اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

نگاهی دوباره به سرنوشت انسان و چرایی آمدن به این دنیا در تئاتر «من کدامم»

نگاهی دوباره به سرنوشت انسان و چرایی آمدن به این دنیا در تئاتر «من کدامم»

گروه فرهنگی: بازیگر تئاتر «من کدامم» با بیان اینکه در این تئاتر در خصوص سرنوشت انسان و چرایی آمدنمان است، احساس آرامش می‌کنم، گفت: این تئاتر می‌تواند در جامعه‌ای که افراد درگیر فضای مجازی هستند و از چرایی خود دور شدند، آن‌ها را به فکر فرو ببرد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، کریم جشنی، یکی از بازیگران تئاتر «من کدامم»، در نشست خبری این تئاتر که ظهر امروز، ۱۹بهمن‌ماه در سالن اجتماعات فرهنگسرای جهاد دانشگاهی مشهد برگزار شد، عنوان کرد: حضور در آثار کمال‌الدین غراب، موهبتی برای من بود و اتفاق خوبی در زندگی شخصی من به شمار می‌رود.
جشنی ادامه داد: در فضایی که کارگردانان به دنبال بازیگران جدید می‌گردند و از طریق رابطه و ضابطه با یکدیگر همکاری می‌کنند، من نیز خوشحالم که از ناهنجاری‌های جامعه هنری، با اجرای این نمایش دور می‌شوم.
کار کردن در زمینه مفاهیم انسانی همچون لبه تیغ می‌ماند
وی با اشاره به اینکه تمرین این نمایش هشت‌ماه به طول انجامید، عنوان کرد: کار کردن در زمینه مفاهیم انسانی بسیار سخت است، به خصوص در زمینه فلسفی و عرفانی که همچون لبه تیغ می‌ماند.
این بازیگر تئاتر افزود: در کارهای غراب به یک سیر و سلوک رسیدم که حاصل مفاهیم و تحقیقات در زمینه قصص قرآنی است.
جشنی ادامه داد: در کارهای غراب احساس آرامش می‌کنم به خصوص در تئاتر «من کدامم» که در خصوص سرنوشت انسان و چرایی آمدنمان است.
وی عنوان کرد: این تئاتر می‌تواند در جامعه‌ای که افراد درگیر فضای مجازی هستند و از چرایی خود دور شدند، آن‌ها را به فکر فرو ببرد.
این بازیگر تئاتر بیان کرد: متأسفانه در برخی نمایش‌های امروز، محتوایی دیده نمی‌شود و تنها به‌دلیل چهره افراد یا موسیقی مخاطب را جذب می‌کنند.
جشنی تصریح کرد: دلیل علاقه‌مندی من برای حضور در این نمایش، درگیری انسان با خود و نحوه به تکامل رسیدنش است؛ نگاه کردن به نمایش‌هایی همانند «من کدامم» مثل خواندن قرآن می‌ماند.
وی، فقر متون نمایشی را یکی از ضعف‌های تئاتر مشهد دانست و افزود: در این چند سال اخیر، کسی در تئاتر مشهد نتوانسته در زمینه آفرینش ورود پیدا کند.
این بازیگر تئاتر ادامه داد: از تمام مسئولان می‌خواهم که به دیدن نمایش بیایند و از آن حمایت کنند، اینگونه هم رسالت فرهنگی خود را انجام می‌دهند و هم به اقتصاد هنر تئاتر کمک می‌کنند.

خبر جدید  بیش از 9 میلیون مسافر وارد خراسان رضوی شدند

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *