اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

نمایشگاه کتابت نامه تاریخی امام (ره) به گورباچف در مشهد برگزار می‌شود

نمایشگاه کتابت نامه تاریخی امام (ره) به گورباچف در مشهد برگزار می‌شود

میثم مرادی بیناباج در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدسدرباره هدف برگزاری نمایشگاه «نامهای فراتر از زمان» اظهار داشت: ۱۱ دی ماه سالروز ارسال نامه تاریخی و مهم امام خمینی(ره) به گورباچوف رئیس جمهور اتحادیه جماهیر شوروی است. امام در این نامه با رویکرد تبشیر و انذار، سرنوشت محتوم نظام کمونیستی شوروی را متذکر میشوند و گورباچفرا به مطالعه و تحقیق درباره اسلام و حکما و فلاسفه ایرانی و اسلامی دعوت میکنند.

وی افزود: امام(ره) در نامه خود به رئیس بلوک شرق به عنوان یکی از دو جریان قدرت جهانی در آن زمان، نابودی کمونیسم و اندیشههای مارکسیستی را پیشبینی میکنند که نوع نگاه ایشان مورد توجه رسانههای جهان قرار میگیرد و مدتی بعد که این اتفاق به وقوع میپیوندد جهان به اهمیت نامه امام و حقیقت بیان ایشان که بر مبنای بنیانهای محکم دینی بوده، پی میبرد.

خبر جدید  حمایت آستان قدس از جهادگران در مناطق محروم؛ «مشق سازندگی» جهادگران رضوی در ۲۰ استان

رئیس حوزه هنری خراسان رضوی با بیان اینکه تاکنون آن طور که باید حق این نامه ادا نشدهگفت: در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی بر خود لازم میدانیم که ابعاد و اتفاقات مهم و حساس تاریخ انقلاب را بررسی و معرفی کنیم و بهترین زبان برای معرفی هرچه بهتر نقاط عطف و حوادث مهم تاریخ انقلاب، زبان هنر است؛ در این راستا جمعی از خوشنویسان خراسان رضوی گرد هم آمدند و نامه امام را بهطور کامل کتابت کرده و جملاتی از آن را نیز بهصورت جداگانه در کتیبههایی خوشنویسی کردند.

مرادی ادامه داد: نمایشگاهی از این آثار با همکاری موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) در مورخ سه شنبه ۱۱ دی ماه ۱۳۹۷ از ساعت ۱۰ صبح و همزمان با برگزاری مرحله پایانی همنویسی، در حسینیه جماران افتتاح میشود و در معرض بازدید عموم قرار میگیرد.

خبر جدید  آیین پایانی شب‌های شعر چلچراغ در مشهدمقدس برگزار شد

انتهای پیام/ ز


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *