اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

همزمان با دهه فجر۷۲۷ پروژه مخابراتی در خراسان رضوی افتتاح می‌شود

همزمان با دهه فجر۷۲۷ پروژه مخابراتی در خراسان رضوی افتتاح می‌شود

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، علی کارگزار ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه از افتتاح ۷۲۷ پروژه مخابراتی با اعتبار ۳۹۰ میلیارد تومان به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب در خراسان رضوی خبر داد.

وی افزود: در سطح استان ۲۹۸۰ روستا تحت پوشش تلفن همراه هستند که از این تعداد ۱۱۸۳ روستا تحت پوشش اینترنت پرسرعت هستند.

ضریب نفوذ تلفن ثابت در خراسان رضوی ۳۶٫۵ درصد است

مدیرعامل شرکت مخابرات خراسان رضوی ضمن اشاره به اینکه ۱۹ پروژه در بخش تلفن ثابت در آینده افتتاح می‌شود، افزود: مشهد نیازمند ۷۹ سایت جدید است که امیدواریم با همکاری فناوری شهرداری مشهد این موارد افتتاح شود تا پوشش مخابراتی بهتری در خراسان رضوی داشته باشیم.

خبر جدید  کتابخانه آستان قدس رضوی ،وسیله تحقق مرجعیت علمی مشهد مقدس

کارگزار ادامه داد: ضریب نفوذ تلفن ثابت در این استان ۳۶٫۵ درصد است که حدود یک هزار و ۲۹۲ مرکز تلفن در شماره‌های تلفن ثابت پشتیبانی می‌کند.

وی افزود: در بخش دیتا ۱۲۸۰۰ دیتای .G داریم که این تعداد ۸۸۰۰ پرت آن فعال شده و در بخش ADSL تعداد ۴۶۸ هزار پرت ساماندهی شده که ۳۶۵ هزار مورد آن فعال شده است؛ همچنین تعداد ۳۴۱۵۰۰۰ مشترک فعال داریم که از این میزان تعداد ۳۴۳۳ مشترک به‌صورت ویژه از خدمات بهره می‌برند.

افتتاح ۷۲۷ پروژه مخابراتی در استان

مدیرعامل شرکت مخابرات خراسان رضوی با اشاره به طرح‌های مخابراتی دهه مبارک فجر، خاطرنشان کرد: به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب ۷۲۷ پروژه مخابراتی با اعتبار ۳۹۰ میلیارد تومان در دهه مبارک فجر در خراسان رضوی افتتاح می‌شود تا شاهد افزایش گستردگی‌های خدمات مخابراتی در سطح استان باشیم.

خبر جدید  بر گزاری جشنواره شنادر مشهد

کارگزار تصریح کرد: به تازگی ۲۸ پروژه VDSL در سطح استان فعال شده و از سرعت بالاتری نسبت به ADSL برخوردار است و ۳۱۱ میلیون تومان هم در این بخش هزینه شده است، همچنین ۱۶ پروژه FTTH با اعتبار بالغ بر ۲۲ میلیون تومان آماده افتتاح است و در این رابطه ۴۰۱۲۸ پرت آماده تحویل است.

وی تاکید کرد: طی چند ماه اخیر ۱۰ نقطه استان مجهز به سیستم فایبر هوم را با اعتبار ۲۳ میلیارد تومان داشتیم و عملیات نصب این سیستم در ۳ نقطه دیگر استان آغاز شده که تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

خبر جدید  استقرار 8 دستگاه آمبولانس در مناطق پرتردد مشهد

مدیرعامل شرکت مخابرات خراسان رضوی بیان کرد: در حوزه IPNI مخابرات منطقه مفتخر به افتخاراتی شامل ۱۰ پروژه به ارزش ۱۳۰ میلیارد ریال شده است که فاز نخست آن در دهه مبارک فجر و فاز دوم نیز در ۲۷ اردیبهشت سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: امروز به برکت آغاز چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب تمامی شهرهای استان از تکنولوژی ۳G و ۴G برخوردار شدند و آنتن‌های قوی در دکل‌های مخابراتی نصب شده تا در شرایط خاص آب و هوایی اختلالی در مکالمات به‌وجود نیاید.

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *