اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

نقش بانوان در خلق و ارائه آثار هنری در مشهد چشمگیر است

نقش بانوان در خلق و ارائه آثار هنری در مشهد چشمگیر است

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، بتول گندمی، عضو شورای شهر در بازدید از دبیرخانه جشنواره هنر شهری مشهد، بیان کرد: شهردار محترم و معاونان متولی پروژه استقبال از بهار تاکنون تمام تلاش خود را در نظارت دقیق بر فعالیت‌های رویداد خانه‌ی بهار داشته‌اند، شفافیت در مراحل اجرایی و داوری جشنواره در صدر دغدغه‌های شورای پنجم قرار دارد و انتظار داریم هنرمندان نیز آثار هنری باکیفیتی را ارائه نمایند. 

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد در ادامه بیان داشت: در بودجه سال آینده شهرداری محدودیتی برای فعالیت‌های هنری و هنرمندان وجود ندارد، اما مدل تدوین بودجه براساس برنامه‌هایی است که نهادهای ذی‌ربط ارائه می‌دهند. برنامه‌های سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری در قالب بودجه شهر مشهد دیده خواهد شد و همواره این‌گونه بوده است که شهرداری و شورای شهر، درصد مشخصی از بودجه را به امور فرهنگی و هنری اختصاص می‌داده است. امسال نیز در صورت ارائه برنامه‌هایی با هدف افزایش مشارکت شهروندان، درصد بودجه در این بخش را افزایش خواهیم داد.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد افزود: پیش ‌از این حدود ۵ درصد از بودجه به حوزه فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و هنری شهر تعلق می‌گرفت اما حاضریم در صورت ارائه برنامه‌های کارآمد، شفاف و تأثیرگذار این میزان را به ۷ درصد ارتقاء دهیم. 

خبر جدید  ثبت رکورد دقیق‌ترین عملیات شناسایی برای عملیات والفجر8 در گینس/ لبخند بی‌سیم‌چی در لحظه شهادت

ضرورت حفظ برند زیباسازی شهری

وی با اشاره به برجسته شدن فعالیت‌های هنری شهرداری مشهد همزمان با نوروز هر سال گفت: مشهد در زمینه فعالیت‌های زیباسازی و فضاسازی شهر در آستانه سال نو در کشور، صاحب برند است. ضروری است این جایگاه حفظ و تقویت شود. برنامه‌ریزی و فعالیت‌های صورت گرفته در جشنواره خانه بهار باید به گونه‌ای هدایت شود که روزبه‌روز بر جذابیت این ویژگی شهر مشهد در کشور افزوده شود.

گندمی در ادامه متذکر شد: به شخصه انتظار دارم در بخش‌هایی که با تاریخ و هویت شهر مشهد در ارتباط است، آثار هنری بیشتر و بهتری ببینم. در برخی از حوزه‌ها نیز بعضا آثار ارائه شده سطحی است که چندان مورد پسند مردم قرار نخواهد گرفت. نباید این مهم را فراموش کرد که مشهد از سابقه فرهنگی و هنری طولانی برخوردار است و لذا از جامعه هنرمندان شهر انتظار داریم که به این موارد توجه ویژه‌ای داشته باشند. 

خبر جدید  مشهد رتبه دوم فروش کتاب کشور

وی ضمن تأکید بر بازنمایی تغییری که مردم مشهد در انتخابات اخیر شورای شهر خواستار بودند گفت: با توجه به این زمان محدود، در حال حاضر در خصوص آثار هنری ارائه ‌شده قضاوت نمی‌کنم اما امیدوارم دست‌اندرکاران و داوران جشنواره تمامی موارد یاد شده را در مراحل داوری خود لحاظ کرده باشند زیرا شهروندان و خصوصاً هنرمندان خواستار تغییرات قابل‌توجه در جشنواره خانه بهار هستند. 

لزوم حضور پررنگ بانوان هنرمند در جشنواره 

عضو شورای پنجم شهر مشهد ضمن انتقاد از حضور کم‌رنگ‌تر بانوان هنرمند در هیأت‌های داوری بخش‌های مختلف رویداد خانه‌ی بهار، متذکر شد: سال‌های متمادی از نزدیک با جامعه هنری در ارتباط بوده‌ام و شاهد این مطلب هستم که بانوان هنرمند مشهدی همواره نقش و سهم پررنگی را در عرصه‌های هنری شهر ایفا می‌نمایند. امسال از ۲۷ داور جشنواره، تنها ۵ کرسی به بانوان هنرمند اختصاص داده شد که جای تأمل دارد و ضروری است که حضور خانم‌های هنرمند در این بخش بیشتر باشد.

خبر جدید  آزادی 4زندانی مالی بردسکن نیازمند مساعدت نیکوکاران

وی افزود: اگر شهر را به‌مثابه خانه‌ای بزرگ تصور کنیم ذوق و سلیقه زنانه می‌تواند آن را زیباتر کند و استفاده از پتانسیل‌های بانوان هنرمند در طراحی و زیباسازی شهر قطعاً مؤثر خواهد بود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تصریح کرد: باید در نظر داشته باشیم، فعالیت‌های هنری جشنواره خانه بهار برای ایجاد نشاط ۳٫۵ میلیون نفر جمعیت شهر مشهد و ۵ میلیون زائر است لذا نظرسنجی از مردم درباره اینکه دوست دارند ظاهر شهرشان در بهار امسال چگونه باشد بر کیفیت جشنواره خواهد افزود. نظرات مردم در نقاط مختلف شهر اعم از ساکنان نقاط کم‌برخوردار و برخوردار شهری می‌تواند در این زمینه مهم و اصیل باشد.

گندمی درباره مطابقت اقدامات انجام شده با اهداف و چشم‌اندازهای پنجمین دوره شورای شهر گفت: با توجه به آنکه تیم جدید مدیریت شهری تقریباً از نیمه دوم سال آغاز به کار کرد، فعالیت‌های صورت گرفته در همین مقیاس قابل قبول است اما کماکان خواهان تغییرات بیشتر در حوزه معنایی و همچنین سرورآفرینی برای مردم هستیم.

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *