خراسان ما
خراسان ما

موزه های خراسان رضوی به استقبال نوروز می روند

موزه های خراسان رضوی به استقبال نوروز می روند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، رییس گروه موزه های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگریموزه های خراسان رضوی به استقبال نوروز می روند خراسان رضوی گفت: این برنامه ها شامل شبی با موزه، نمایشگاه عکس از آثار و بناهای تاریخی، مذهبی و فرهنگی، چیدمان سفره های هفت سین، جشن نوروز گاه، اجرای برنامه های آیینی، سنتی و محلی، نشست های تخصصی، شب شعر، نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی، بهره گیری از راهنمایان مجرب و بلدهای محلی، بازدیدهای گروهی از موزه ها، نمایش بازی های بومی و محلی و نقالی شاهنامه است.

محمدرضا پهلوان افزود: در خراسان رضوی بیش از ۸۰ موزه فعال است که زیر نظر این اداره کل، آستان قدس رضوی، اداره کل محیط زیست، دانشگاه فردوسی مشهد و سایر دستگاه ها اداره می شوند .

وی ادامه داد: موزه خراسان بزرگ، موزه و آرامگاه فردوسی، موزه و آرامگاه نادر در مشهد، موزه نجوم و آرامگاه خیام و عطار و سایت موزه شادیاخ در نیشابور، از شاخص ترین موزه و اماکن تاریخی فرهنگی استان است.

به گفته این مسوول، این اداره کل در نظر دارد در تمامی شهرستان های که موزه دارند، مانند گناباد، سبزوار، تربت حیدریه و تربت جام ، فریمان،خواف، تایباد، چناران، قوچان، کلات و درگز و شهرهای در حال تاسیس موزه شامل رشتخوار، کاشمر، خلیل آباد و بردسکن، این برنامه های فرهنگی و هنری را اجرا کند.


منبع :: http://mashhad.iribnews.irدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بانک پاسارگاد