اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

موزه های خراسان رضوی به استقبال نوروز می روند

موزه های خراسان رضوی به استقبال نوروز می روند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، رییس گروه موزه های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگریموزه های خراسان رضوی به استقبال نوروز می روند خراسان رضوی گفت: این برنامه ها شامل شبی با موزه، نمایشگاه عکس از آثار و بناهای تاریخی، مذهبی و فرهنگی، چیدمان سفره های هفت سین، جشن نوروز گاه، اجرای برنامه های آیینی، سنتی و محلی، نشست های تخصصی، شب شعر، نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی، بهره گیری از راهنمایان مجرب و بلدهای محلی، بازدیدهای گروهی از موزه ها، نمایش بازی های بومی و محلی و نقالی شاهنامه است.

خبر جدید  مصرف بطری های آب معدنی در ادارات خراسان رضوی ممنوع شد

محمدرضا پهلوان افزود: در خراسان رضوی بیش از ۸۰ موزه فعال است که زیر نظر این اداره کل، آستان قدس رضوی، اداره کل محیط زیست، دانشگاه فردوسی مشهد و سایر دستگاه ها اداره می شوند .

وی ادامه داد: موزه خراسان بزرگ، موزه و آرامگاه فردوسی، موزه و آرامگاه نادر در مشهد، موزه نجوم و آرامگاه خیام و عطار و سایت موزه شادیاخ در نیشابور، از شاخص ترین موزه و اماکن تاریخی فرهنگی استان است.

خبر جدید  برای رفع ایرادات، به مسئولان باغ پرندگان مشهد مهلت سه ماهه داده شد

به گفته این مسوول، این اداره کل در نظر دارد در تمامی شهرستان های که موزه دارند، مانند گناباد، سبزوار، تربت حیدریه و تربت جام ، فریمان،خواف، تایباد، چناران، قوچان، کلات و درگز و شهرهای در حال تاسیس موزه شامل رشتخوار، کاشمر، خلیل آباد و بردسکن، این برنامه های فرهنگی و هنری را اجرا کند.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

خبر جدید  موج جدید بارشها در راه خراسان رضوی
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *