اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

مکتب، رهبری و مردم سه عنصر تشکیل دهنده انقلاب اسلامی است

مکتب، رهبری و مردم سه عنصر تشکیل دهنده انقلاب اسلامی است
مکتب، رهبری و مردم سه عنصر تشکیل دهنده انقلاب اسلامی استبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، حجت الاسلام حسین کاظمی امروز در جلسه ستاد هماهنگی شمال شرق ارتش در استانداری خراسان رضوی بیان کرد: با رهبری های نورانی امام و در ادامه با رهبری های علی وار مقام معظم رهبری به عینه آثار مقاومت ها، دستاوردها، پیروزی ها و طعم شیرین ایمان را لمس کردیم.
وی با اشاره به آیه ۲۵۷ سوره مبارکه البقره که خداوند می فرماید «اللَّهُ وَلِيُّ الَّذينَ آمَنوا يُخرِجُهُم مِنَ الظُّلُماتِ إِلَى النّورِ ۖ وَالَّذينَ كَفَروا أَولِياؤُهُمُ الطّاغوتُ يُخرِجونَهُم مِنَ النّورِ إِلَى الظُّلُماتِ ۗ أُولٰئِكَ أَصحابُ النّارِ ۖ هُم فيها خالِدونَ؛ خداوند، ولی و سرپرست کسانی است که ایمان آوردهاند؛ آن ها را از ظلمت ها، به سوی نور بیرون میبرد اما کسانی که کافر شدند، اولیای آن ها طاغوت ها هستند که آن ها را از نور، به سوی ظلمت ها بیرون میبرند؛ آن ها اهل آتشند و همیشه در آن خواهند ماند» گفت: بر اساس این آیه شریفه خداوند ولی و سرپرست افراد مومن است که از ظلمات و تاریکی ها به سمت نور هدایت می کند.
جانشین عقیدتی سیاسی قرارگاه منطقه ای شمال شرق کشور با بیان اینکه مصداق اتمم آیه شریفه «وَ نُرِيدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَى الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثِينَ» انقلاب نورانی امام عصر(عج) است، تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران مقدمه انقلاب مهدوی است و ما نیز در جریان انقلاب اسلامی این آیه را به عینه لمس کردیم.
وی با اشاره به اینکه عدد ۴۰ در روایات اسلامی عدد اکمل است، گفت: در تشکیل انقلاب عظیم جمهوری اسلامی سه رکن و عنصر مهم شامل مکتب، رهبری و مردم دخالت داشته است؛ لذا می بینیم که مکتب به خودی خود نخواهد توانست به پیروزی دست یابد بلکه نیازمند رهبر است.
کاظمی گفت: قرآن بود اما اگر رسول نبود، چه کسی می توانست آن را برای بشر تبیین و تفسیر کند؟ لذا نقش رهبری نقش تفسیر مکتب است. یکی دیگر از عناصر انقلاب را مردم تشکیل می دهد چرا که مردم وقتی امام علی(ع) را رها کردند، نتایج آن دیده شد؛ از این رو مردم باید در صحنه باشند.

خبر جدید  بهره برداری از50 طرح دامداری در شهرستان فیروزه
جانشین عقیدتی سیاسی قرارگاه منطقه ای شمال شرق کشور تصریح کرد: مردم قهرمان ما عناصر تشکیل دهنده از جمله مقاومت، بصیرت، ولایت مداری و خدا محوری را که داشتند، توانستند شهد پیروزی ها را سال به سال بچشند. امروز مشاهده می شود مردم شور و شعف و عشق به ولایت دارند اما باید بدانیم که دشمنان ما بیکار نیستند بلکه در همچنان در غیض و مکر و حیله همچنان به دشمنی های خود ادامه می دهند.
انتهای پیام


منبع :: http://khorasan.iqna.ir

خبر جدید  رتبه دوم دانشگاه علوم پزشکی مشهد در تولید علم کشور
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *