اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

هزار تولید کننده صنایع غذایی و بهداشتی خراسان رضوی گردهم آمدند

هزار تولید کننده صنایع غذایی و بهداشتی خراسان رضوی گردهم آمدند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این مراسم گفت: مقوله غذا یکی از ابتدایی ترین نیازهای زندگی بشر و همه موجودات زنده است و نقش غذا در حوزه سلامت و رشد و نمو همه انسانها و موجودات بر کسی پوشیده نیست.
دکتر محمد رضا دارابی با بیان اینکه در سیره ائمه اطهار (ع) احادیث بسیار در باره آداب غذا خوردن موجود است افزود: همه جوامع بشری برای مقوله غذا اهمیت زیاد قائل هستند.
وی با بیان اینکه امروز جمعیت بسیار با سوء تغذیه روبرو هستند اظهار داشت: ۸۰ درصد مردم جهان مشغله فکری و ذهنی تغذیه خود را دارند و این موضوع اهمیت تغذیه سالم را برای دولتها و مردم دو چندان می کند.
وی با تاکید بر ضرورت اجتماعی شدن سلامت گفت: همانطور که غذا در سلامتی ما موثر است، می تواند آسیب رسان سلامتی هم باشد بطوریکه غذا مهم ترین مولفه اجتماعی آسیب رسان به سلامت افراد شناخته شده است.
دارابی افزود: چاقی های بیمارگونه، بیش فشاری خون و دیابت، معلول تغذیه ناسالم، تغییر سبک زندگی مردم و روشهای نادرست غذایی می باشد.
وی اظهار داشت: خود مراقبتی، خود کنترلی، نحوه استفاده صحیح از مواد غذایی و پرهیز از اسراف مواد غذایی مورد تاکید است.
مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز گفت: ازبین تولید کنندگان شرکت کننده در این گردهمایی که همه برای تولید غذای سالم تلاش داشته اند، بر اساس شاخص هایی مانند کاربرد تکنولوژی، تجهیزات، شرایط بهداشتی و ساختمانی، ارزیابی سرمایه ای و ارزیابی محصولات عرضه شده تعدادی به عنوان برتر انتخاب شده اند.
دکتر علی اصغر اسماعیلی افزود: مواد غذایی به عنوان شمشیر دو لبه است لذا باید همیشه توجه داشته باشیم که چه ماده غذایی استفاده می کنیم، چه مصرف می کنیم، کی و چگونه این غذاها را به مصرف می رسانیم.
وی به مردم توصیه کرد هنگام خرید مواد غذایی به پروانه های درج شده بر روی محصولات و مهر وزارت بهداشت توجه کنند.
۳۰۲۷ / ۶۰۵۳

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  آبخیزداری در32 درصد عرصه های سیل خیزخراسان رضوی انجام می شود
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *