اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

نخستین همایش «خیران در روستا» در تربت‌جام برگزار می‌شود

نخستین همایش «خیران در روستا» در تربت‌جام برگزار می‌شود

گروه شهرستان‌ها: نخستین همایش «خیران در روستا»، پنجشنبه ۱۷ اسفندماه سال جاری، در مسجد صاحب‌الزمان(عج) واقع در روستای محمودآباد سفلی از توابع بخش نصرآباد تربت‌جام، با حضور خیران کشور، استانی و شهرستانی برگزار خواهد شد.

نخستین همایش خیرین روستا در تربت‌جام برگزار می شودسیدحسین هاشمی‌فر، دبیر اولین همایش «خیران در روستا» و رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی تربت‌جام، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از خراسان رضوی، از برگزاری نخستین همایش «خیران در روستا» در یکی از روستاهای تربت‌جام خبر داد و افزود: معرفی حوزه‌های مختلف دیگر، برای فعالیت خیران از مهم‌ترین اهداف این همایش است، تا در کنار ساخت مسجد، مدرسه و اقدامات خیران در حوزه سلامت، بتوانیم دیگر کمبودها، مشکلات و معضلات اجتماعی را هم معرفی کنیم.
وی اشاعه فرهنگ انفاق و نیکوکاری، گسترش وظیفه شرعی و بهره‌مندی از دیدگاه سازنده خیران ملی، استانی و شهرستانی را از اهداف این همایش اعلام کرد و ادامه داد: در این همایش از خیران و نیکوکاران در حوزه‌های مختلف مسجدسازی، مدرسه‌سازی، سلامت و… تجلیل به عمل خواهد آمد.
هاشمی‌فر معرفی منطقه تاریخی خرگرد جام را از دیگر برنامه‌های این همایش دانست و گفت: از آنجایی‌که روستای محمودآباد سفلی، در مجاورت روستای لنگر و آرامگاه سیدقاسم انوار واقع‌ شده است و از طرف دیگر این همایش نیز در این روستا برگزار می‌شود، قصد داریم در حاشیه آن، شهر تاریخی خرگرد که قدمتی ۷ هزارساله دارد را به‌ صورت مختصر معرفی کنیم تا حاضران در همایش با قدمت و پیشینه این منطقه آشنا شوند، ضمن اینکه برگزاری نمایشگاهی به موازات این همایش خواهیم داشت که با همکاری شورای اسلامی شهر تربت‌جام برگزار خواهد شد.
دبیر اولین همایش «خیران در روستا» با اشاره به فعالیت اغلب خیران در بخش‌های سلامت، مسجدسازی و مدرسه‌سازی، گفت: در کنار این حوزه‌ها لازم است تا دیگر حوزه‌ها و نیاز‌های جامعه، شناسایی و به خیرین معرفی شود تا اقدامات خیران به‌طور متوازن و نیازسنجی شده صورت گیرد.

خبر جدید  هزینه نو کردن بی‌جهت لوازم زندگی صرف اقشار آسیب‌پذیر شود

نخستین همایش خیرین روستا در تربت‌جام برگزار می شود

معرفی دیگر نیاز های جامعه برای خیران
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی تربت‌جام به معضل و آسیب اجتماعی اعتیاد در جامعه اشاره کرد و افزود: یکی از حوزه‌های اجتماعی همه شهر‌ها که نیاز به ورود خیران دارد، بحث رسیدگی به وضعیت اشتغال افراد معتاد پاک‌ شده است که با گذراندن دوره پاکی، نیاز به حمایت و هدایت دارند تا با ایجاد اشتغال مجدد آلوده نشوند و در آغوش گرم خانواده زندگی را ادامه دهند.
دبیر اولین همایش «خیران در روستا» به مدعوین این همایش اشاره کرد و افزود: در این همایش در کنار خیران سلامت، خیران مدرسه‌ساز، مسجدساز، تعدادی از خیران و مدیران و تعدادی از خیریه‌های کشوری و استانی را دعوت شده‌اند تا با تبادل‌ نظر و آشنایی با منطقه، منشأ خیر و برکت شوند. ضمن اینکه همسر دکتر ظریف، وزیر امور خارجه و مرتضی دامن‌پاک، معاون مرکز پژوهش‌های وزارت امور خارجه که در پشتیبانی و حمایت از این همایش همکاری زیادی داشتند، در آن روز شرکت خواهند داشت.
وی ادامه داد: این همایش با همکاری فرمانداری، شهرداری، شورای اسلامی شهر تربت‌جام، آموزش‌ و پرورش، جهاد کشاورزی، انجمن احیا خرگرد جام، دانشگاه جامع علمی کاربردی تربت‌جام، دانشگاه وحدت تربت‌جام، مجمع خیران سلامت، خیریه آرمان دستان سبز و انجمن همسران دیپلمات‌های وزارت امور خارجه برگزار می‌شود.
دبیر نخستین همایش «خیران در روستا» با اشاره به اینکه قرار بود این همایش در ۱۴ اسفند، روز احسان و نیکوکاری برگزار شود، گفت: به علت اینکه خیران کشوری و استانی زیادی در این مراسم دعوت هستند، مجبورشدیم تا این همایش را از اواسط هفته به پایان هفته جابجا کنیم و در ۱۷ اسفندماه، همزمان با شب ولادت حضرت فاطمه زهرا(س)، تولد حضرت امام (ره) و سالروز تأسیس کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد برگزار کنیم.
وی افزود: از آنجایی‌که مساجد اولین پایگاه مردمی و منشأ خیربین مسلمانان هستند، تصمیم گرفته شد تا این همایش را در مسجد روستای محمودآباد سفلی برگزار کنیم.

خبر جدید  مردم و مسئولان همراه هم برای رفع موانع تحقق آرمان‌های انقلاب/ مسیر طولانی در پیش داریم

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *