اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

نگهداری اسناد رویداد ملی شدن صنعت نفت در مرکز اسناد آستان قدس

نگهداری اسناد رویداد ملی شدن صنعت نفت در مرکز اسناد آستان قدس

به گزارش خبرگزاری مهر، کاظم جهانگیری اظهارکرد: طرح ملی شدن نفت با نام «سعادت ملت ایران» در روز ۲۹ اسفند ۱۳۲۹ خورشیدی توسط مجلس سنا به تصویب رسید که پیرامون این مطلب اسنادی ارزشمند در محل مرکز اسناد آستان قدس رضوی نگهداری می‌شود.

وی پیام دکتر مصدق به دانشجویان ایرانی مقیم خارج درباره ملی‌شدن صنعت نفت، تلگراف و نامه‌های افراد مختلف داخلی و خارجی به دکتر مصدق، بیانیه‌های مختلف در حمایت از ملی‌شدن صنعت نفت، تقاضاهای مردم و مسئولین و احزاب در راستای ملی شدن نفت و تلگراف علما به یکدیگر از جمله سید ابوالقاسم کاشانی به علمای یزد با محتوای ملی شدن نفت را از مهم‌ترین موضوعات این اسناد عنوان کرد.

خبر جدید  جلوگیری از بیکار شدن ۷۰۰ کارگر در تربت حیدریه

جهانگیری، درخواست روزنامه‌ها و نشریات از علما در راستای حمایت از ملی‌شدن نفت، مخالفت‌های افراد مختلف با ملی شدن صنعت نفت در قالب نامه و بیانیه اعتراض به دکتر مصدق، پیام دانشگاهیان دانشگاه مشهد به مناسبت سالروز قیام سی تیر با حمایت از دکتر مصدق و نهضت ملی شدن نفت و برگزاری جشن‌های مختلف به مناسبت ملی شدن صنعت نفت را از دیگر موضوعات این اسناد نام برد.

خبر جدید  معافیت گمرکی تجهیزات گردشگری خارجی در جهت تسهیل سرمایه‌گذاری

وی بیانیه احزاب در تاریخ ۱۳۲۶ خورشیدی در اعتراض به واگذاری امتیازات نفتی به انگلستان و رقابت شوروی و انگلیس در گرفتن امتیاز و نیز لزوم ملی شدن نفت را یکی از قدیمی‌ترین اسناد موجود دراین‌باره عنوان کرد.

کد خبر ۴۵۷۰۷۱۴


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  کشف بیش از ۸ هزار لیتر سوخت قاچاق در مرزهای خراسان رضوی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *