اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

همایش ملی بررسی تجارب بازآفرینی شهری در سبزوار آغاز شد

همایش ملی بررسی تجارب بازآفرینی شهری در سبزوار آغاز شد

دبیر این همایش به خبرنگاران گفت: هدف از برگزاری این همایش، انتقال تجارب بازآفرینی شهری به خصوص تجارب ستاد بازآفرینیهمایش ملی بررسی تجارب بازآفرینی شهری در سبزوار آغاز شد شهری سبزوار به فعالان ستادهای بازآفرینی استان خراسان رضوی و کشور است.

دکتر محمدجواد صفایی افزود: سبزوار به عنوان نخستین مرکز غیرکلانشهری کشور در سال ۱۳۹۴ به صورت آزمایشی در حوزه بازآفرینی انتخاب شد و فرآیند بازفرینی شهری در آن صورت گرفت؛ لذا در این همایش به ارائه تجارب سبزوار در حوزه بازآفرینی شهری توجه می شود.

وی ادامه داد: برخلاف همایش های کلاسیک و آکادمیک که مقاله محور هستند، در این همایش بناست که از حوزه مبانی و تئوری خارج شده و وارد حوزه آموزش و انتقال تجربیات و دانش به صورت کارگاهی و هدفمند شویم.

خبر جدید  خراسان رضوی قهرمان رقابت های دو و میدانی کشور شد

دبیر همایش ملی بررسی تجارب بازآفرینی شهری گفت: در روز نخست همایش در قالب نشست های کارگاهی، تجارب ملی بازآفرینی ستادهای بازآفرینی کشور مانند بازآفرینی محلات هدف در شهرهای تهران، اصفهان، شیراز و یزد ارائه می شود.

صفایی افزود: برگزاری دو نمایشگاه جانبی هم در حاشیه برگزاری این همایش پیش بینی شده که در آنها دستاوردهای ستادهای بازآفرینی شهرهای خراسان رضوی و دستاوردهای تولیدی محلات هدف بازآفرینی سبزوار ارائه می شود.

خبر جدید  برگزاری دوره بصیرت دانشگاه افسری امام علی(ع) در مشهد

وی ادامه داد: براساس آمار، هم اکنون حدود ۲۰ میلیون نفر از شهرنشینان کشورمان در بافت های ناکارآمد زندگی می کنند که نشان دهنده این است که بازآفرینی شهری موضوع مهم و مورد نیاز اصلی جامعه شهرنشین ماست.

دبیر همایش ملی بررسی تجارب بازآفرینی شهری گفت: توسعه شهرنشینی و اسکان جمعیت زیاد در شهرهای کشور، سبب فرسودگی و تخریب بافت های قدیمی و فرسوده و ایجاد مشکلات و محدودیت های بسیاری در فضاهای شهری شده است.

خبر جدید  ماندگاری هوای گرم تا اوایل هفته آینده در خراسان رضوی

صفایی افزود: موضوع بازآفرینی یکی از مهمترین اولویت های دولت نیز هست تا محیط های ناکارآمد و بد مسکن با حفظ عناصر فرهنگی و هویتی طی فرایندی به محیط های مطلوب و زیست پذیر شهری تبدیل شوند.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *