اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

هیچ نهادی از طرحم حمایت نکرد

هیچ نهادی از طرحم حمایت نکرد

مخترع سیستم جدید لوله‌کشی آب سرد و گرم خودرو بیان داشت: با وجود نامه‌نگاری‌های مکرر هیچ نهادی حاضر به حمایت مالی نشد و حتی خودرویی در اختیار من نگذاشتند که سیستم را به طور آزمایشی در آن نصب کنم.

مجید تشرفی‌راد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در خراسان رضوی؛ در خصوص اختراع خود بیان داشت: جهت رفاه حال سرنشینان خودرو با طرحی جدید، لوله‌کشی آب سرد و گرم داخل کابین خودرو سبک و سنگین با مخزنی که قابلیت ذخیره ۳/۵ متر مکعب آب را دارد و دارای یک کلید خنک و گرم کردن آب را تولید کردم.

خبر جدید  شرکت مسئولان در اردوهای راهیان نور سبب افزایش عملکرد آن‌ها می‌شود

وی پیرامون مزایای این اختراع اظهار داشت: این طرح گرمای اگزوز را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود دمای کره زمین تا ۱۰۰ درجه کاهش یابد.

این مخترع خاطرنشان کرد: طبق آزمایشات محیط زیست خراسان رضوی، برآوردی که در استفاده از این سیستم آب گرم و سرد در کابین خودرو شده است ۲۰ درصد مونوکسید کربن و ۵۰ درصد گازهای نسوخته را کاهش داده است.

وی در ادامه افزود: این سیستم می‌تواند جلوی انتشار گازهای سمی و گلخانه ای را بگیرد و در تمام خودروها، کارخانجات و اماکن عمومی کاربرد دارد.

خبر جدید  پیام وزیر فرهنگ به همایش عطار در نیشابور

تشرفی‌راد بیان داشت: ما می‌خواهیم با این طرح از گازهای سمی مفید استفاده کنیم که می‌تواند در صنایع کاربردی و یا تبدیل به کود شود.

وی عنوان داشت: این اختراع به ثبت رسیده است و نمونه خارجی ندارد و دارای مدرک نوآوری است و به دنبال ثبت جهانی آن نیز هستیم و یک قرارداد تجاری‌سازی هم با سازمان بسیج صنعت منعقد کردیم.

این مخترع با اشاره به اینکه مخترعین و مبتکرین نیازمند کمک‌های مالی هستند و یکی از موانع بر سر راه ما مخترعین کمبود بودجه مالی است، بیان داشت: بسیج علمی بیشترین و بهترین حمایت را از من داشتند و با ارائه ۵ میلیون تومان کمک بلاعوض توانستم طرحم را بهینه‌تر در بیاورم.

خبر جدید  ضرورت استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها در حل مشکلات کشور

وی با ابراز تاسف گفت: باوجود نامه‌نگاری‌های مکرر هیچ نهادی حاضر به حمایت مالی نشد و حتی خودرویی در اختیار من نگذاشتند که سیستم را به طور آزمایشی در آن نصب کنم.

تشرفی راد در پایان گفت: بسیج بهترین بستری است که نخبگان می توانند طرحشان را تجاری سازی کنند.

 

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *