اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

نماینده مردم مشهد: فعالیت‌های فرهنگی خیرین جزو هزینه‌های قابل قبول مالیاتی قرار گیرد

نماینده مردم مشهد: فعالیت‌های فرهنگی خیرین جزو هزینه‌های قابل قبول مالیاتی قرار گیرد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، حجتالاسلام نصرالله پژمانفر صبح امروز در مراسم افتتاح کتابخانه مرکزی مشهد اظهار داشت: قبل از انقلاب اسلامی،در مدارس به ما میگفتند ایرانی جماعت هر کاری بکنید فایده ندارد اما امروز در دنیا میگویند ایرانی هرچه را اراده کند به آن دست مییابد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با وجود همه تهدیدات و تحریمها نشان دادیم که میتوانیم و این یک باور عامه است که در دنیا نیز خود را نشان داده؛ در همه مسائل مثل صنعت و کشاورزی و فرهنگ پیشگام هستیم و نشان دادیم میتوانیم این کار را صورت دهیم و اعتماد به نیروهای جوان نیز کارساز شد.

خبر جدید  واکنش انجمن‌های صنفی کارگران به افزایش حق مسکن/کجای ‌جهان ‌یک خانه را ماهانه ۴۰ هزار تومان ‌اجاره می‌دهند؟

پژمانفر گفت: باید راه را برای ورود جوانان باز کنیم؛ در مجلس عدم به کارگیری نیروهای بازنشسته مطرح شد به دلیل این بود که راه برای جوانان باز شود و ضمن اینکه نیروهای توانمندی که داریم نیروهای توانمندی نیز میتوانیم داشته باشیم اگر به آنها فرصت دهیم.

وی خاطرنشان کرد: همه نسبت به این کتابخانه تعلق خاطر داشتند؛ گاهی هر ماه از این کتابخانه بازدید داشتیم؛ همه تلاش کردند و این تلاشی بود که نتیجهاش روشن شد و از این به بعد از این مکان استفاده میشود. ما هنوز سهممان در شهر مشهد نسبت به سرانه فضای کتابخانه عمومی فاصله دارد.

خبر جدید  خراسان رضوی| نام‌گذاری خیابانی در سبزوار به نام "کلیدر"

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با قطع نظر از کتابخانههای خصوصی و آستان قدس، هنوز نتوانستیم به وضعیت مناسبی که در شان پایتخت فرهنگی جهان اسلام باشد در حوزه کتابخانهها برسیم.

پژمانفر با اشاره به کمبود بخش اعتبارات تصریح کرد: امروز آنچه از نظر پراکندگی مکانهای کتابخانه است فاصله داریم و باید خیرین نیز البته پای کار بیایند. آنچه میتواند مشکلات ما را حل کند دولت نیست زیرا مردم نیز باید پای کار بیایند.

خبر جدید  خراسان رضوی| ظرفیت‌هایی که مغفول واقع شد؛ طرح گردشگری «ژئوپارک» گناباد کلید می‌خورد

وی گفت: یکی از مصوبات در صحن علنی مجلس امیدواریم این باشد که هزینههای مالیاتی قابل قبول باشد؛ همه فعالیتهای فرهنگی خیرین باید جزو هزینههای قابل قبول مالیاتی محسوب شود و این چراغ سبزی برای خیرین است و البته دولت، مقاومتهایی دارد و ما دوستان را متقاعد کردیم و دوسوم نیز رای خواستیم و این را مصوب کردیم و امیدواریم در صحن نیز مصوب شود.

انتهای پیام/ز


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *