اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

هیئت های مذهبی یکی از بزرگترین سرمایه های اجتماعی هستند

هیئت های مذهبی یکی از بزرگترین سرمایه های اجتماعی هستند

تولیت آستان قدس رضوی گفت: هیئت های مذهبی یکی از بزرگترین سرمایه های اجتماعی برای تثبیت فرهنگ علوی و فاطمی در جامعه هستند.

شعار سالحجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی ظهر شنبه در همایش خادمان فرهنگ رضوی که در تالارقدس حرم مطهر امام هشتم (ع) برگزار شد اظهار کرد: هیئت های مذهبی پشتوانه امنیت ملی ،انقلاب ،نظام و فرهنگ علوی و فاطمی در جامعه هستند و این یکی از بزرگترین سرمایه های اجتماعی است.دشمنان می خواهند همین فرهنگ و دلدادگی و عشق به ائمه(ع)رانابود کنند و ما نباید بگذاریم این اتفاق رخ دهد.

وی افزود:هیئت های مذهبی حرم حریمی هستند که در آن رنگ و بو و شکل ولی خدا بیان می شود و هم افزایی و بصیرت آفرینی می کند .در هیئت ها قرب به خداوند بیشتر است مردمی وارد هیئت ها که می شوند در حکم این است که وارد حرم می شوند چون در آن جز نام او،اخلاق او و سفارش های او حرف دیگری نیست.در هیئت ها باید بصیرت آفرینی هرچه بیشتر سروده ها پر معنا تر و تحول آفرینی برای شرکت کنندگان هرچه بیشتر باشد.

خبر جدید  حرم مطهر رضوی سیاه پوش شد

رئیسی ادامه داد: مردم مضطرب به حرم می آیند و با آرامش از آن باز می گردند چراکه وجود امام آرامش بخش وجود است و هیئت های مذهبی هم باید همین حالت را برای ارادتمندان به اهل بیت داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه اگر هیئت ها نسخه های درد های اجتماعی ،اخلاقی و سیاسی را داشته باشند آن موقع به پناهگاه و مکانی برای مردم مبدل می شوند ابراز کرد: هیئت های ما باید به روز و به هنگام باشند و در عین پرداختن به مسائل جدید به آنچه که نیاز و مشکلات آن روز جامعه است توجه کنند.

خبر جدید  قرائت دسته‌جمعی سوره یاسین به مناسبت شهادت حضرت زهرا(س) در حرم رضوی

تولیت آستان قدس رضوی تاکید کرد : هیئت سیاسی هیئتی نیست که از یک جناح سیاسی حمایت کند، بلکه مکانی است که باید نیاز های روز جامعه را بشناسد و متناسب با آن مشکلات راه حل ارائه دهد .

وی تصریح کرد : این بهروری در امام خمینی(ره) و در رهبری نیز وجود داشت و دارد همانطور که رهبر معظم انقلاب به مداحان و سخنرانان توصیه ها می کنند .کسی که وارد هیئت می شود باید به ساحت مقدس امام رضا (ع) معرفت پیدا کند و سپس بداند که این دودمان چه دودمانی است و خط و مسیر علوی و فاطمی را بشناسد تا به یک تصمیم برسد.

خبر جدید  کلینیک صنعت در خراسان رضوی ایجاد می‌شود

رئیسی تاکید کرد: کسی که به هیئتی وارد می شود بایدشرایط زندگی اش مانند کسی که به حرم می آید تغییر کندو فرد را به تصمیم ایستادگی و مقاومت در راه خدا و دشمن ستیزی برساند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار ۲۷ آبان ۹۶، کدمطلب:۴۱۴۷۷۸۴، www.mehrnews.com

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *