اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

میزان بیکاری زنان در خراسان رضوی کاهش یافته است

میزان بیکاری زنان در خراسان رضوی کاهش یافته است

به گزارش خبرنگار مهر، محمد سنجری روز سه شنبه در مراسم گرامیداشت روز زن که در اداره کل تعاون خراسان رضوی برگزار شد اظهارکرد:حدود نیمی از جمعیت استان را بانوان تشکیل می دهند و ظرفیت های بسیاری در این قشر وجود دارد که نباید از آن غافل شد.

وی افزود: طی سال های گذشته رهبر معظم انقلاب بر حقوق و جایگاه زنان تأکید زیادی داشته اند و در سیاست های ۱۶ گانه ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه خانواده نیز بر اهمیت و نقش بانوان در جامعه و کشور تاکید شده است.

خبر جدید  بازدید سرزده حجت الاسلام مروی از بخش‌های مختلف آستان قدس

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: در این راستا سیاست دولت نیزفراهم کردن زمینه ارتقا جایگاه زنان و فرصت سازی برای حضور فعال آنان در عرصههای مختلف اجتماعی، اقتصادی و سیاسی است.

سنجری اظهارکرد: نرخ مشارکت اقتصادی زنان در خراسان رضوی ۲۰.۵ درصد و نرخ بیکاری این قشر نیز در سال ۹۶ به میزان۱۸.۴بوده است که نسبت به سال قبل۳.۶ درصد کاهش یافته است.

ویاحداث مجموعه آبی تفریحی و ورزشی ویژه بانوان ، برگزاری ۲۵ دوره مسابقات ورزشی سالانه در رشته های مختلف ویژه بانوان در استان،راه اندازی و صدور ۳ مجوز فعالیت مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی برای بانوان و صدور۱۵مجوزفعالیت مراکز کاریابی و مشاوره شغلی برای بانوان را از جمله اقدامات صورت گرفته در حوزه زنان عنوان کرد.

کد خبر ۴۵۵۳۵۱۱


منبع :: https://www.mehrnews.com

خبر جدید  دیواره توری آموزشی اسکواش برای نخستین بار در کشور، در مشهد ساخته شد
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *