اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

هیچ مرجعی اجازه تغییر کاربری باغ های مشهد را ندارد

هیچ مرجعی اجازه تغییر کاربری باغ های مشهد را ندارد

به گزارش خبرنگار مهر، خلیل الله کاظمی ظهر یکشنبه در نشست خبری اظهارکرد: سالانه ۱۷۶ میلیارد تومان برای نگهداری فضای سبز مشهد هزینه می شود و  پایان سال جاری  سرانه فضای سبز به ازای هر شهروند ۱۵ خواهد بود. 

وی افزود: همچنین تا پایان سال جاری ۶۰ هکتار مساحت کمربند سبز جنوبی برای استفاده شهروندان آماده‌سازی می شود. 

معاون خدمات و محیط زیست شهرداری مشهد بیان کرد: دولت در سال جاری از بودجه ۱۰ میلیارد تومانی تنها ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان برای کمربند سبز جنوبی اختصاص داده است اما از ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار کشف‌رود تاکنون اعتباری اختصاص پیدا نکرده است. 

خبر جدید  کاشت پنبه در 6هزار هکتار از کشتزارهای سبزوار

کاظمی تصریح کرد: برای تامین آب مورد نیاز فضای سبز دو تصفیه‌خانه با مشارکت بخش خصوصی در حال احداث است که تصفیه‌خانه سیدی با ظرفیت ۱۲ هزار و ۵۰۰ مترمکعب آب آماده بهره‌برداری است. عملیات اجرایی تصفیه‌خانه چهل‌بازه نیز آغاز شده است که تا پایان سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد. 

وی تاکیدکرد: در حال حاضر بالغ بر ۹۰ درصد از تامین آب برای فضای سبز مشهد آب غیر شرب است اما به دنبال این هستیم که این میزان به ۱۰۰ درصد برسد. 

خبر جدید  مسابقات اسبدوانی غلامان

معاون خدمات و محیط زیست شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: در راستای توسعه فضای سبز به ازای هر مترمربع باغ بام که احداث شود مبلغ ۲۰۰ هزار تومان تخفیف در صدور پروانه اعمال می‌شود. 

کاظمی در خصوص تغییر کاربری باغ های مشهد گفت: اطلاعات تمام باغات مشهد ثبت شده و هیچ مرجعی امکان دخل و تصرف در این باغات و تغییر کاربری آن را ندارد.

خبر جدید  لزوم گسترش روابط تعزیرات و دامپزشکی

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *