اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

هوای مشهد؛ هم‌اکنون ناسالم

هوای مشهد؛ هم‌اکنون ناسالم

شاخص کیفیت هوای مشهد هم‌اکنون باعدد ۱۱۷ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، بنابر اعلام مرکز پایش آلاینده‌های زیست‌محیطی مشهد بر اساس آخرین اطلاعات واصله از ایستگاه‌های سطح شهر شاخص کیفیت هوای شهر مشهد، هم‌اکنون در شنبه، ۸ دی‌ماه، با عدد ۱۲۱ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.
مقایسه غلظت آلاینده‌ها نشان‌دهنده افزایش غلظت تمامی آلاینده‌ها نسبت‌به روزهای گذشته در همین ساعت در سطح شهر مشهد است.
بیش‌ترین بار آلودگی از ایستگاه «خیام شمالی» با شاخص ۱۲۴ گزارش شده است و هوای این منطقه در شرایط ناسالم برای تمامی افراد قرار دارد. هم‌چنین کم‌ترین آلودگی از ایستگاه «صدف» با شاخص ۵۹ گزارش شده است و هوای این منطقه در شرایط سالم قرار دارد.
در حال حاضر کیفیت هوا در ایستگاه‌های «آوینی» با شاخص ۶۳، «الهیه» با شاخص ۹۳، «تقی‌آباد» با شاخص ۸۰، «رسالت» با شاخص ۹۸، «سرافرازان» با شاخص ۷۹، «سمزقند» با شاخص ۷۷، «شهر» با شاخص ۹۶، «مفتح» با شاخص ۱۰۷، «چمن» با شاخص ۱۰۶و «کریمی» با شاخص ۸۹ قرار دارند.
بر اساس این گزارش، این شرایط هوایی باعث احتمال افزایش بروز علائم تنفسی در افراد حساس، تشدید بیماری‌های قلبی یا ریوی و مرگ زودرس در بیماران قلبی و سالمندان می‌شود، لذا در شرایط کنونی توصیه می‌شود افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.
انتهای پیام
منبع :: http://khorasan.isna.ir

خبر جدید  از قرارداد یک‌ماهه تا اقرارنامه‌ای که باطل شد
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *