اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

نخستین پیش نشست همایش بین‌المللی امام رضا (ع) و گفتگوی ادیان در هندوستان برگزار می‌شود

نخستین پیش نشست همایش بین‌المللی امام رضا (ع) و گفتگوی ادیان در هندوستان برگزار می‌شود

با مشارکت آستان قدس رضوی، نخستین پیش نشست همایش بین‌المللی امام رضا (ع) و گفتگوی ادیان در کشور هندوستان برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری بسیج به نقل از آستان نیوز، رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی با بیان این خبر گفت: قبل از برگزاری همایش بین‌المللی امام رضا (ع) و گفتگوی ادیان در مشهد مقدس، سه پیش نشست با هدف آشنایی علمای ادیان با یکدیگر و انجام جلسات هم‌اندیشی در کشور‌های هندوستان، روسیه و لبنان برگزار خواهد شد.

خبر جدید  اسرائیل با داشتن بیش از ۳۰۰ کلاهک هسته‌ای، ایران را از داشتن انرژی صلح آمیز هسته‌ای منع می‌کند

حجت‌الاسلام و المسلمین حجت گنابادی نژاد با بیان این خبر افزود: در نخستین پیش نشست که به میزبانی دانشگاه همدرد این کشور در شهر دهلی‌نو برگزار می‌شود، ادیان هند با محوریت گفت‌و‌گو و عقلانیت در ادیان با تأکید بر آموزه‌های حضرت رضا (ع)، تبیین جایگاه گفت‌وگو در ادیان، روش گفت‌وگو‌های عقل محور در ادیان، عقلانیت در ادیان و ادب و اخلاق اختلاف مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرند.

خبر جدید  مهاجری: در مباحث فنی و مدیریتی تراکتورسازی اختیار تام دارم

وی ادامه داد: این نشست با مشارکت دانشگاه‌های همدرد، جامعه ملیه اسلامیه، علیگره، کشمیر، جواهر لعل نهرو و جامعه المصطفی العالمیه نمایندگی دهلی نو هفتم اسفند ماه سال جاری همزمان با ۲۸ فوریه ۲۰۱۸ در دانشگاه همدرد هندوستان برگزار می‌شود.

یادآور می‌شود؛ آیت‌الله دکتر محمدهادی عبدخدایی و حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر عبدالکریم بی آزار شیرازی و دکتر محمود واعظی به عنوان نمایندگان آستان قدس رضوی در نخستین پیش نشست همایش بین‌المللی امام رضا (ع) و گفتگوی ادیان اسلامی که در کشور هندوستان برگزار می‌شود، به ارائه مقاله و سخنرانی خواهند پرداخت.

خبر جدید  عصر امروز؛ آغاز مسابقات قرآن دانشجویان مسلمان در جوار حرم امام مهربانی‌ها

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *