اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

نخستین پیش نشست همایش بین‌المللی امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان در هندوستان برگزار می‌شود

نخستین پیش نشست همایش بین‌المللی امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان در هندوستان برگزار می‌شود

گروه معارف – با مشارکت آستان قدس رضوی، نخستین پیش نشست همایش بین‌المللی امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان در کشور هندوستان برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا از خراسان رضوی، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استان قدس رضوی،  حجت‌الاسلام و المسلمین حجت گنابادی نژاد، رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی با بیان این خبر گفت: قبل از برگزاری همایش بین‌المللی امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان در مشهد مقدس، سه پیش نشست با هدف آشنایی علمای ادیان با یکدیگر و انجام جلسات هم‌اندیشی در کشورهای هندوستان، روسیه و لبنان برگزار خواهد شد.
حجت‌الاسلام و المسلمین گنابادی نژاد افزود: در نخستین پیش نشست که به میزبانی دانشگاه همدرد این کشور در شهر دهلی‌نو برگزار می‌شود، ادیان هند با محوریت گفت‌و‌گو و عقلانیت در ادیان با تأکید بر آموزه‌های حضرت رضا(ع)، تبیین جایگاه گفت‌وگو در ادیان، روش گفت‌وگوهای عقل محور در ادیان، عقلانیت در ادیان و ادب و اخلاق اختلاف مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرند.
وی ادامه داد: این نشست با مشارکت دانشگاه‌های همدرد، جامعه ملیه اسلامیه، علیگره، کشمیر، جواهر لعل نهرو و جامعه المصطفی(ص) العالمیه نمایندگی دهلی نو هفتم اسفند ماه سال جاری همزمان با ۲۸ فوریه ۲۰۱۸ در دانشگاه همدرد هندوستان برگزار می‌شود.
یادآور می‌شود؛ آیت‌الله دکتر محمدهادی عبدخدایی، عضو مجلس خبرنگان رهبری و حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر عبدالکریم بی آزار شیرازی و دکتر محمود واعظی به عنوان نمایندگان آستان قدس رضوی در نخستین پیش نشست همایش بین‌المللی امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان اسلامی که در کشور هندوستان برگزار می شود، به ارائه مقاله و سخنرانی خواهند پرداخت.

خبر جدید  شاهکار سد سازی ایران را در«بند فریمان»ببینید

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *