دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: سیستم آموزشی کشور نیازمند تغییر عمیقی است و امروز همه مسئولان کشوری بر عملیاتی‌کردن سند تحول بنیادین تأکید دارند. " />همه مسئولان بر عملیاتی‌کردن سند تحول بنیادین تأکید دارند | اخبار مشهد خراسان ما - Part 60655
اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

همه مسئولان بر عملیاتی‌کردن سند تحول بنیادین تأکید دارند

همه مسئولان بر عملیاتی‌کردن سند تحول بنیادین تأکید دارند

به گزارش گروه استانهای خبرگزاری آنا ازروابط عمومی سما، کارگاه آموزشی مدیران مدارس سمای سراسر کشور با موضوع سند تحول بنیادین امروز ۲۹ دی ۹۷ در کتابخانه آستان قدس در مشهد برگزار شد.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در این کارگاه با اشاره به تاریخچه تدوین سند تحول بنیادین آموزشوپرورش گفت: پس از دهه ۷۰ برای همه مسئولان تعلیم و تربیت مشخص شد که آموزش و پرورش با کاستیهایی روبهرو است که نمیتواند به خروجیهای مناسب دست یابد.

مهدی نوید ادهم ادامه داد: به همین منظور شورای عالی آموزشوپرورش که مرجع سیاستگذاری در این وزارتخانه است، به این نتیجه رسید که سیستم آموزشی ما نیازمند تغییر عمیقی است و باید کل سیستم بازخوانی مجدد شود و بر همین اساس و با تبادل نظر بیش از ۶۰۰ کارشناس این حوزه سند تحول بنیادین آماده شد و در شورای انقلاب فرهنگی به تصویب رسید.

خبر جدید  استعدادهای شناسایی‌شده در سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر آغاز به‌کار می‌کنند

وی با اشاره به اینکه امروز همه مسئولان کشوری تأکید بر عملیاتیکردن این سند دارند، گفت: بر اساس دستوررئیس هیئتامنای دانشگاه آزاد اسلامی، مدارس سما باید تجلیبخش سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش باشد.

نوید ادهم با اعلام اینکه مدرسهای میتواند در تراز سند تحول باشد که کل مؤلفههای آن منطبق بر سند بازخوانی شود، گفت: در این مسیر نیازمند مدیرانی هستیم که پیشگام این تحول باشند و با آگاهی به این سند، دارای نگاه آیندهپژوهانه باشند.

خبر جدید  ۷۲ میلیون ایرانی در مدت زمان ۲ ماه غربالگری شدند

دبیرکل شورای آموزش و پرورش دارا بودن قدرت برنامهریزی راهبردی و استراتژیک را از شاخصههای معلمان و مدیران برشمرد و گفت: با اجرای سند تحول بنیادین به دنبال تحولی عمیق، ریشهای، همهجانبه، نظاممند و آیندهپژوهانه مبتنی بر آموزههای اسلامی و متناسب با فرهنگ و شرایط ایران هستیم.

نوید ادهم به ضرورت تحول در نگاهها، باورها و رفتارها تأکید کرد و گفت: در مسیر این تحول باید به فرآیند ذوبشدن اندیشهها، باورها و رفتارهای سنتی و تثبیت ارزشهای نوین و استقرار نظام جدید فراهم شود.

خبر جدید  شکل‌گیری طرح مدارس مهارتی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در راستای طرح واژگان جدید در سند تحول گفت: در این سند شما با مفاهیم حیات طیبه، تکوین و تعالی هویت، موقعیت ساحتهای ششگانه تربیتی، ارکان مؤثر و سهیم و شایستگی روبهرو هستید و در صورت اجرای این سند باید چرخشهای کلان تحولآفرین داشته باشیم.

انتهای پیام/۴۱۰۳/۴۰۶۲/پ


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *