اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

نیمی از گردشگران سلامت در مشهد ملیت عراقی دارند

نیمی از گردشگران سلامت در مشهد ملیت عراقی دارند

شعار سال: مدیر گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز چهارشنبه با بیان این مطلب گفت: حضور گردشگران سلامت در کلانشهر مشهد طی سال‌های اخیر از رشد چشمگیری برخوردار بوده و سال گذشته از ۵۶ ملیت در مشهد بیمار پذیرش شده است .
دکتر محمد اسماعیل خیامی افزود: پارسال افزون بر ۲۰ هزار نفر از مراکز بستری و جراحی محدود در مشهد خدمات درمانی در حوزه های مختلف نظیر بیماری‌های زنان، قلبی و عروقی، جراحی‌های مختلف از جمله چشم و بینی دریافت کرده اند و طبق برآوردها افزون بر ۱۰۰ هزار نفر هم از خدمات سرپایی، تشخیصی و درمانی استفاده کرده اند .
وی اضافه کرد: دریافت تعرفه های پزشکی برای بیماران خارجی در بخش خصوصی تا سقف چهار برابر تعرفه بیماران داخلی بلامانع است .
وی ادامه داد: تعرفه های گردشگری سلامت در مراکز دولتی، غیر دولتی، خصوصی و عمومی با هم متفاوت است که برای هر یک از مراکز درمانی مذکور در بخش های سرپایی، بستری و تشخیصی سقف تعرفه‌های مشخصی تهیه شده و با تصویب هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال اجراست . رونق گردشگری سلامت نیازمند مشارکت مردم مدیر گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: در ارائه خدمات به بیماران خارجی در مراکز و موسسات پزشکی باید از ظرفیت های مازاد استفاده کرد و در ثانی باید به گونه ای اقدام کرد که موجبات نارضایتی بیماران داخلی را فراهم نیاورد البته مردم عزیز هم بایستی در راستای رونق و توسعه صنعت توریسم درمانی در استان خراسان رضوی تعامل، همکاری و مشارکت کنند .
خیامی گفت: در حال حاضر تعداد ۱۲ بیمارستان و دو مرکز جراحی محدود در مشهد مجوز گردشگری سلامت را دارند و دو بیمارستان و دو مرکز جراحی محدود دیگر نیز ارزیابی هایشان در حال بررسی است .
وی با اشاره به مهم ترین اقدامات انجام شده در راستای گردشگری سلامت در مشهد و خراسان رضوی افزود: تشکیل کمیته گردشگری سلامت استان به ریاست استاندار خراسان رضوی، ایجاد شرکته ای گردشگری سلامت برای ارائه خدمات مورد نیاز به بیماران، ایجاد انجمن حرفه ای گردشگری سلامت، تدوین و تصویب سقف تعرفه های گردشگری سلامت و الزامی کردن دریافت مجوز برای پذیرش بیماران خارجی در بیمارستان ها و مراکز جراحی محدود از این جمله است .
وی ساماندهی دلالان، آموزش تمامی دست اندرکاران حوزه گردشگری سلامت، ایجاد سایت گردشگری سلامت استان، تدوین آیین نامه صدور مجوز برای مطب های پزشکان را از جمله برنامه های آتی و در دست اقدام دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای ضابطه مند کردن و تسهیل در گردشگری سلامت برشمرد .
گردشگری سلامت به گردشگری پزشکی، گردشگری درمان طبیعی و همچنین گردشگری صحت، تندرستی و نیز پیشگیری تقسیم بندی می‌شود .
هم اکنون ایران از مقاصد بزرگ گردشگری سلامت در منطقه است و کشورهای همجوار مانند عراق، ترکمنستان، جمهوری آذربایجان، افغانستان و سایر کشورهای منطقه متقاضی استفاده از خدمات و امکانات گردشگری سلامت در ایران هستند .
بر اساس برآوردها سالانه افزون بر ۲۰۰ هزار گردشگر سلامت وارد ایران می‌شوند که در این میان خراسان رضوی با جاذبه ها و ظرفیت های مختلف در جذب گردشگر سلامت پیشگام است .
سالانه بیش از دو میلیون زائر و مسافر خارجی به مشهد سفر می‌کنند . شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا ، تاریخ ۱۳ شهریور ۹۸، کد مطلب: ۸۳۴۶۳۹۶۴: www.irna.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  شرایط از قرمز فراتر رفت، لطفا به مشهد سفر نکنید!
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *