اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

نخستین جلسه نقد و بررسی فیلم‌های کوتاه جشنواره تسنیم در مشهد برگزار شد

نخستین جلسه نقد و بررسی فیلم‌های کوتاه جشنواره تسنیم در مشهد برگزار شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، نخستینجلسه نقد و بررسی فیلم کوتاه جشنواره ملی فیلم کوتاه، فیلم نامه و عکس تسنیم امشب در پردیس سینمایی اطلس مشهد برگزار شد.

در نخستینجلسه نقد و برسی فیلمهای کوتاه راه یافته به جشنواره ملی فیلم کوتاه، فیلم نامه و عکس تسنیم، سعید نجاتی به عنوان داور جشنوارهو مهدی رضایی به عنوان منتقدو دیگر کارگردانهای راه یافته به جشنواره به نقد و بررسی مستند «خونبهاء» به کارگردانی مرجان خسرویو فیلم کوتاه "اتو"به کارگردانی محمد رضا امین آبادی و امیرحسین شاکری پرداختند.

خبر جدید  آیت الله علم الهدی: جایگاه علمی آیت‌الله شاهرودی در پهنه عمر این مرجع عالیقدر می‌درخشد

خسروی در معرفی اثرش اظهار داشت: مستند «خونبهاء» کار بومی است و در آن به نشان دادن قومنگاری یکی از فرهنگهای چهارمحال و بختیاری پرداخته شده است.داستان «خونبهاء» ماجرای رسمی در قوم بختیاری است.

رضایی؛ منتقد فیلم نیزاظهار داشت: کارگردان این مستند خیلی خوب توانسته با سوژهها ارتباط برقرار کند و تاثیر مثبتی برای قوم بختیار داشته است.

خبر جدید  مشهد| تنیسورهای خراسانی بدون مربی به مسابقات اعزام شدند

رضایی با انتقاد از رابطه بین دو موضوع داستان خون بها و زندگی بعد از آن گفت: رابطه بین دو داستان خیلی واضح نیست.

نجاتی با اشاره به پایان روشن و امیدوارانه«خون بها» اظهار داشت: با توجه به داستان فیلم که تلخ است اما پایان فیلم خوب بود و روزنههای امید در آن وجود داشت و این یکی از نکات مثبت فیلم بود.
در ادامه امین آبادی؛ در معرفی اثر خود گفت: فیلم «اتو» داستان بابای مدرسهای است که در پیش امد یک سفر مسئولیت مدرسه را به پسرش میسپارد که در این زمان، اتفاقاتی در مدرسه رخ میدهد که سبباخراج خانواده توسط مدیر از مدرسه میشود.

خبر جدید  رزرو ۸۰ درصدی هتل‌‌‌های مشهد در ایام نوروز؛ قیمت‌‌ها ثابت ماند

نجاتی با انتقاد از فیلم کوتاه " اتو" تصریح کرد: این اثر از لحاظ دکوپاژ از کاراکترها بسیار دور شده و دیالوگهای گنگی در فیلم وجود دارد.

رضایی زمان بالای فیلم اتو را یکی از نقاط ضعف آن دانست و گفت: اتو میتوانست با تایم کمتری به تصویر کشیده بشود و طراحی دقیقتری برای شخصیت های داستان داشته باشد.

انتهای پیام/ ع


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *