اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

نگهداری ۳۵۲ مدال از ۱۵۲ نفر در گنجینه مدال‌های موزه آستان قدس رضوی

نگهداری ۳۵۲ مدال از ۱۵۲ نفر در گنجینه مدال‌های موزه آستان قدس رضوی

به گزارش خبرگزاري صدا وسيماي مرکز خراسان رضوي،مسئول گنجینه ظروف، سلاح و ابزار نجومی موزه آستان قدس رضوی گفت: ۳۵۲ مدال از ۱۵۲ نام آور عرصه ورزش و علم در گنجینه مدال های موزه آستان قدس رضوی نگهداری میشود.

عبدالحسین ملک جعفریان در حاشیه مراسم نکوداشت مرحوم تختی که توسط سازمان کتابخانهها، موزهها و مرکز اسناد آستاننگهداری 352 مدال از 152 نفر در گنجینه مدالهای موزه آستان قدس رضوی قدس رضوی در موزه مرکزی این مجموعه برگزار شد، افزود: پارسال ۱۹۶ مدال و تندیس در ویترینهای موزه قرار داشت که با افزایش هشتاد درصدی امسال ۱۵۶ مدال دیگر به آنها افزوده شده است.

وی ضمن برشمردن ویترینهای مختلف مدال گفت: بدون شک جهان پهلوان تختی یکی از اسطورههای عرصه ورزش کشور است که ارادت خاصی نسبت به ساحت رضوی داشت و بنا به درخواست ایشان خانواده وی مدالهای این ورزشکار را در سال ۱۳۶۰ به موزه آستان قدس رضوی اهدا کردند.

خبر جدید  مشکلات تولید از عوامل افزایش قیمت میوه و صیفی جات

مسئول گنجینه ظروف، سلاح و ابزار نجومی موزه آستان قدس رضوی، این عمل را الگویی برای سایر نامآوران عرصههای مختلف ورزشی و علمی عنوان کرد و گفت: عموم نامآوران نیز به تأسی از رفتار این نامآور عرصه کشتی، از سال ۶۸ مدالهای خود را به موزه آستان قدس رضوی اهدا کردند.

خبر جدید  4 خانه ورزش روستایی در سبزوار فعال شد

ملک جعفریان به ویترین خاص مدالهای جهان پهلوان تختی اشاره کرد و گفت: در گنجینه مدالها، ویترینی خاص، به مدالهای جهان پهلوان تختی مزین شده که در مسابقات بینالمللی، آسیایی و سایر مسابقات معتبر جهانی و قارهای کسب کرده است.

وی بازوبند قهرمانی این نامآور عرصه کشتی را که سه سال متوالی در سالهای ۳۵- ۳۶- ۳۷ کسب کرده است نیز جزء نفایس این مجموعه افتخارآفرین معرفی کرد.

مسئول گنجینه ظروف، سلاح و ابزار نجومی موزه آستان قدس رضوی گفت: ویترین دیگری در این گنجینه به مدالهای قهرمانی جانبازان و معلولان در مسابقات بینالمللی اختصاص دارد.

خبر جدید  فضای مجازی برخی جوانان را نسبت به مسئولان بدبین کرده است

وی با اشاره به اینکه بخش عمدهای از مدالهای اهدا شده به ورزشکاران رشته کشتی اختصاص دارد، گفت: علیرضا دبیر آخرین قهرمان کشتی است که تا کنون ۱۴ مدال و کمربند قهرمانی خود را سال گذشته به موزه آستان قدس رضوی اهدا کرده است.

مسئول گنجینه ظروف، سلاح و ابزار نجومی موزه آستان قدس رضوی گفت: مدالهای اهدایی ورزشکاران رزمی و مدالهای نامآوران علمی در ویترینهای جداگانه این موزه به نمایش گذاشته شده است.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *