اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

نخستین رویداد ملی نوآورانه «خاتون» ویژه بانوان برگزار می‌شود

نخستین رویداد ملی نوآورانه «خاتون» ویژه بانوان برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی آستان قدس رضوی، فاطمه دژبرد اظهارکرد: با دستور تولیت آستان قدس رضوی و تاکیدات ایشان مبنی بر توجه هر بیشتر به امور بانوان و خانواده، باغ اردوگاه خاتون با هدف رفع محدودیت‌های بانوان در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی راه اندازی شد.

وی ادامه داد: خلاءهایی در بخش فرهنگی و اجتماعی در جامعه وجود داشته که در سال های گذشته به شیوه‌های مختلفی در راستای برطرف‌سازی آنها گام‌هایی برداشته شده است، اما این خلاءها همچنان وجود دارد؛ تاسیس باغ اردوگاه خاتون در راستای حضور هر چه بیشتر بانوان در عرصه اجتماعی در دستور کار قرار گرفته است.

خبر جدید  ساخت و سازهای بی رویه و حاشیه نشینی از مشکلات جدی کلانشهرهاست

دژبرد به ضرورت رویکرد خلاقانه و نوآورانه اشاره کرد و گفت: با نوآوری‌های فرهنگی و اجتماعی، حضور بانوان در جامعه پررنگ‌تر می‌شود، از این رو مقرر شده است استارت‌آپ‌هایی در استان برگزار شود که نخستین آن در اردوگاه خاتون با محوریت اجتماعی صورت می‌گیرد.

مدیر مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی اظهار کرد: نخستین رویداد ملی نوآورانه خاتون ویژه بانوان با هدف پرورش ایده‌های خلاقانه بانوان و آگاهی بخشی و مهارت‌افزایی بانوان علاقمند به نوآوری فرهنگی اجتماعی طراحی شده است که طی آن مسائل اصلی و محوری بانوان و خانواده در جامعه اسلامی مورد توجه جدی قرار می‌گیرد.

خبر جدید  برخی مسئولان در جهت پیشگیری از وقوع تخلف پدیده کوتاهی کرده اند

دژبرد خاطرنشان کرد: شبکه‌سازی و ایجاد ارتباط میان بانوان فعال در حوزه‌های مرتبط با رویداد، رشد و پرورش خلاقیت و نوآوری بانوان در حوزه فرهنگی تربیتی و اجتماعی و تبدیل ایده فرهنگی تربیتی به محصول یا خدمت نوآورانه، فراهم کردن زمینه حمایت مالی و معنوی از ایده ها را از دیگر جمله اهداف برگزاری این رویداد برشمرد.

کد خبر ۴۵۴۷۱۱۸


منبع :: https://www.mehrnews.com

خبر جدید  نظم و انضباط و رعایت قوانین حداقل انتظار از خادمین حرم رضوی است
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *