اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

میدان عمل را باید به جوانان سپرد؛ نگاه انقلابی و جهادی چاره‌ساز مشکلات کشور است

میدان عمل را باید به جوانان سپرد؛ نگاه انقلابی و جهادی چاره‌ساز مشکلات کشور است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشمر، محمدحسین صفارهرندی عصرامروز در همایش تبیین گام دوم انقلابدر آستانمقدس امامزاده حمزه بن موسی الکاظم(ع) کاشمر اظهار داشت: براساس روایات ۴۰ سالگی در مورد انسان سن احتیاط است و حتی عنوان شده که مستحب است انسان در این سن، عصا به دست باشد و در واقع انسان در این سن وارد وادی محافظهکاری و احتیاط میشود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه در مورد انقلاب این گونه نیست تاکید کرد: ۴۰ سالگی برای انسان به معنای دوران انباشت تجارب و دانش است اما در انقلاب شاهد هستیم که با ورود به ۴۰ سالگی، دوران پویایی و نشاط آغاز میشود.

صفار هرندی با اشاره به اینکه این مسئله فقط در مورد انقلاب اسلامی ایران مصداق دارد و در سایر تجارب انقلاب در دنیا شاهد این مسئله نیستیم اظهار داشت: برخی معتقدند پروسه انقلاب به پایان رسیده و اینک جمهوری اسلامی در مرحله استقرار و نظام است و باید دفتر انقلاب بسته شود.

وی ادامه داد: استدلال آنها این است که کارکرد انقلاب این بوده که نظام پیشین را ساقط و نظام جدیدی را جایگزین کند و در این شرایط تا چه زمانی باید از انقلاب صحبت کرد؟ کارکرد انقلاب صورت گرفته و دیگر نیازی به انقلاب براساس این استدلال وجود ندارد.

خبر جدید  دعوت تولیت آستان قدس از مردم برای شرکت در سخنرانی نوروزی مقام معظم رهبری

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: این گروه که حتی بعضا جزو موسسین و بانیان انقلاب نیز بودند بر این باور هستند که دفتر انقلاب را باید بست و ما نیز اینک باید مانند بقیه با آمریکا رابطه داشته باشیم.

صفار هرندی با اشاره به اینکه قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران که منبعث از انقلاب است متعلق به تمامی ملل مسلمان است اظهار داشت: در همین راستا است که شاهد هستیم جمهوری اسلامی بدون داعیه توسعه طلبی در سایر کشورها، از کمکهای مستشاری دریغ نکرده و از قدرت خود در راستای صیانت از ملل مظلوم در برابر زورگویان بهره میگیرد.

وی گفت: انقلاب اسلامی ایران نقش اثرگذار خود را ایفا کرده و باید پرسید در گذشته چه جایگاهی داشتیم و امروز کجا هستیم و آیا اساسا پیش از این برای ایران حوزه نفوذی تعریف شده بود؟ امروز شاهد هستیم که به برکت انقلاب اسلامی جوانان ما در عرصههای مختلف توانمند شده و حضور دارند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: در حوزه بینالملل نیز شاهد این اثرگذاری جمهوری اسلامی هستیم و نمونه اخیر آن را میتوان انتخابات عراق مثال زد که در نهایت منجر به روی کار آمدن دولت و مجلسی شد که به جمهوری اسلامی و اندیشه مقاومت نزدیک بود در حالی که آمریکاییها از مدتها قبل با تهدید و وسوسه به دنبال رقم زدن انتخابات به سود طیف نزدیک به خود بودند.

خبر جدید  بازپیرایی جلوخان آرامگاه فردوسی؛ حرکتی مو‌ثر ‌در افزایش گردشگران از توس

صفارهرندی به نمونهای دیگر در این زمینه اشاره و عنوان کرد: پیش از انقلاب اسلامی، ملتهای منطقه به دلیل رفتارهای مزدورانه شاه از ایران نفرت داشتند اما امروز برعکس شده و نفرت از آمریکا در کشورهای اسلامی حدود ۷۰ درصد است و محبوبیت ایران نیز بیانگر همین رقم است و این مهم بیانگر حوزه نفوذ ایران است.

وی گفت: تمام این مسائل بیانگر اثرگذاری جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی است و شاهد هستیم همان مللی که زمانی مقابل آمریکا حرف نمیزدند امروز این سد رعب و وحشت به برکت انقلاب ایران برای آنها نیز شکسته شده است. با این حال شاهد هستیم که برخی در شبکههای سلطنتی درصدد القاء این مسئله هستند که قدرتمند بودیم و ضعیف شدیم.

خبر جدید  تمهیدات ساخت موزه موسیقی و ابریشم در خراسان رضوی؛ سرنوشت «موزه سینما» تکرار می‌شود؟

صفار هرندی اظهار داشت: باید ۴۰ ساله دوم و گام دوم انقلاب را براساس تجارب ۴۰ ساله اول بنا بگذاریم؛ باید اشتباهات گذشته را برطرف کنیم و نواقص را در این زمینه برطرف کنیم؛ مدیریت را باید در اختیار افراد کاردان قرار داد.

وی با مثال زدن از قرارگاه خاتم الانبیاء به عنوان نهادی برآمده از نیروهای دفاع مقدس پس از پایان جنگ تحمیلی عنوان کرد: باید نگاهی جهادی در این زمینه حاکم باشد زیرا امروز بخش عمده مشکلات ما ناشی از نوع مدیریت است؛ باید امور را به افرادی با نگاهی انقلابی سپرد و افراد بانشاط باید جایگزین افراد خسته شوند و شرط فتوحات بزرگ در چله دوم انقلاب نیز همین است.

صفار هرندی عنوان کرد: باید در این مسیر از تجارب بزرگان در قالب اتاقهای فکر و مشورت بهره گرفت و میدان را به جوانان سپرد و جوانان نیز باید مشتاق بهرهگیری از تجارب بزرگان باشند.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *