اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

نشست اجلاس میزبانی ایرانی اسلامی در مشهد

نشست اجلاس میزبانی ایرانی اسلامی در مشهد

به گزارش خبرگزاری صدا و سيما، مرکز خراسان رضوی، عضو تشخیص مصلحت نظام در پنجمین نشست اجلاس میزبانی ایرانینشست اجلاس میزبانی ایرانی اسلامی در مشهد اسلامی در مشهد گفت: چشم انداز مشهد از دیگر شهرها متفاوت است و باید با دید اصولی، حمایت بخش خصوصی و مردم به آن نگاه کرد.

علی آقا محمدی با تاکید بر فعال شدن استارت آپهای گردشگری زیارت در این شهر افزود: تنها شهری که در جهان اسلام قابلیت مرکزیت در این جهان را دارد مشهد است از این رو باید در هر برنامه و طرحی مشهد را به عنوان شهر جهانی ببینیم.

خبر جدید  رقابت 800 نفر در آزمون حفظ و مفاهیم قرآن سبزوار

وی افزود: شهرهای مشهد، شیراز و قم به عنوان مقاصد گردشگری مذهبی باید یکپارچه شود تا هر زائری که به یکی از این شهرها سفر می کند زمینه حضور در دو شهر زیارتی دیگر برایش فراهم باشد.

عضو تشخیص مصلحت نظام در این نشست همچنین از طرح ساعت صحبت کرد و گفت: در این طرح گردشگران کشورهای سوریه، ایران، عراق و ترکیه با یک ویزا می توانند در این ۴ کشور مسافرت کنند.

خبر جدید  انصراف رئیس هیات فوتبال خراسان از حضور در انتخابات این هیات

آقا محمدی افزود: آمایش سرزمینی در ۹ منطقه برای توسعه اقتصادی در کشور و فعالیت در کشورهای همسایه شکل گرفته وسه استان خراسان رضوی، شمالی و جنوبی هم با وظیفه اداره مدیریت در منطقه خراسان بزرگ گذشته تقسیم بندی شده است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست گفت: مشهد به لحاظ تمدن سازی شهر ویژه محسوب می شود و هویت ایرانی از این سرزمین توسعه پیدا کرده است.

خبر جدید  بازگشت مجدد پرواز مشهد - تهران به فرودگاه مشهد

امیرحسین قاضی زاده با بیان این که این سرزمین ۴۵۰ شخصیت تمدن ساز دارد افزود: دراین نشست باید تمدن سازی شود و نقش مشهد در این زمینه را به جهان معرفی کنیم.

پنجمین اجلاس میزبانی ایرانی اسلامی با رویکرد ترویج فرهنگ میزبانی از زائر با حضور ۲۰۰ نفر از فعالان صنعت گردشگری و مدیران اجرایی استان در برج سپید مشهد برگزارشد.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *