اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

هویت سردار شهید ابوالفضل رفیعی احراز شد

هویت سردار شهید ابوالفضل رفیعی احراز شد
به گزارش دفاع پرس از مشهد، بر اساس آزمایش DNA و در پی اعلام مرکز تحقیقات ژنتیک انسانی، پیکر مطهر یکی از شهدای گمنامی که در شهر مشهد به خاک سپرده شده است مربوط به سردار دلاور خراسانی شهید《ابوالفضل رفیعی سیج》جانشین فرمانده لشکر ۵ نصر بوده است.

سردار شهید《ابوالفضل رفیعی سیج》 فرزند علی اصغر متولد۱۱ فروردین ماه ۱۳۳۴در بخش کلات از توابع شهرستان مشهد متولد شد. پاسدار شهید ابوالفضل رفیعی در حالی که تحصیلات حوزوی داشت با شروع جنگ تحمیلی عازم جبهه های حق علیه باطل شد. او در ۱۲ اسفندماه ۱۳۶۲ در حالی که جانشینی فرماندهی لشکر ۵ نصر را بر عهده داشت در عملیات خیبر در جزیره مجنون به شهادت رسید و پیکر مطهرش در منطقه باقی ماند و سالها همدمی جز نسیم صحرا و پناهی جز حضرت زهرا(س) نداشت.

مشخصات پنج شهید گمنام شناسایی شده خراسان رضوی از طریق آزمایشDNA

اولین شهید شناسایی شده، شهید اصغر سمیعی فرزند حجی عبداله متولد ۱۳۴۶در شهرستان فردوس واقع در استان خراسان جنوبی است. او جزو نیروهای ارتش جمهوری اسلامی و اعزامی از لشگر ۸۸زاهدان بود که در سال ۶۶و در منطقه عملیاتی سومار در سن ۲۰سالگی به شهادت رسید و پیکر او در منطقه ماند و در شمار شهدای مفقود الجسد جای گرفت تا اینکه به عنوان شهید گمنام در سال ۸۹در سالروز شهادت امام رضا(ع) در شهرستان تایباد به خاک سپرده شد و بعد از گذشت ۲۷سال از شهادت او هویت پیکرش شناسایی شد.

خبر جدید  پرستاران نقش مهمی در کنترل و کاهش عفونت ها دارند

دومین شهید شناسایی شده، شهید حسین زارع عاشق ­آبادی فرزند عباس متولد سال۱۳۴۵ است؛ او درسال۱۳۶۲ درعملیات خیبر(طلائیه) به شهادت رسید. شهید زارع در سال ۹۰ به عنوان شهید گمنام در خراسان رضوی شهرستان چناران شهرک گلبهار تشییع و تدفین گردید.

سومین شهید شناسایی شد، شهید سید علی اکبر حسینی متولد اول آذرماه ۱۳۳۹نیشابور است که از طریق لشکر ۵نصر به‌صورت داوطلب و به‌عنوان نیروی بسیجی به جبهه های حق علیه باطل اعزام‌ شد و در تاریخ ۲۲اسفندماه ۱۳۶۳و در سن ۲۳سالگی در عملیات بدر در جزیره مجنون به درجه رفیع شهادت نائل‌آمد. این شهید بزرگوار سال گذشته در سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) در شهر درود از توابع شهرستان نیشابور به عنوان شهید گمنام  تشییع و به خاک سپرده شده بود.که بعد از ۳۱سال از طریقDNAو نمونه ­برداری از پیکر مطهر شهید گمنام ۲۳ساله و مطابقت آن با نمونه خون فرزند شهید، هویت این پیکر مطهر مشخص شد.

خبر جدید  بهره برداری از 8 طرح عمرانی – خدماتی در خراسان رضوی

چهارمین شهید شناسایی شده، شهید حسنعلی ایزدی فرزند عبدالحسین است که در ۱۶ مردادماه ۱۳۴۴ در شیروان متولد شد و در ۴ تیرماه ۱۳۶۷ در سن ۲۳ سالگی در تک دشمن در جزیره مجنون به درجه رفیع شهادت نائل آمد. این شهید والامقام در ۲۵ فروردین ماه ۱۳۹۲ در سالروز شهادت حضرت زهرا(س) تشییع شد.

پنجمین شهید شناسایی شهید سعید حیدری فرزند عباس که در ۱۲ فروردین ماه ۱۳۴۰ در مشهد متولد شد. وی با عضویت بسیجی و در سه مرحله از طریق لشکر ۵ نصر به جبهه­ های حق علیه باطل اعزام شد و در واحد تخریب این لشکر مشغول به خدمت شد. شهید سعید حیدری در ۸ اسفندماه ۱۳۶۲ در سن ۲۲ سالگی در عملیات خیبر و در جزیره مجنون به درجه رفیع شهادت نائل آمد. پیکر مطهر این شهید والامقام به دلیل نداشتن مدارک هویت با عنوان شهید گمنام  در ۲۷ آبان ماه ۱۳۸۵ مصادف با سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) به عنوان شهید گمنام در شهر مشهد تشییع و در سپاه امام رضا(ع) (پادگان شهید کاوه سپاه) خاک سپرده شد.

خبر جدید  پیکر ۱۰ شهید دفاع مقدس و مدافع حرم در مشهد تشییع شد

گفتنی است به دلیل اینکه به خانواده سردار شهید 《ابوالفضل رفیعی》 در خصوص محل خاکسپاری این فرمانده رشید سپاه اسلام اطلاع داده نشده، اطلاعات تکمیلی متعاقبا  اعلام خواهد شد.

 

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *