اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

موزه باستانی نیشابور تعطیل شد!

موزه باستانی نیشابور تعطیل شد!

عضو شورای اسلامی نیشابور از تعطیلی موزه این شهر به دلیل نداشتن رده حفاظتی خبر داد.

شعار سال: محمد حسن زرندی اظهار کرد: نیشابور شهر تاریخ، تمدن و فرهنگ با ۷ هزار و ۵۰۰ سال قدمت است و با کاوش های صورت گرفته در سایت های باستانی شهر و فراوانی اشیا در موزه های مختلف جهان از بزرگترین مراکز تمدن فرهنگی جهان اسلام و قبل از آن محسوب می شود. شهری که به تعبیری به دلیل کثرت آثار تاریخی و فرهنگی به “شهر موزه” معروف است.

خبر جدید  مراسم روز کتاب گردی در کتابخانه حاج ملا هادی سبزواری

وی افزور: این “شهر موزه” تاسال ۹۵ موزه ای در شان اش نداشت و موزه تخصصی و باستان شناسی نیشابور به عنوان اولین موزه خشتی شمال شرق کشور در محل کاروانسرای عباسی به همت شهرداری و اداره میراث فرهنگی با مشارکت یک میلیارد ریالی شهرداری جهت تجهیز و راه اندازی در سال ۹۵ افتتاح و مورد استقبال شهروندان نیشابوری و گردشگران قرار گرفت.

خبر جدید  مستند ۵۰ قسمتی برنامه شیطان در مشهد رونمایی شد

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری اقتصادی و گردشگری شورای اسلامی نیشابور گفت: به تازگی این موزه باستان شناسی تعطیل شده و اشیاء باستان شناسی قرار است به موزه بزرگ خراسان در مشهد منتقل شود.

وی ادامه داد: وجود این مرکز فرهنگی و تاریخی که به یکی از جاذبه های گردشگری، علمی وپژوهشی نیشابور تبدیل شده، با توجه به رشته باستانی شناسی دانشگاه نیشابور و حضور پژوهشگران و گردشگران در این شهر ضروری است.

خبر جدید  3 مدال حاصل کار کشتی گیران خراسانی در المپیاد استعدادهای کشور

زرندی ابراز کرد: حتی یکی از آثار نیشابور نباید از این شهر و از موزه باستان شناسی به بهانه نداشتن رده حفاظتی خارج شود و از مسئولین محترم امنیتی نیز درخواست دارم اقدامات حفاظتی موزه مذکور را انجام دهند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری تحلیلی خبرآنلاین ، تاریخ انتشار ۱۶دی ۹۶، کدمطلب:۷۴۳۶۷۲، www.khabaronline.ir

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *