اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

نهادینه شدن اقتصاد مقاومتی مساله خام فروشی را حل می کند

نهادینه شدن اقتصاد مقاومتی مساله خام فروشی را حل می کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، حجت الاسلام غلامرضا مصباحی ‌مقدم جمعه شب در جلسه ای با عنوان اقتصاد مقاومتی در رواق امام خمینی حرم رضوی افزود: اگر اقتصاد مقاومتی در کشور به درستی اجرا شود، دیگر برای تامین مالی کشور نیازمند این سطح از صادرات نفتی نخواهیم بود.
وی خاطر نشان کرد: در صورت نهادینه شدن اقتصاد دانش بنیان در کشور به پیشرفت های رضایت‌مندانه ای دست خواهیم یافت، لذا همه مسئولان و نمایندگان مجلس باید برای اصلاح نظام بانکی و معاملاتی و رونق اقتصاد کشور تلاش کنند.
وی در بخشی از سخنانش با اشاره به اینکه غفلت از دستاوردهای انقلاب اسلامی، کفران نعمت الهی است، گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول چهل سال انقلاب نباید مورد غفلت قرار بگیرد، ملت ایران در این مدت به استقلال سیاسی، نظامی و مدیریتی دست یافته است.
وی ادامه داد: در حال حاضر دشمن از طریق فضای مجازی به شدت به دنبال سیاه ‌نمایی دوران چهل ساله انقلاب است و پیوسته دوران پهلوی را بهترین زمان برای زندگی جلوه می‌دهد، در حالیکه دوران پهلوی شرایط زندگی بسیار سخت بود.
مصباحی مقدم بیان کرد: بنده به جوانان توصیه می‌کنم که در موضوع اقتصادی که اتفاقا خیلی هم با شبهه‌ افکنی دشمنان انقلاب اسلامی ایران مواجهه شده است، تحقیقی به عمل بیاورند و وضعیت اقتصادی کشور را طی دهه حاضر با چهار دهه گذشته مقایسه کنند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: کاهش بی سوادی از ۴۷ به ۲ درصد، پیشرفت های چشمگیر در زمینه پزشکی و تربیت پزشکان از جمله دستاوردهای افتخارآمیز انقلاب اسلامی است، به طوریکه قبل از انقلاب اغلب پزشکان شاغل در کشور بنگلادشی، هندی و پاکستانی بودند.
۳۰۲۷/۵۱۳۲

خبر جدید  چهار میلیارد ریال تسهیلات به بسیجیان گنابادی پرداخت شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *