اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

نماینده ولی‌فقیه در سپاه: از سیستم اداری نارضایتی وجود دارد

نماینده ولی‌فقیه در سپاه: از سیستم اداری نارضایتی وجود دارد

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران گفت: مردم اگر درست انتخاب می کردند و انتخاب کنند، سیستم اداری درست می‌شود.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام علی سعیدی امروز ۲۱ بهمن‌ماه در همایش انقلاب اسلامی، روحانیت، استکبار ستیزی در مدرسه علمیه نواب، اظهار کرد: حوزه‌های علمیه و علما به خصوص طلاب جوان باید نگاه عمیق‌تر و وسیع‌تری به آرمان‌ها و اهداف انقلاب داشته باشند.

سعیدی با اشاره به پنج بخش دستاوردهای انقلاب، عنوان کرد: اولین بخش که می‌توان در مورد دستاوردهای انقلاب بیان کرد، دستاوردها زیربنایی انقلاب است که حاصل تلاش بیش از هزار سال جهاد و مبارزه  علما در فصل غیبت از زمان شیخ طوسی تا آیت الله بروجردی و بعد هم حضرت امام به عنوان فقیه متبحر و جامع است که تمام تلاش  و جهاد بیش از هزار سال مربوط به حوزه‌های علمیه را به منصه ظهور رساندند.

وی افزود: اولین مولفه مجموعه زیربنایی تحول همگانی در اندیشه و فکر مردم است، تمام انبیاء و رهبران الهی تمرکز خود را بر فکر و اندیشه گذاشتند. کار را از فردسازی یعنی تحول در اندیشه و فکر انسانها شروع کردند و این مهمترین تحول است. تحول الی‌الله، انقلاب درونی است. اگر انقلاب و تحول الی الله شد انقلاب تکاملی و اگر الی الشیطان شد، انقلاب ارتجاعی است. آن چه برای ملت ایران اتفاق افتاد انقلاب همگانی بود.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به اینکه زمانی که منافقین به نجف رفتند تا از امام اجازه برخورد مسلحانه با شاه را بگیرند امام فرمودند شاه را با اسلحه نمی‌توان بیرون کرد باید نگاه مردم را عوض کرد، تصریح کرد: دشمن هم از فکر و اندیشه مردم استفاده، ذهن مردم را دگرگون و باورهای آنها را عوض می‌کند و دیدگاه مردم را تغییر می‌دهد. یکی از مولفه‌های تحولی که در انقلاب به دست آمد تحول درونی است. مولفه دوم تحول گفتمانی است. گفتمان انقلاب عوض شد. در حدود ۵۰ سال نظام پهلوی ملی‌گرایی را ترویج می‌کرد و ایدئولوژی آن غرب‌گرایی بود اما امام این گفتمان را کنار زد و گفتمان دینی، نبوی و علوی را حاکم کرد.

وی ادامه داد: سومین مولفه تحول اجتماعی، حاصل تحول درونی است. اگر انسان دچار تحول درونی شد در برابر ظلم و ظالم قیام می‌کند و از زندان و کشته شدن نمی‌هراسد. امام همین را به وجود آوردند. ابتدا فردسازی و بعد ملت‌سازی کردند. مردم به میدان آمدند بنابراین نقش خواص بسیار موثر بود. حاصل مبارزات امام از سال ۴۲ تا ۵۷ تحول اجتماعی بود. این تحولات بسیار مهم است. تمام انبیاء برای حکومت الهی امده بودند  و تمام بزرگان و افرادی که جهاد کردند برای این بود که زمینه حکومت دینی و حاکمیت شرعی فراهم شود زیرا بدون حکومت و قدرت، زمینه حاکمیت شریعتی فراهم نمی‌شود. با توصیه نمی‌توان شریعت را ایجاد کرد.

خبر جدید  فرازی از تلاوت هادی فصیحی قاری افغانستانی

سعیدی با بیان اینکه دومین دستاورد انقلاب دستاوردهای اساسی است، عنوان کرد: یک سری تحولاتی در ایران به وجود آمد که تحولات اساسی می‌گویند، اولین مولفه، جهان‌بینی وحیانی، منشا قانون و مدیریت شد. در طول ۵۰۰ سال گذشته جهان‌بینی امونیستی یا متریالیستی منشا قانون‌گذاری،  قانون ایران، قانون فرانسه و قوانین اداره کشور، غربی بود. وحی را از نظام قانون‌گذاری حذف کرده بودند و فقط عقل انسان را پاسخگوی تمام نیازها می‌دانستند اما امام به بشر اثبات کرد که تنها با عقل نمی‌توان تمام مشکلات را حل کرد و بدون وحی زندگی دچار نقصان خواهد بود. این موهبت بزرگی است که وحی الهی، قرآن و سنت بازگشت.

وی افزود: مهمترین نقش که شورای نگهبان دارد این است که مشروعیت قوانین را برای کشور تضمین می‌کند و این مساله بسیار مهمی است. دومین مصداق شکل‌گیری حکومت دینی با اراده مردم بود. مردم سالاری دینی بهترین، عالی‌ترین و نزدیک‌ترین مهم به حکومت دینی است. آنچه امام به ارمغان آوردند، مکتب تفکیک یعنی مشروعیت الهی، مقبولیت مردمی بود.

سعیدی با اشاره به اینکه دو بحث حق حاکمیت و قدرت حاکمیت وجود دارد، خاطر نشان کرد: حق حاکمیت از سوی خداست و هیچ‌کس جز باری‌تعالی حق حاکمیت ندارد. قدرت حاکمیت از سوی مردم است. امروز همه چیز را به مردم ارجاع می‌دهند که این عوام‌فریبی است. قدرت حاکمیت باید زمینه ظهور آخرین حجت خدا را فراهم کند. رای مردم در حق حاکمیت تاثیر ندارد بلکه در قدرت حاکمیت تاثیر دارد و اگر رای مردم از قدرت ولی خدا برداشته شود، ولایت از بین نمی‌رود.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه سومین مصداق دستاوردهای اساسی احیای مکتب اسلام و شریعت بود، عنوان کرد: شریعت برای اجرای کامل آن آمد اما در طول هزار سال تنها ۲۰ درصد احکام در کشور پیاده می‌شد. امام این احکام را در کشور پیاده کرد و این موهبتی الهی است که باید قدر دانست. امروز ما گرفتار جریاناتی هستیم که بحث کارامدی نظام را زیر سوال می‌برند. این نظام بسیار کارامد بوده و مردم باید بدانند که انقلاب برای مردم چه کرده است.

خبر جدید  مسابقه بزرگ کتابخوانی «هشت میلی‌متر از انقلاب» در سبزوار برگزار می‌شود

سعیدی با اشاره به اینکه بخش سوم دستاوردهای داخلی است، خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین دستاوردهای داخلی اعتماد به نفس ایرانی‌ها است. آن‌ها نقشی در تاریخ نداشتند اما انقلاب توانست شخصیت و ملیت ایرانی را در سطح جهانی به تجلی و منصه ظهور برساند. این احیای ما می‌توانیم، احیای روحیه خودباوری و اعتماد به نفس است. امام توانست ۳۵ میلیون انسان را در کشور به حرکت در بیاورد. این رهبری هوشمند است که می‌تواند با احیای روحیه مردم و اعتماد به نفس، آن ها را منسجم کند.

وی ادامه داد: مصداق دوم استقلال و سومین مصداق اصطلاح سیستم حکومتی بود. امام انقلاب کرده بود و باید سیستم عوض می‌شد. انقلاب اداری، نظامی و فرهنگی بود. نیروی مسلح مکتبی و ملی یکی از دستاوردهای انقلاب است. انقلاب توانست نیروی مسلح مکتبی را به وجود آورد که تضمین کننده امنیت و اقتدار این کشور است. از سیستم اداری نارضایتی وجود دارد و مشکل به نوع رای مردم بر می‌گردد که مردم اگر درست انتخاب می کردند و انتخاب کنند، سیستم اداری درست می‌شود.

سعیدی گفت: انقلاب کارهای عظیمی انجام داده که یکی از آن‌ها ۹۵ درصد گازرسانی به روستاها است، مسئول اطلاعات ارتش صهیونیستی عنوان می‌کند که تنها در سه درصد پیشرفت علمی داشته‌اند اما ایران در مسائل علمی ۲۰ درصد پیشرفت کرده است.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه بخش چهارم دستاوردهای منطقه‌ای است، عنوان کرد: انقلاب تحولات منطقه‌ای نیز دربرداشت. حضرت امام توانست اندیشه‌های باطل را کنار بگذارد و دین را در عرصه دنیا معرفی کند. دین در عرصه جنگ جهانی اول و دوم منزوی بود.  امروز بحث اسلام و دین در منطقه وغرب آسیا نقش تعیین کننده دارد. هنر انقلاب بود که توانست اندیشه مارکسیستی را کنار بزند و این خدمت به اهل بیت است. آنچه امام انجام دادند بزرگترین تحول در خدمت به اهل بیت بود.

خبر جدید  عملیات‌های انتحاری نشان‌دهنده استیصال دشمنان است

 وی افزود: دومین مولفه دستاورد منطقه‌ای، احیای اسلام به عنوان تحولات یک ملت بود. امام بحث اسلام را مطرح کردند و ناسیونالیسم را کنار گذاشتند. اسلام در منطقه غرب آسیا زنده شد. سومین مصداق احیای مقاومت بود. امام فرمودند مقاومت باید بماند و ماند. تمام تلاش آمریکا این بود که صحنه مقاومت در لبنان، فلسطین، عراق و سوریه را نابود کند اما به همت انقلاب، رهبری امام و مقام معظم رهبری مقاومت نه تنها از بین نرفت بلکه روز به روز احیا شد. امروز ما شاهد هستیم که مقاومت حرف اول را می‌زند. زمانی اسرائیل دنبال نیل تا فرات بود اما امروز برای حفظ خود، دیواری کشیده و شرق و غرب و شمال و جنوب منطقه اشغالی زیر پوشش موشک‌های حزب الله است.

سعیدی با اشاره به اینکه چهارمین مصداق شکوفایی ظرفیت تشیع بود، خاطرنشان کرد: ظرفیت تشیع بسیار عمیق است، امام پتانسیل و ظرفیت تشیع را در دنیا معرفی کرد. امام شعار شیعه‌گری نداد اما با عمل، فریاد، کلام و صلابت خود توانست پتانسیل تشیع را در سطح جهان به منصه ظهور برساند.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران گفت: آخرین بخش دستاوردهای بین المللی است، امروز باید با بیان دیگری وارد بحث شد. در طول  ۳۰۰ سال عنوان می‌شد که عقل پاسخگوی همه نیازها است اما امام گفتند که سه منبع حواس، عقل و وحی وجود دارد. باید به دنیا بفهمانیم که ظرفیت وحی برای پاسخگویی به نیاز بشر است.

وی ادامه داد: دومین مولفه تغییر در دو قطبی کمونیسم و کاپیتالیسم و تقابل بین ایمان و کفر است. امام کاپیتالیسم و سوسیالیسم را کنار زد و عنوان کرد که  این تقابل مصنوعی است و هر دو ذهن بشریت هستند، سومین مصداق تکیه بر جنگ ترکیبی یعنی ترکیب بین قوت و قدرت بود که قوت درونی و قوت بیرونی است . جنگ ترکیبی توانسته معادلات منطقه را تغییر دهد، آخرین مصداق نیز شکست همه طرح‌های آمریکا است.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *