اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

موفقیت هزار دانشجو در گذراندن طرح ملی «دانشجو معلم قرآن کریم»

موفقیت هزار دانشجو در گذراندن طرح ملی «دانشجو معلم قرآن کریم»

گروه فعالیت‌های قرآنی ـ رئیس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور با بیان اینکه طرح ملی دانشجو معلم قرآن از سه سال قبل در سازمان جهاددانشگاهی برنامه‌ریزی شد، گفت: از سال ۱۳۹۴ تاکنون با زحمات کشیده شده، حدود ۳۰۰ هزار ساعت کلاس آموزشی برگزار شده است و حدود هزار نفر نیز موفق به اخذ مدرک پایان طرح شده‌اند.

به گزارش ایکنا از خراسان رضوی‌، حمید صابرفرزام،‌ رئیس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و مدیرعامل ایکنا در دومین اختتامیه طرح ملی «دانشجو معلم قرآن کریم» که پنجشنبه‎شب، سوم اسفندماه، به همت سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و به میزبانی جهاددانشگاهی خراسان رضوی در مشهد برگزار ‌شد، با بیان اینکه طرح ملی دانشجو معلم قرآن از سه سال قبل در سازمان جهاددانشگاهی برنامه‌ریزی شد، ابراز کرد: از سال ۱۳۹۴ تاکنون با زحمات کشیده شده، حدود ۳۰۰ هزار ساعت کلاس آموزشی برگزار شده است و حدود هزار نفر نیز موفق به اخذ مدرک پایان طرح شده‌اند.

خبر جدید  شهید چمران و آرزویی که محقق شد

دکتر فرزام
صابرفرزام ادامه داد: با وجود اینکه اینکار در سطح کشور برگزار می‌شود، متاسفانه به جزء جهاددانشگاهی، هیچ سازمان و نهادی در جهت برگزاری طرح ملی دانشجو معلم قرآن ریالی هزینه نکرده است.
فعالیت‌های علمی و پژوهشی در حوزه قرآن
رئیس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور با بیان اینکه بدنه اصلی دانشجو معلمان قرآن، بدون حمایت و به برکت قرآن فعالیت می‌کند، تشریح کرد: وقتی در جهاددانشگاهی بنا شد این دوره‌ها برگزار شود در سازمان قرآنی دانشگاهیان، فعالیت‌های مختلف علمی و پژوهشی در حوزه قرآن نیز انجام می‌شد.
وی با اشاره به اینکه برخی از افراد به این روند کاری اشکال وارد می‌کردند، بیان کرد: آنان معتقد بودند در بحث دانشگاهی باید به دنبال پژوهش قرآنی و بحث تفسیر، ارتباط قرآن با سایر علوم و … باشیم، البته بدون شک این عمل ارزشمند است اما انس با قرآن با روخوانی، روانخوانی و … آغاز می‌شود.
صابرفرزام افزود: به تعبیری برای یک دانشجوی مسلمان که قرآن باید کتاب تخصصی او باشد، پسندیده نیست که توانایی خواندن آن را نداشته باشد.
مدیرعامل ایکنا در پایان گفت: به عنوان یک مسئول خواهش می‌کنم در این حوزه بیش از پیش و با قدرت بیشتری راه خود را ادامه دهید، اگر مشکلی هست به جان بخرید زیرا شما برگزیدگان این امت هستید.

خبر جدید  تشکیل جلسه ستاد مدیریت بحران در باخرز

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *