اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

همایش امام رضا(ع)در گفتگوی ادیان آغاز یک نهضت وجنبش فرهنگی است

همایش امام رضا(ع)در گفتگوی ادیان آغاز یک نهضت وجنبش فرهنگی است

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حجت گنابادی نژادظهر دوشنبه در نشست خبری نخستین همایش بین المللی امام رضا علیه السلام در گفتگو ادیان که در سازمان مرکزی آستان قدس رضوی برگزار شد، اظهار کرد: همایش بین المللی امام رضا علیه السلام در ادیان آغاز یک نهضت و جنبش فرهنگی با نگاه توحیدی و فرصتی برای گسترش و بسط سیره حضرت رضا (ع) و کتب اهل بیت (ع) است.

وی افزود: ایران، آنچه امروز دارد را مرهون امام رضا علیه السلام است و شاید بتوان دلیل گسترش و تداوم شیعه در کشور حرم مطهر امام هشتم علیه السلام دانست وبدون تردیدپیروزی انقلاب و دستاورد های آن یکی از برکات امام رضا علیه السلام است.

خبر جدید  لغو ابلاغ ۲ نفر به دلیل رفتارهای اخیر در مدارس

رییس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی تصریح کرد: عصر کنونی همانند تابلویی است که نازیبایی های فراوانی در آن وجود دارد اما ما خرسندیم که در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب و در روزهایی که شاهد دست های توطئه گر و جنایت کار در همه جهان هستیم، در کنار بارگاه امام هشتم علیه السلام این سالگرد را نشر و منعکس می کنیم.

وی با بیان اینکه سیره امام رضا علیه السلام، سیره تعامل، گفتگو و مناظره هایی بود که با اندیشمندان و رهبران ادیان و مذاهب داشتند، تاکید کرد: در روزگاری که ثروت ها و سرمایه های زیادی از بشریت برای مبارزه با خدا و دینداران صرف می شود،بارگاه امام رضا علیه السلام مکان خوبی برای گسترش توحید و خداباوری است. همچنین همه می دانیم در طول سال پیروان سایر ادیان در مناسبت های مختلف به حرم امام رضا علیه السلام مشرف می شوند.

خبر جدید  خراسان رضوی مرجع اصلی داستان های حماسی است

حجت الاسلام و المسلمین گنابادی نژاد ضمن اشاره به ۶ کتابی که در همایش رونمایی خواهند شد، تصریح کرد: پژواک گفتمان رضوی در تمدن اسلامی، سبک زندگی فردی و اجتماعی در ادیان اسلام، مسیحیت و یهود، امام رضا در سفرنامه های اروپاییان و غیر مسلمانان، نقش گفتگو دینی در هم زیستی مسالمت آمیز ادیان و چکیده مقالات همایش از جمله آن ها است.

خبر جدید  کیفیت هوای مشهد در شرایط پاک قرار گرفت

وی ادامه داد : همچنین ۴۹ مقاله در پیش نشست ها دریافت و ۱۴۴ چکیده مقاله در فراخوان از کشورهای ایران، عراق، سوریه، الجزایر، پاکستان، اندونزی، فیلییپن، لبنان، هندوستان، مالزی و کنیا دریافت شده است.

کد خبر ۴۵۲۶۱۱۲


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *