اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

نظارت بر فاضلاب کارخانجات چرمشهر مشهد تارسیدن به استاندارد

نظارت بر فاضلاب کارخانجات چرمشهر مشهد تارسیدن به استاندارد

به گزارش خبرنگارمهر، وحید قربانی صبح شنبه در جلسه کارگروه ساماندهی فاضلاب استان و احیاء کشف رود اظهار کرد: کارخانجات چرمشهرباید وظایف خود را در حوزه کاهش آلودگی ها انجام دهند تا فاضلاب خروجی آنها به حد استاندارد مطلوب محیط زیست برسد ودر این راستا نظارت ها ادامه دارد.

وی افزود:صنایع چرمشهر برحسب میزان آلودگی که ایجاد می کنند دسته بندی و در چارچوب یک چک لیست رصد شده اند تا میزان تغییرات صورت گرفته در ایجادآلودگی توسط آنها مشخص شود.

خبر جدید  اردوهای جهادی از مصادیق رواج امید در جامعه هستند

سرپرست معاونت عمرانی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: حذف رسوبات، جداسازی نمک از جمله اقدامات صورت گرفته برای کاهش آلودگی صنایع چرمشهر بوده و موجب شده که بر اساس گزارش آزمایشگاه مرجع ، میزان فلزات سنگین به حد استاندارد نزدیک شود.

وی گفت: تعدادمعدودی از واحدها که شرایط مناسبی ندارند همقرار است، ظرف دوهفته نظریه کمیته کارشناسی با محوریت شرکت شهرک های صنعتی دریافت و اداره کل محیط زیست استان نسبت به برخورد قانونی با این واحدها اقدام و از فعالیت آنها جلوگیری کند.

خبر جدید  ۷۵درصد صنایع دستی کشور توسط بانوان تولید می شود

قربانی تاکید کر:گزارش مدیریت پساب تصفیه خانه خین عرب ارائه و مقرر شد شهرداری مشهد ۳۰۰ لیتربرثانیه پساب را از این تصفیه خانه دریافت کند و پس از احداث تصفیه خانه تکمیلی با رعایت ملاحظات زیست محیطی در فضای سبز به کارگرفته و در قالب تهاتر از منابع خود، آب تصفیه شده را به شرکت آبفای مشهد تحویل دهد.

وی تصریح کرد: در این جلسه گزارش اقدامات صورت گرفته برای انتقال پساب به غرب مشهد نیز ارائه و عنوان شد که این پساب با آب چاه های کشاورزی قرار است تهاتر شده و آب زیرزمینی با کیفیت مطلوب به مشهد انتقال یابد کهبراین اساس ، این امر به زودی با توافق میان شرکت های آب منطقه ای و آبفای مشهد اجرایی می شود.

کد خبر ۴۵۰۴۲۲۹


منبع :: https://www.mehrnews.com

خبر جدید  ۱۰۰ هزار شغل در سال ۹۸ ایجاد می‌کنیم/ اجرای نهضت اشتغال زایی با مشارکت مردم
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *