اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

واردات کالا به پایانه مرزی دوغارون کاهش یافت

واردات کالا به پایانه مرزی دوغارون کاهش یافت

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، مدیر پایانه مرزی دوغارون تایباد امروز با بیان این مطلب گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۶ هزار و ۳۹۰ تن انواع کالا از کشور افغانستان وارد پایانه مرزی دوغارون شده که نسبت به مدت مشابه پارسال از نظر وزنی ۶۳ درصد کاهش داشته است.واردات کالا به پایانه مرزی دوغارون کاهش یافت

کریم نوایی نظامی افزود: این میزان کالا با ۲۹۳ دستگاه کامیون ترانزیت وارد این پایانه شده است که از نظر تردد ناوگان حمل و نقل نیز نسبت به مدت مشابه پارسال ۵۹ درصد کاهش دارد.

خبر جدید  ایستگاه وحدت با 182 پی اس آی آلوده ترین ایستگاه مشهد؛ امروز

وی گفت: در این مدت ۷۱۶ هزار و ۵۸۶ تن انواع کالا با ۲۹ هزار و ۶۲۹ دستگاه کامیون به کشور افغانستان صادر شده است.

مدیر پایانه مرزی دوغارون تایباد افزود: ۲۸ هزار و ۲۵ دستگاه کامیون ترانزیت از پایانه مرزی دوغارون به کشور افغانستان طی این مدت خارج شده اند.

نوایی نظامی گفت: این میزان کامیون ترانزیت شده ۵۸۲ هزار و ۴۴۷ تن انواع کالا را به این کشور ترانزیت کرده اند.

خبر جدید  افزایش پروازهای فرودگاه سبزوار به 6 پرواز در هفته

وی مهمترین اقلام صادراتی را انواع پنل های خورشیدی، منسوجات، نوشابه و قطعات اتومبیل بیان کرد و افزود: پایانه مرزی دوغارون دروازه طلایی برای تجارت و ترانزیت کالا و یکی از پرترددترین معبرهای زمینی کشور در دو بخش کالا و مسافر است.

نوایی به جایگاه پایانه مرزی دوغارون از نظر ترانزیت و صادرات انواع کالا اشاره کرد و گفت: این پایانه رتبه پنجم ترانزیت خروجی و رتبه سوم صادرات را در بین پایانه های خروجی کشور دارد و ۱۵درصد از سهم صادرات کشور را از آن خود کرده است.

خبر جدید  تاکید استاندار خراسان رضوی بر حمایت از کارآفرینان

وی افزود: در بخش مسافر نیز روزانه بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر شامل راننده، مسافر و کارکنان بخش های مختلف اداری و خدماتی در این پایانه تردد دارند.

مرز دوغارون در ۱۸ کیلومتری شهر تایباد قرار دارد و تایباد نیز در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد واقع است.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *