اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

همه چیز در مورد یک آخر هفته تئاتری

همه چیز در مورد یک آخر هفته تئاتری

برای برنامه‌ریزی تعطیلات آخر هفته حتما گزینه تئاتر دیدن هم برای بسیاری از مردم مطرح است؛ اما روی صحنه تئاتر مشهد چه می‌گذرد؟
به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، هم اکنون ۱۰ نمایش «استکهلم»، «ماضی استمراری»، «باغ خونی»، «وُیتسِک»، «نقشه آخر»، «من مرتضی تنها هستم»، «اسفند تا اسفند بهار کجاست»، «قسمتی از بنفش سرخ است»، «حسنی بی‌دندون شده» و «خروس» در سالن‌های نمایش مشهد در حال اجرا است.
«ماضی استمراری» 
نمایشی به نويسندگی، طراحی و كارگردانی احسان هادى خانى است و در آن بازيگرانی از جمله حسين شجاعى، تکتم اخجوانی، فرزانه جلائیان، سجاد روح‌بخش، آیلر خاتمی، هاجر آسیون، یارا جعفری و شهرام لاسمی ایفای نقش می‌کنند.
خلاصه نمایش:« رامین و هستی که یک زوج جوان هستند، پس از بازگشت از مهمانی در جلوی ورودی در آپارتمان خود با یک هدیه رو به رو می‌شوند، روی هدیه پاکتی که بر روی آن نوشته برسد به دست رامین عزیزم به چشم می‌خورد. رامین سر جعبه را بر می‌دارد اما به ناگهان …»
در این نمایش برنامه ريز و دستيار كارگردان محمد رفاهی، مجرى طرح حسين شجاعى، طراح دكور احسان هادى خانى، منشى صحنه هاجر آسیون، طراح گريم آناهيتا موسوی، مدير صحنه سجاد روحبخش و دستيار صحنه رامين نوعی است. 
در نمایش «ماضی استمراری» مدير توليد مهدى سلطانی، طراح پوستر آرزو کیانی، طراح لباس افسانه بهره‌مند، مدير روابط عمومی شادی رضایی، طراح نور شهريار رادمنش و عكاس آرزو کیانی است.
این نمایش روزهای پنج‌شنبه و جمعه ساعت ۱۸:۳۰ در محل فرهنگ سرای رسانه در حال اجرا است.
«اسفند تا اسفند بهار کجاست» 
نمایشی به نویسندگی و کارگردانی امیر علی کیفی و تهیه‌کنندگی امیر رضا کیفی است و در آن بازیگرانی از جمله ساجد اندرون، فاطمه جعفر زاده، محمد چلنگر، احسان عبدالهی، دینا مهذب و صبا وفایی ایفای نقش می‌کنند. 
خلاصه نمایش:« رستگاری و مرگ یعنی یه جور مردن بیهوده و رستگاری، باید یک فرقی بین این دو تا باشد وگرنه یه جای کار همیشه میلنگه… امیر که پدر، مادر و خواهر خود را در صانحه تصادفی از دست داده است، دچار توهماتی درباره زنده بودن خواهرش میشود چرا که جسدی از بهاره، خواهر امیر پیدا نشده است … تمام اتفاقات دست به دست هم می‌دهند تا زندگی مشترک امیر و همسرش کتایون دچار لغزش شود. و تا انتهای داستان این پرسش مطرح است که آیا بهاره زنده است؟ و فکر می‌کنید و فکر می‌کنیم، آیا واقعا بهاره باز خواهد گشت؟! 
در این نمایش دستیار کارگردان آریا سبزواری، بازیگردان محمد چلنگر، منشی صحنه الهه بازگیر، مدیر تولید محمد حسن حسن پور و دستیار تولید احتشام زهرایی است. 
طراح نور رضا بخشی، طراح صحنه امیر علی کیفی، طراح پوستر و بروشور گروه رسانه ماریو، طراح لباس مرجان ایزدپناه، دوخت لباس مهدا بخشی و طراح گریم رویا حشمتی است.
نمایش «اسفند تا اسفند بهار کجاست» روز پنج‌شنبه ساعت‌های ۱۷:۳۰ و ۱۹:۳۰ در محل پردیس تئاتر مستقل در حال اجرا است.
«خروس» 
نمایشی به نویسندگی محمد رحمانیان و کارگردانی رضا احمدی است و در آن بازیگرانی از جمله حسن نامجو، نرگس آمنده، عاطفه هاشمیان و سعید توکلی ایفای نقش می‌کنند. 
در این نمایش طراح صحنه میثم نویریان، طراح لباس محبوبه سلطانی، طراح گریم سمیه ارقبایی، دستیار کارگردان سعید عابدی و کامران اقتداری و مدیر صحنه حامد علیزاده است.
نمایش «خروس» روزهای پنج‌شنبه و جمعه ساعت ۱۹:۳۰ در محل تماشاخانه بهار در حال اجرا است.
«حسنی بی‌دندون شده» 
نمایشی به نویسندگی و کارگردانی سارا صادقی است و در آن بازیگرانی از جمله محمد ناصر صنعی، مهران راح، اعظم السادات عزیزی، احد جزایری، ریحانه صمیمی، پریناز عارف زاده، رضا سارانی، محمد بندار، الهام اروندی، مائده اروندی و سارا صادقی ایفای نقش می‌کنند.
در این نمایش دستیار کارگردان احد جزایری، مدیر صحنه فاطمه حسینی، منشی صحنه مرتضی پویان، آهنگساز محمد شیروانی، گریمور اعظم السادات عزیزی، طراح پوستر و بروشور رضا زحمتکش و ساخت تیزر امیرحسین برنجیان است.
نمایش «حسنی بی‌دندون شده» روزهای پنج‌شنبه ساعت ۲۰:۰۰ و جمعه ساعت ۱۹:۰۰ در محل فرهنگ سرای ترافیک در حال اجرا است.
«وُیتسِک» 
نمایشی به نویسندگی گئورگ بوشنر (بوخنر)، کارگردانی حسین جوادزاده و مترجمی ناصر حسینی مهر است و در آن بازیگرانی از جمله آنامیر جوادزاده، شهاب محمدی، محسن نورمحمدی، مجید روح‌بخش، ملیکا صبوحی، امید وحدت‌پور و صادق رجبی ایفای نقش می‌کنند.
خلاصه نمایش:« ویتسک سربازیست که هرروز برای سروان و دکتر کارمیکند و درآمد حاصل از این دونفر را برای همسرش ماری خرج می‌کند، روزی با همسرش ماری برای دیدن نمایش به شهر می‌روند و به محض ورود سردسته طبل نوازان.»
در این نمایش دستیار کارگردان امیر جوادزاده و حسین گلمکانی، مدیر اجرایی محسن نورمحمدی، منشی صحنه یگانه نصرتی و یاسمین محمودی، مدیر صحنه محمدرضا عبدالهی و موسیقی گروه مگوت (آرمان پارسیان) است. 
طراح گریم رویا حشمتی، طراح صحنه امیر جوادزاده، طراح لباس حسین جوادزاده، طراح پوستر و بروشور امیرحسین رحمانی و امید سرج، طراح نور مصطفی رمضانی و عکاس سجاد کریمی راد است.
نمایش «وُیتسِک» روزهای پنج‌شنبه و جمعه ساعت ۱۸:۳۰ در محل تماشاخانه شمایل در حال اجرا است.
«استکهلم»
نمایشی به کارگردانی مسعود زرگران و نویسندگی میلاد کاشانی است و در آن بازیگرانی از جمله امیر ارسلان طالبی، احسان صبورجنتی، شیرین محمودی، حمید درودی و ساندرا یحیی زاده ایفای نقش می‌کنند.
این نمایش داستان یک زندگی که به اندازه تمام آدم‌های دنیا تکثیر شده است، داستان یک نفر در دنیایی برای زندگی نکردن. 
 در این نمایش دستیار کارگردان نجمه ایزدی، طراح صحنه مسعود زرگران، طراح افکت و موسیقی روح الله محجوب، طراح گریم بهار کلاهی، طراح پوستر و گرافیک امیررضا رنگ آمیز، مدیر صحنه حوریا هدایتی، عکاس نازنین دانشمند و مدیر روابط عمومی حوریا نادری کاری است.
نمایش «استکهلم» روز پنج‌شنبه ساعت ۱۸:۰۰ در محل تماشاخانه خورشید در حال اجرا است.
«قسمتی از بنفش سرخ است»
نمایشی به نویسندگی، طراحی و کارگردانی مهسا غفوریان است و در آن بازیگرانی از جمله میلاد ظهوریان، صبا وحدتی، آتنا شهیدی و مهسا غفوریان ایفای نقش می‌کنند.
در این نمایش دستیار کارگردان مصطفی محمدزاده و مهیار غازی، طراح صحنه، لباس و گرافیک مهسا غفوریان، طراح نور مصطفی محمدزاده و طراح گریم مهشید غفوریان است. 
انتخاب و تنظیم موسیقی مهدی ضیاءچمنی، مهندس فنی دکور علی فلاحت، منشی صحنه مهلا مطبوعی، مدیر صحنه الهام لشگری، دوخت لباس سپیده سیف، عکاس و ساخت تیزر ارغوان وحدتی، مدیر روابط عمومی محمدجواد عبدی است.
نمایش «قسمتی از بنفش سرخ است» روزهای پنج‌شنبه و جمعه ساعت ۱۸:۰۰ در محل تماشاخانه اشراق در حال اجرا است.
«باغ خونی»
نمایشی به نویسندگی محمد نقایی، طراحی و کارگردانی امیر بشیری و تهیه‌کنندگی علیرضا رضایی است و در آن بازیگرانی از جمله پرویز فلاحی‌پور، کامران تفتی، محمد الهی، زهره مرادی، محبوبه سلطانی، سعید صادقی، مجید بخششیان، سجاد انتظاری و مهران مطیع ایفای نقش می‌کنند. 
خلاصه نمایش:« لیلا، گُم شده است … همه خانواده به همراه خواستگار لیلا، به دنبالش هستند. پیدا شدنی که قربانی‌ها و روشنگری‌ها دارد، و در نهایت…»
در این نمایش دستیار کارگردان کامران سعادت و ایمان رمضانی، مشاور کارگردان مصطفی ابهری و حسن ثانی، طراح صحنه شهاب افتخاری و طراح لباس محبوبه سلطانی است. 
طراح نور محمود کریمی، چهره پرداز امیرحسین غفاری، طراح گرافیک محسن محسنیان، مدیر صحنه علیرضا قدیری، منشی صحنه هانیه عبادی، آهنگساز بهزاد خجسته و مدیر روابط عمومی حمیدرضا آزادفر است.
نمایش «باغ خونی» روزهای پنج‌شنبه و جمعه ساعت‌های ۱۸:۰۰ و ۲۰:۰۰ در محل سالن اصلی تئاتر شهر در حال اجرا است.
«نقشه آخر»
نمایشی به کارگردانی و تهیه‌کنندگی سعیده‌ جهان‌بین و نویسندگی محمد نجفی است و در آن بازیگرانی از جمله المیرا عاقل، سروش زاغیان، امیر ندیمی، مهلا یلی و محمد صادق عدالتیان ایفای نقش می‌کنند.
خلاصه نمایش:«گروهی تئاتری برای به دست آوردن سوله‌ای که سال‌ها آرزویش را داشتند نقشه‌های متفاوتی را اجرا میکنند اما در این راه هدفشان تغییر میکند.»
در این نمایش دستیار کارگردان امیر ندیمی، مشاور کارگردان محمد نجفی، منشی صحنه سحر طلایی و عکاس نرگس پوربدخشان است.
نمایش «نقشه آخر» روزهای پنج‌شنبه و جمعه ساعت ۱۹:۳۰ در محل تماشاخانه خورشید در حال اجرا است.
«من مرتضی تنها هستم» 
نمایشی به طراحی و کارگردانی مهران سلیمانی پاک، تهیه‌کنندگی صالح کامرانی و نویسندگی بهزاد آقاجانی است.
در این نمایش طراح پوستر سروش حیدری، روابط عمومی صدف شیرافکن و مهلا بهنام است.
نمایش «من مرتضی تنها هستم» روز پنج‌شنبه ساعت ۲۰:۰۰ در محل کافه اپیزود در حال اجرا است.
انتهای پیام
منبع :: http://khorasan.isna.ir

خبر جدید  نرخ باروری استان در میان زنان ازدواج‌کرده ۱.۸ درصد است
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *