واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی اجتماعی با جشن ۴۰سالگی انقلاب اسلامی در ایام دهه فجر ۱۳۹۷ همراه شدند. " />واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی همراه با چهلمین سالگرد انقلاب | اخبار مشهد خراسان ما - Part 61504
اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی همراه با چهلمین سالگرد انقلاب

واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی همراه با چهلمین سالگرد انقلاب

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از شهربابک، در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اعضای هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهربابک با حضور در مدرسه سما ضمن حضور در جمع دانشآموزان، اولیا و کادر مدرسه، ایام فاطمیه و ایام یومالله دهه فجر را گرامی داشتند.

شهربابک

در ادامه افشین صالحی رئیس واحد شهربابک ضمن تشکر از عوامل برگزاری مراسم بزرگداشت دهه فجر به بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی و دانشگاه آزاد اسلامی در عرصههای مختلف علمی پرداخت.

وی با بیان اینکه توجه به مهارت در کنار تحصیل، توجه به معارف قرآنی و اسلامی و تأکید بر تلاش و کوشش از سیاستهای مدارس سما است، به اهمیت نقش دانشآموزان در آینده مملکت با علمآموزی و مجاهدت و تلاش پرداخت.

صالحی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی نقش بسیار مهمی در رشد و اعتلای علمی داشته و در راستای اعتلای تمدن نوین اسلامی گام برمیدارد.

درخشش غرفه دانشگاههای بردسیر

درخشش غرفه دانشگاه‌های بردسیر 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بردسیر،همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، دانشگاههای آزاد اسلامی، پیامنور، دانشکده کشاورزی و کمیته بانوان دانشگاههای بردسیر به صورت مشترک با دایر کردن غرفه دستاوردهای خود، بخشی از افتخارات آموزش عالی شهرستان را به نمایش گذاشتند.

این نمایشگاه که همزمان با برگزاری یادواره ۲۶۸ شهید شهرستان بردسیر و در جوار قبور مطهر شهدا برپا شد، مورد توجه و استقبال مردم و مسئولان قرار گرفت.

یادواره ۲۶۸ شهید شهرستان بردسیر در راستای دومین کنگره ۶ هزار و ۵۰۰ شهید استان کرمان در حسینه شهدای این شهر برگزار شد.

برگزاری نمایشگاه نقاشی در میاندوآب

برگزاری نمایشگاه نقاشی در میاندوآب

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از میاندوآب، به مناسبت بزرگداشت دهه فجر و برای ایجاد شور و نشاط بین فرزندان در حال تحصیل و استادان و کارکنان، جشنواره نقاشی با موضوع نماز و انقلاب اسلامی فرزندان و دلبندان استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب، در قالب نقاشی و هنر برگزار شد.

رامین رستمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا اظهار کرد: نقاشی فرزندان اساتید و کارکنان که با موضوع نماز و انقلاب اسلامی به تصویر کشیده شده است، نقش و جایگاه والای ارتباط انسان با خدا و نیز اهمیت نماز در شکلگیری انقلاب اسلامی را نشان میدهد و انقلاب اسلامی نشأت گرفته از نماز و توجه به احکام الهی است و هیچ انقلابی در جهان بدون تمسک به احکام و برنامههای الهی تحقق نمییابد و آشنایی نسل نونهال انقلاب با آموزههای دینی و انقلاب اسلامی یکی از وظایف اصلی و خطیر دانشگاهیان است.

غبارروبی مزار شهدای گمنام

غبارروبی مزار شهدای گمنام

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از ایرانشهر، مزار شهدای گمنام آرمیده در شهرستان ایرانشهر همزمان با دهه مبارک فجر با حضور دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایرانشهر غبارروبی و عطرافشانی شد.

در ابتدای این مراسم حجتالاسلام محمدتقی افضلیتبار مسئول دفتر فرهنگی و اجتماعی واحد ایرانشهر در سخنانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رشادتها و دلاوریهای شهدای دوران انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و درود و سلام بیکران به روح مقدس بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) و همچنین تبریک ایام غرورآفرین دهه فجر، به تبیین ابعاد مختلف قیام ملت بزرگ ایران به فرماندهی امام راحل پرداخت.

خبر جدید  مشهد میزبان برگزاری مراسم گرامی‌داشت شهید «علی خوش‌لفظ»

در ادامه مسئولان، اساتید، کارکنان و دانشجویان با نثار گل، غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای گمنام دانشگاه، یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی را گرامی داشتند و حضار ضمن زیارت، قرائت فاتحه و غبارروبی مزار شهدای گمنام، با آرمانهای شهیدان انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

احمد ابراهیمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایرانشهر در جلسه شورای اداری این واحد نیز با تبریک ایامالله دهه فجر در سخنانی گفت: دهه فجر تجلی، صبر استقامت و پشتکار مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی است. امروز کشور عزیزمان ایران به برکت خون شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس، با رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری، قلههای بلند پیشرفت و تعالی را فتح کرده و انقلاب اسلامی سرچشمه تحول و تعالی در منطقه شده و به الگویی موفق برای ملتهای آزاده در مسیر آزادیخواهی و احیای هویت اسلامی تبدیل شده است.

دیدار با خانواده نخستین شهید انقلاب اسلامی شهرستان ساوه

دیدار با خانواده نخستین شهید انقلاب اسلامی شهرستان ساوه

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از ساوه، همزمان با گرامیداشت دهه مبارک فجر و به منظور تجدید عهد و پیمان و میثاق با آرمانهای امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی، سید میثم ابراهیمی سرپرست معاونت سمای واحد ساوه به اتفاق مسئولان آموزشکده سما با خانواده شهید سید عباس اسدی دیدار کردند.

ابراهیمی دهه مبارک فجر را یادآور حماسهآفرینیهای شهدای عزیز به ویژه شهدای دوران انقلاب دانست و گفت: شهدای انقلاب اسلامی با نثار خون خود سبب اقتدار، امنیت و عظمت ایران اسلامی شدند و باید ادامهدهنده راه شهدا و امام راحل باشیم.

در ادامه برادر شهید سید عباس اسدی به بیان ویژگیهای اخلاقی شهید اسدی پرداخت و گفت: شهید سید عباس اسدیبین مردم به شجاعت و دلاوری معروف بود بهنحوی که در تمام راهپیماییها از همه مردم جلوتر بود و با سنگ و چوب به مبارزه با دژخیمان رژیم میپرداخت.

وی مهربانی و عطوفت را از دیگر ویژگیهای اخلاقی شهید دانست و گفت: ایشان در سن ۱۷ سالگی به عنوان نخستین شهید انقلاب شهرستان ساوه به درجه رفیع شهادت نایل شد.

دیدار با خانواده شهدا در امیدیه

دیدار با خانواده شهدا در امیدیه

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از امیدیه، در چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد امیدیه به همراه جمعی از کارکنان این واحد با حضور در منزل خانواده معظم شهید بهمن فاریابی یکی از شهدای هشت سال دفاع مقدس با ایشان دیدار کردند.

حامد محققنیا در این دیدار ضمن تشکر و قدردانی از این خانواده گرامی اظهار کرد: همه ما مدیون ایثارگری این دلاورمردان در طول هشت سال دفاع مقدس هستیم و افتخارات امروز ما در عرصههای مختلف مرهون خون پاک شهداست.

وی گفت: شهدا وارثان اصلی این انقلاب هستند و این شهدا بودند که با قطره قطره خون خود این انقلاب را در مقابل هجوم دشمنان بیمه کردند و امنیت و اقتدار را برای میهن عزیزمان ایران به ارمغان آوردند.

خبر جدید  انتشار نماهنگ «عطر بصیرت» ویژه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

به گزارش آنا، شهید بهمن فاریابی به همراه دو تن از برادران خود در جبهههای حق علیه باطل حضور یافت و در تیر سال ۱۳۶۱ در عملیات رمضان در منطقه کوشک به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

نمایشگاه ۴۰ سال انقلاب ۴۰ سال بالندگی در خاش

نمایشگاه 40 سال انقلاب 40 سال بالندگی در خاش

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از خاش، در نمایشگاه ۴۰ سال انقلاب ۴۰ سال بالندگی که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خاش برپا شد، تعدادی پوستر با مضامین انقلاب و پیشرفتهای علمی و تحقیقاتی و همچنین دستاوردهای شاخص در زمینههای مختلف علمی، اقتصادی، صنعتی و … در معرض دید قرار گرفت.

ابراهیم صباغ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خاش در حاشیه این نمایشگاه در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری آنا بر لزوم برپایی چنین نمایشگاههایی برای تبیین کارآمدی نظام مقدس جمهوری اسلامی و کارنامه ۴۰ ساله انقلاب اسلامی به نسل جوان بهویژه قشر دانشجو تأکید کرد.

احمدی: خانواده معزز شهدا میراث انقلاب هستند

احمدی: خانواده معزز شهدا میراث انقلاب  هستند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از آزادشهر، معاون دانشجویی و فرهنگی واحد آزادشهر با حضور در منزل خانواده دو شهید جنگ تحمیلی حمیدرضا سلطانعلی و شیرعلی مسعودی گفت: خانواده شهدا سرمایههای معنوی و میراث انقلاب اسلامی هستند و آرامش و امنیت ما مرهون شجاعتها، رشادتها و ایثارگریهای آنان در دفاع از اسلام و همچنین جان، مال و ناموس ملت ایران است.

زید احمدی چهلمین سال پیروزی انقلاب را دوران اوج و قدرت کشور اسلامی ایران دانست و گفت: تمام کشورهای دنیا به عظمت، شکوه و قدرت ایران پی بردهاند و ایران را یکی از کشورهای بلامنازع در دنیا میشناسند و این عظمت حاصل خون شهدا و ایثارگریهای شهدا بوده است، شهدایی که با دست خالی و کمترین امکانات جنگی مقابل رژیم تا دندان مسلح رژیم بعثی عراق و حامی جنایتکارش آمریکا جنگیدند و پیروزی افتخارآفرین را برای ملت ایران رقم زدند.

به گزارش آنا، دیدار با خانواده شهدا، بهمناسبت ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی ایران با حضور معاون علمی، معاون دانشجویی و فرهنگی و جمعی از مدیران اجرایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان آزادشهر انجام شد و به رسم یادبود به خانواده محترم شهدا هدایایی تقدیم شد.

برگزاری نماز وحدت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینیشهر

برگزاری نماز وحدت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از خمینیشهر، نماز وحدت در دهه فجر فاطمی با حضور استادان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینیشهر در مسجدالنبی(ص) این دانشگاه برگزار شد.

همچنین پس از اقامه نماز بهمناسبت ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرا(س) حاضران مراسم سوگواری و سینهزنی برپا کردند.

تجدید میثاق با ۵ شهیدگمنام

تجدید میثاق با 5 شهیدگمنام

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا تربتحیدریه، همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایامالله دهه فجر انقلاب اسلامی به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی، بسیج دانشجویی و پایگاه مقاومت بسیج شهید آوینی کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تربت حیدریه با حضور اسماعیل خسروی فرمانده حوزه مقاومت بسیج ادارات شهرستان، اعضای هیئت رئیسه دانشگاه و استادان، کارکنان و دانشجویان این واحد دانشگاهی مراسم قرائت زیارت عاشورا و سخنرانی حجتالاسلام مسلم یعقوبی رئیس دفتر امام جمعه شهرستان در مسجد حضرت محمد امین(ص) این واحد دانشگاهی برگزار شد.

خبر جدید  نانوایی‌های متخلف در مشهد نقره داغ شدند

اسماعیل خسرویبا بیان دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب در حوزه دانشگاه و فناوریگفت:در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران پیشرفتهای چشمگیر انقلاب اسلامی ایران در زمینههای سیاسی، نظامی، دانشگاهی، کشاورزی و … توانسته است ابرقدرت شرق و غرب را تحت تأثیر خود قرار دهد تا جایی که امروز کشور ایران جزء قدرتهای منطقه در جهان است.

حاضران با حضور بر سر مزار ۵ شهید گمنام مدفون در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تربتحیدریه و قرائت فاتحه، با امام شهدا و شهدای انقلاب اسلامی ایران تجدید میثاق کردند.

برگزاری زیارت عاشورا و غبارروبی مزار شهدای گمنام

برگزاری زیارت عاشورا و غبارروبی مزار شهدای گمنام

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از تنگستان، همزمان با فرارسیدن دهه فجر و گرامیداشت شهدای انقلاب اسلامی، به همت دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنگستان مراسم زیارت عاشورا با حضور رئیس، معاون و پرسنل این واحد دانشگاهی در جوار گلزار شهدای گمنام این شهر برگزار شد.

پس از قرائت زیارت عاشورا، مراسم غبارروبی حرم شهدای گمنام نیز انجام شد.

مراسم عطرافشانی و غبارروبی مزار شهدا در مرند

مراسم عطرافشانی و غبارروبی مزار شهدا در مرند 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از مرند، همزمان با دهه مبارک فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران بهمناسبت زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا و تجديد ميثاق با شهدا و ایثارگرانو آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی، مزار شهدای با حضور استادان، کارکنان و دانشجویان غبارروبی و عطرافشانی شد.

در این مراسم معنوی رئیس، معاونان و کارکنان واحد با هدف زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی، قبور مطهر شهدا با قرائت فاتحه با گلاب شستوشو شد و دانشگاهیان با آرمانهای بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری حضرت امام خامنهای، شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس تجدید میثاق کردند.

اکران فیلم عمار

به مناسبت دهه مبارک فجر اثر برخیزید ای شهیدان راه خدا با حضور مسئولان شهرستان، اساتید، کارکنان و دانشجویان در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوکان اکران شد.

این اثر بازخوانی و بازتولید اثر معروف و انقلابی «برخیزید ای شهیدان راه خدا» است که شعر آن توسط مرحوم حمید سبزواری سروده شده است. این نماهنگ ابتدا ۱۲بهمن همزمان با ورود امام خمینی(ره) به میهن و مبارزات انقلابی و بعد از آن، دهه شصت و اعزام نیروها به جبهه و نیز دهه هفتاد و یادواره شهدا را نمایش میدهداین اثر به کارگردانی مهدی نقویان تولید شده است.

یکی از اهداف مهم این برنامه را بازخوانی خاطرات پیروزی انقلاب اسلامی ایران برای نسل جدید است تا نسل جدید با دلاوری های مردان انقلاب آشنا شوند.این اکران از ساعت ۱۰ صبح از سوی کانون تئاتر واحد بوکان به مناسبت دهه مبارک فجر در سالن آمفی تئاتر این واحد دانشگاهی برگزار و از استقبال خوب برخوردار شد.

انتهای پیام/۴۱۰۳/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *