خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

نیازمند گفتمان مشترک در مصرف آب هستیم

نیازمند گفتمان مشترک در مصرف آب هستیم

به گزارش خبرنگار مهر، ابوطالب قزلسفلو عصر سه شنبه در همایش آب، اکوسیستم ها و توسعه انسانی که به مناسبت هفته جهانی آب در گرگان برگزار شده بود، اظهار کرد: آب به چالش جهانی تبدیل شده است اما در کشور ما این موضوع به دلیل تغییرات اقلیم، قرار گرفتن در عرض جغرافیایی و مسائل اجتماعی و اقتصادی و … حادتر است.

وی با اشاره به این که شعار امسال هفته جهانی آب اکوسیستم ها و توسعه انسانی است، افزود: موضوع آب بیش از هر چیز به عمل و جامع نگری نیاز دارد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان با اشاره به این که ضعف و چالش های موجود در حوزه آب را باید در ضعف پشتوانه های فکری و توسعه انسانی جستجو کرد، ادامه داد: در تولید و مصرف آب بیش از هرچیز به جامع نگری و رسیدن به یک نگاه و گفتمان مشترک در این حوزه نیاز داریم.

وی با تاکید بر این که باید بتوانیم از بارش ها و نزولات جوی بهره برداری بیشتری کنیم، اضافه کرد: الگوی بارش ها تغییر کرده و در این شرایط به جای این که از خشکسالی و کمبود آب خسارت ببینیم از سیلاب ها خسارت می بینیم.

قزلسفلو تصریح کرد: می توان با جامع نگری و هماهنگی با دستگاه های مسئول و نگاه سیستماتیک به موضوع آب از سایر بخش ها کمک بگیریم و خسارت سیل را به حداقل برسانیم.

وی با بیان این که هم اکنون آب منطقه ای، منابع طبیعی و … نگرانی های جدی دارند و باید موضوع آب را مدیریت کنیم، خاطرنشان کرد: باید دورهمی های هدفمند در این حوزه شروع و خروجی این هم اندیشی ها را در عمل پیاده کنیم و هریک از دستگاه ها نقش خود را ایفا کنیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بانک پاسارگاد