اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

همه ارکان حکومت باید برای مقابله با کم‌آبی پای کار بیایند

همه ارکان حکومت باید برای مقابله با کم‌آبی پای کار بیایند

استاندار خراسان رضوی گفت: مقابله با کم‌آبی نیازمند وحدت رویه بین همه دستگاه‌هاست و همه ارکان حکومت باید پای کار بیایند.

به گزارش ایلنا، علیرضا رزمحسینی عصر امروز در جلسه همیاران آب خراسان رضوی در مشهد افزود: معینهای اقتصادی هر منطقه نیز درباره مقابله با کمآبی به کمک میآیند و مسئولیت میپذیرند.

وی با بیان اینکه باید مسئولیت هر دستگاه و برنامه آن برای مقابله با کمآبی مشخص باشد، ادامه داد: علاوه بر داشتن برنامه عملگرایانه و عالمانه باید به مردم هم آموزش دهیم و کشاورزان نیز در این زمینه توجیه شوند.

خبر جدید  نجات 20 شهروند مشهدی از میان شعله‌های آتش/ لحظات مرگبار برای زن جوان

استاندار خراسان رضوی گفت: در موضوع مقابله با کمآبی، بخش کشاورزی اهمیت دارد و باید روی این بخش تمرکز شود چون قرار نیست همه چیز در استان تولید شود و باید مشخص شود که درهر شهر و دشت تولید چه محصولات کشاورزی مقرون به صرفه است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی هم گفت: از ۳۷ حوضه آبریز استان، ۳۴ منبع کم آب شده است که مشکلاتی در زمینه ترک و نشست زمین ایجاد کرده است.

خبر جدید  ساختارهای فرسوده اداری با روش قرن 19 مانع توسعه شده است

محمد علایی افزود: ۸۶ درصد مصرف آب استان در بخش کشاورزی، هشت درصد در بخش شرب، دو درصد در بخش صنعت و چهار درصد در بخش خدمات به مصرف میرسد.

وی ادامه داد: سال ۱۳۴۵ چاههای خراسان رضوی در عمق ۳۰ متری به آب میرسید و اکنون با بیش از ۲۰۰ متر عمق به آب میرسد و از آن زمان تاکنون بیش از ۳۲ میلیارد متر مکعب آب از دشت مشهد اضافه برداشت شده است.

خبر جدید  اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی تا انتهای سال در خراسان رضوی


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *