اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

هزینه تمام شده شهروندان مشهدی با اتوبوس درون‌شهری چقدر است؟

هزینه تمام شده شهروندان مشهدی با اتوبوس درون‌شهری چقدر است؟

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، سیدمهدی حسینی پویا ظهر امروز در مراسم بهره برداری از یکصد دستگاه مینیبوس جدید در مشهد اظهار داشت:در حال حاضر با هزار و ۷۰۰ دستگاه اتوبوس و مینیبوس روزانه یک میلیون نفر را در شهر جابجا میکنیم که این رقم یک ششم سفرهای درونشهری است.

مدیرعامل اتوبوسرانی مشهدمقدس گفت: اکنون عمر ناوگان اتوبوسرانی شهرداری مشهد ۸٫۱ سال است که متاسفانه رو به فرسودگی است.

حسینی پویا خاطرنشان کرد: باید برای نگهداشتن میانگین عمر ناوگان و افزایش ناوگان برای سرویسدهی به شهروندان سالانه ۲۰۰ دستگاه اتوبوس جدید را خریداری کنیم.

وی افزود: خرید ۲۰۰ دستگاه اتوبوس در سال به ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که اگر بخواهیم از اتوبوسهای دو کابینه و یا برقی استفاده کنیم این مبلغ ۸۰۰ میلیارد تومان میشود.

مدیرعامل اتوبوسرانی مشهد بیان کرد: اکنون ۳۰۰ دستگاه اتوبوس در حال نوسازی و مجهز شدن به کولر هستند که تا پایان شهریورماه وارد ناوگان خواهند شد.

حسینی پویا تصریح کرد: سال گذشته با حمایت شهردار و شورای شهر پیش پرداخت خرید ۱۰۰ دستگاه مینیبوس دیگر به ایران خودرو نیز انجام و تابستان این ۱۰۰ دستگاه مینیبوس به شهرداری تحویل داده خواهد شد.در حال حاضر هزینه تمام شده هر سفر با اتوبوس ۴ هزار تومان است که ۸۱٫۵ درصد آن را شهرداری، ۱۶ درصد را مردم و ۲٫۵ درصد آن را دولت پرداخت میکند.

خبر جدید  تولیت آستان قدس رضوی انتصاب ‌سرلشکر سلامی‌ به فرماندهی کل سپاه را تبریک گفت

انتهای پیام/ح


منبع :: هزینه تمام شده شهروندان مشهدی با اتوبوس درون‌شهری چقدر است؟

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *