتصادی تمام مسئولان، روحانیون، مردم و بخش خصوصی پای کار می آیند تا فرایند کسب و کار و سرمایه گذاری در مناطق تسهیل شود.
وی با اشاره به طولانی شدن تکمیل راه آهن سبزوار اظهار داشت: طرح اتصال راه آهن سلطان آباد به سبزوار یکی از مطالبات مردم منطقه است که با بهره برداری آن تحول بزرگ در بخش حمل و نقل و رونق اقتصادی منطقه ایجاد می شود.
وی گفت: جاده شهرستان خوشاب محور ترانزیتی است که در شبانه روز بیش از ۵۰۰ کامیون و تریلی به مسیر آسیای میانه در آن رفت وآمد دارند ولی از ایمنی کافی برخوردار نیست و تاکنون حوادث بسیار در آن رخ داده است.
مقصودی افزود: از محل اعتبارات سفر رئیس جمهوری ۱۵۰ میلیارد ریال برای چهار بانده شدن جاده خوشاب – سبزوار اختصاص یافته که تسریع در عملیات اجرایی آن نیاز به تخصیص اعتبارات استانی نیز دارد.
دیگر نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: زیرساخت های شهرستان خوشاب فراهم شده و چهار بانده شدن جاده سبزوار به خوشاب یکی از مطالبات جدی مردم این شهرستان است.
رمضانعلی سبحانی فر افزود: همچنین طرح مطالعات جاده خوشاب به جوین پایان یافته و منتظر ردیف اعتباری از سوی سازمان برنامه و بودجه است که با اجرای این طرح این شهرستان به جوین و استان های شمالی کشور متصل می شود.
وی با اشاره به ظرفیت شهرستان خوشاب در بخش کشاورزی اظهار داشت: امیدواریم با کمک استاندار خراسان رضوی از محل اعتبارات فنی و اعتباری یارانه ای برای تسهیلات در خوشاب اختصاص یابد.
وی گفت: ورود شرکت سرمایه گذاری پارسیان و انعقاد تفاهمنامه های اقتصاد مقاومتی در خوشاب بستر ایجاد اشتغال زودبازده در این شهرستان را فراهم می کند.
استاندار خراسان رضوی روز شنبه در سفر به شهرستانهای جوین و خوشاب از چند طرح صنعتی بازدید کرد و ۲ تفاهمنامه معین اقتصاد مقاومتی در این شهرستانها منعقد نمود.
شهرستان ۳۸ هزار نفری خوشاب به مرکزیت سلطان آباد در ۱۷۵ کیلومتری غرب مشهد واقع است.
۸۱۴۵/۷۴۹۵ / ۶۰۵۳

خبر جدید  راهپیمایی 22 بهمن برگ زرینی در تاریخ افتخارات انقلاب شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *