اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

همایش تجلیل از پیشکسوتان صنعت ساختمان خراسان‌رضوی برگزار شد‌

همایش تجلیل از پیشکسوتان صنعت ساختمان خراسان‌رضوی برگزار شد‌

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس،بهنقل از روابطعمومی نظام مهندسی خراسانرضوی، همایش تجلیل از پیشکسوتان و برگزیدگان صنعت ساختمان خراسانرضویبا حضور هفتصد نفر از مهندسان، پیشکسوتان و صاحب نظران رشتههای ساختمانی و تاسیساتی در تالار شهید مطهری مجتمع سپید مشهد برگزار شد.

محمدحسین شرکاء،رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی در این همایش اظهار داشت:پیشکسوتان خانواده بزرگ نظام مهندسی فرهیختگان جامعه ما به شمار میآیند، وظیفه و تکلیف ماست قدر این بزرگان را بدانیم.

حسین شرکاء افزود: تجلیل از پیشکسوتان عرصه ساخت و ساز، پیشکسوتانی که در کمال صداقت و درستکاری مساعی ارزشمند و اهتمام ویژه خود را سالیان سال صرف آموختن و انتقال آموختههایشان نمودند و آموزگار شدند در راه خدمت و آینه وظیفه شناسی و پژواک دانائی و تعهد هستند؛ آنچه که از پیشکسوتان آموختیم درس همت، تلاش و زحمت است و ما برای تمامی این عزیزان سلامتی آرزو میکنیم.

وی به فعالیتهای هشتمین دوره هیات مدیره سازمان اشاره کرد و گفت: طی دو ماه ساختار شکنی را در سازمان به جریان انداختیم و بعد از ۲۳ سال روزمرگی، اصلاحاتی را جهت بازدهی بهتر، در جهت کاهش روند بروکراسی اداری، راهبری به منظور الکترونیکی کردن فرایندهای سازمانی، شناسایی، اصلاح و حذف گردش کار اضافی و موازی کاری در جهت اجرائی نمودن مصوبات و کوتاه کردن دست دلالان و واسطههای پیرامون سازمان را اجرا نمودهایم.

خبر جدید  سرپرست معاونت هماهنگی امور زائران استانداری خراسان رضوی منصوب شد

وی ادامه داد: در کشور ۴۲۰ هزار مهندس در هفت رشته ساختمانی فعال هستند، که خدمات ارزنده آنان ساخت بناها و آثاری است، که سکونت، زندگی، آسایش و آرامش را برای مردم و جامعه بزرگ ایرانی مهیا کردهاند.

رئیس هیئت مدیره سازمان تصریح کرد: برای شفاف سازی امورات فنی و اجرایی برای ۳۷هزار و ۵۰۰ نفر مهندس در سطح استان کارتابل الکترونیکی راه اندازی و از تردد و صرف وقت و هزینه جلوگیری کردیم تا نیاز به حضور فیزیکی مهندسین در سازمان نباشد.ضمناً با استناد به ماده ۲و ۱۵ قانون نظام مهندسی و همچنین ماده ۷۳ آئین نامه اجرائی با رویکردی قانونی، نظارت بر حسن ارائه خدمات مهندسی جایگزین نظارت بر ارائه خدمات مهندسی گردید. بدین معنا که بطور مستمر سازمان بایدنسبت به پیگیری عملکرد مهندسین متعهد دخیل در پروژه بوده و تأکید بر ارائه گزارش کار از طرف ایشان باشد.

شرکاء تصریح کرد: با توجه به کاهش بودجه سال آینده، سازمان را با سرمایه علمی و با حداقل بودجه اداره خواهیم کرد.

خبر جدید  مشهد|تغییر در رویکرد علوم انسانی زیربنای نیل به"دانشگاه کارآٰفرین" است

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسانرضوی در پایان سخنانش از خدمات۲۰ ساله گروه صنایع گیتی پسند در تولید تجهیزات تاسیساتی و ساختمانی ارائه محصولات با کیفیت و استاندارد قدردانی کرد.

پس از آن دلفانی؛ مدیر بخش تأسیساتی مرکز تحقیقات وزارت راه و شهرسازی قانون اول و دوم ترمودینامیک و اثرات انرژی دارای کیفیت و ضرورت توجه به انرژی تجدید پذیر را تشریح کرد.

به گفته وی مصرف انرژی در ایران در بخش سوخت خانگی میانگین ۳۰ تا ۴۰ درصد است.

خبر جدید  مشهد|امکان تهیه مسکن برای بسیاری از زوجین جوان از بین رفته است

در ادامه همایشریاضی عضو شورای اسلامی شهر مشهد هم گفت: پیشرفت دانش فنی و مهندسی جامعه ما مدیون تلاشهای بیوقفه تلاشگران پیشکسوت جامعه مهندسی است.همواره پیشکسوتان چراغ راه جوانان بوده و هستند و این عزیزان همواره حرمت و احترامی در میان مردم و جامعه دارند.

وعیدی بنیانگذار گروه صنایع گیتیپسند به فعالیتهای کارخانجات صنایع گیتیپسند اشاره کرد و افزود: این گروه طی ۲۰ سال تلاش و موفقیت انواع تجهیزات گرمایشی و سرمایشی، پکیج، تهویه، ملزومات ساختمانی، لوله چند لایه و اتصالات و عایقهای رطوبتی و چیلر تولید و به بازار صنعت ساختمان عرضه کرده است.

در پایان مراسم بیانیه همایش قرائت شد و از پیشکسوتان و بزرگان صنعت ساختمان آقایانانوشیروان فرشیدیانفر،مهدی رئیسی، محمدرضا محسنین، بهروز شوقی مطلق،محمدهادی مهدینیا،ماشاا… سعیدیان، مهدی نقیبی بیدختی،ابراهیم مهدیزاده، محمد تهرانی یزدی، عزت ا… فتحی و محمدرضا مظفریان تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/ز


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *