اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

هدف انقلاب ترویج حاکمیت اسلامی در جهان است/ شهدای هسته‌ای تربیت یافتگان انقلاب هستند

هدف انقلاب ترویج حاکمیت اسلامی در جهان است/ شهدای هسته‌ای تربیت یافتگان انقلاب هستند

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان داشت: تمام حرکت انقلاب پیشرفت صعودی بوده است و هدف آن ترویج حاکمیت اسلامی در جهان است.

به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان رضوی؛ آیت‌الله سید احمد علم الهدی در کنگره «مصطفای شهید» که  با حضور خانواده معزز شهدا به ویژه شهید احمدی روشن، دانشجویان و خادمان حرم رضوی در مرکز نمایشگاه‌ها و همایش‌های آستان قدس رضوی برگزار شد، با اشاره به اینکه دهه مبارک فجر فرصت نمایش تعالی و تکامل انقلاب اسلامی است، عنوان کرد: برخی به دهه فجر این دیدگاه را دارند که این ایام یادآور پیروزی انقلاب و ایثارگری است، در حالی که دهه فجر بیانگر انفجار نورِ انقلاب در همان سال است، به این معنا که هر سال در دهه فجر باید بررسی کنیم انقلاب چقدر پیشرفت داشته و چه دستاورد‌های جدید را رقم زده است.

خبر جدید  اجرای طرح جهادگران سلامت در خراسان رضوی

وی تصریح کرد: انقلاب پویشی است که در مسیرحرکتش با فراز و نشیب‎های زیادی برخورد می‎کند، لذا این فرآیند مشکلاتی را در اقتصاد و معیشت مردم ایجاد می‎کند که برای نسل چهارم انقلاب کمی سخت است، ولی به شکرانه الهی انقلاب در جریان رسیدن به اعتلای حقیقی پیوسته در حال حرکت است و مردم شاهد این اعتلا خواهند بود.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب هنوز در میانه راه است، عنوان کرد: انقلاب مردم در ۳۹ سال پیش اهرمی شد تا به ‎وسیله آن اعتلای کشور را در پیش بگیرند، اولین حرکت این اهرم دگرگون کردن نظام در کشور بود.

امام جمعه مشهد گفت: تمام حرکت انقلاب پیشرفت صعودی بوده است و هدف آن ترویج حاکمیت اسلامی در جهان است، انقلاب تمام معادلات سیاست‌مداران را به ‎هم زد و باعث شد تا سیاست‌مداران جهان جریانات سیاسی خویش را با ملت ایران تنظیم کنند، البته در این راستا دشمنی‎های زیادی هم کردند، ولی هربار مردم ایران پیروز میدان شدند.

خبر جدید  بهره‌برداری از راه‌آهن سبزوار ۱۷۷ میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی تاکید کرد: حضور برخی افراد غرب‏گرا در کشور که بعضا مسئولیت هم دارند، باعث کندی حرکت انقلاب در رسیدن به اعتلا می‏‌شود و فراز و نشیب‏‌های زیادی را برای انقلاب ایجاد می‏‌کنند.

وی اعتلای انقلاب را هدف همه شهدا و ایثارگران در این ۳۹ سال معرفی و عنوان کرد: برخی بر این باورند که جریان هسته‎ای کشور هزینه زیادی برای ملت داشت، در حالی که این هزینه برای دستیابی به موفقیت‎ها در سطح جهان ارزشمند بود.

آیت الله سید احمد علم الهدی افزود: شهدای هسته‎ای تربیت‌شدگان مکتب انقلاب هستند، لذا وقتی دشمن نتوانست با ایمان آن‌ها مقابله کند، به ترور این عزیزان اقدام کرد. اگر جوانان و نسل جدید که دوران مبارزه و ستم شاهی را ندیده اند بخواهند وضعیت کنونی از جمله مشکلات اقتصادی وسیاسی را به دلیل انقلاب بدانند دید مناسبی نسبت به موضوعات کشور نخواهند داشت به همین دلیل لازم است موضوعات به شکل مناسبی تبیین شود.

خبر جدید  تهدیدات آمریکا علیه سوریه نشان‌دهنده درماندگی این کشور است

وی ادامه گفت: باید بدانیم انقلاب اسلامی ایران برای ایجاد نظام دینی و جهانی کردن آن بود که رسیدن به این جایگاه به آسانی حاصل نشد. امروز خوشحالیم به جایی رسیده ایم که بسیاری از معادلات منطقه‌ای و جهانی برای حل و فصل شدن نیازمند حضور ایران است و ما در این حوزه حرف برای گفتن داریم و جایگاهمان نیز تثبیت شده است.

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *