اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

واریز ۱۸۹ میلیارد تومان به حساب دهیاری‎های استان

واریز ۱۸۹ میلیارد تومان به حساب دهیاری‎های استان

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان‌رضوی گفت: به رغم اینکه دولت در تنگنای مالی قرار دارد اما سال گذشته به حساب دهیاران استان خراسان‌رضوی حدود ۱۸۹ میلیارد تومان واریز شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، وحید قربانی در نشست مشترک دهیاران و رؤسای شوراهای اسلامی کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد که در مجتمع فرهنگی سرو کاشمر برگزار شد، عنوان کرد: بهترین خدمت دهیاران حضور خود آن‌ها در روستاهاست و بهترین دهیاران با همه محدودیت‎ها توسعه یافته‌ترین روستاها را ساماندهی کرده‎اند و این از افتخارات نظام سیاسی کشور است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان‌رضوی افزود: به رغم اینکه دولت در شرایط بسیار تنگنای مالی قرار دارد اما سال گذشته به حساب دهیاران استان خراسان رضوی حدود ۱۸۹ میلیارد تومان واریز گردید در حالی که در کمیته تخصیص استان تنها توانستیم ۱۱۲ میلیارد تومان به کل دستگاه‎های اجرایی استان پرداخت کنیم.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه این اقدامات نشان می‏دهد دولت در این شرایط برای دهیاری‎ها اهمیت بسیاری قائل است، توقع می‎رود استقرار نهاد دهیاری‎ها هویت بخشیده شود. مبنای هویت بخشی نهاد دهیاری‎ها گفت‌وگویی است که بین شخص دهیار و جامعه محلی شکل می‎گیرد که براساس این گفت‌و‌گو نشاط و انسجام اجتماعی و رضایت مردمی حاصل شود.

خبر جدید  فرصت‎های سرمایه‎گذاری 28 شهر استان شناسایی شد

افزایش ۳۰ درصدی اعتبارات دهیاری‏‌ها

در ادامه نماینده مردم شهرستان‌های کاشمر، خلیل‎آباد و بردسکن در مجلس شورای اسلامی گفت: به رغم اینکه با جنگ اقتصادی دست و پنجه نرم می‎کنیم اما طی چند سال اخیر تمامی دستگاه‌ها برای جبران عقب ماندگی روستاها تلاش‌های بسیاری کرده‎اند.

بهروز بنیادی با بیان اینکه بدون شک عقب ماندگی‎ روستاها تنها با همت دهیاران و مردم روستاها جبران می‎شود، گفت: به هر میزان که دولت در روستاها هزینه کند مردم چند برابر آن را در روستاها هزینه خواهند نمود.

وی بیان کرد: بالغ بر ۲۰ تا ۳۰ میلیارد تومان مردم طی سال گذشته با واگذاری زمین، تعویض شبکه فرسوده آب، عقب‌نشینی و… کمک کردند.

نماینده مردم شهرستان‌های کاشمر، خلیل‎آباد و بردسکن در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: طی چند سال اخیر بودجه دهیاری‎ها بین ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش داشته است.

خبر جدید  ۱۸۹ پروژه نیمه‌تمام عمرانی به بخش خصوصی واگذار شود

وی عنوان کرد: به رغم اینکه تاکنون به تمامی دهیاری‎های کشور بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته اما ۸۰ درصد آن فقط در دولت تدبیر و امید بوده است.

بنیادی راه‎اندازی ساختمانی با تمامی تجهیزات برای مواقع بحرانی در روستاها را ضروری ذکر کرد و گفت: متاسفانه در مناطق کوهستانی برای فاضلاب با مشکلات جدی مواجه هستیم.

 بازنگری طرح‎های هادی ضروری است

در این جلسه همچنین معاونت سیاسی اجتماعی فرمانداری کاشمر گفت: اکنون در بخش کوهسرخ ۲۸ دهیار و بخش مرکزی ۲۶ دهیار به روستاییان مشغول به خدمت هستند.

مرادعلی احمدزاده افزود: شهرستان کاشمر دومین شهر مذهبی استان و چهارمین شهر مذهبی کشور از تنوع آب و هوایی و آثار و جاذبه‎های گردشگری بسیاری برخوردار است که این موجب شده سالانه پذیرای سه میلیون نفر زائر و گردشگر باشیم.

وی اظهار کرد: بنیاد و اقتصاد شهرستان کاشمر بر محور کشاورزی قرار دارد به طوری که با تولیدات زراعی و باغی جایگاه ویژه‌‎ای در سطح استان و کشور دارد.

خبر جدید  مرد ۹۰ ساله خلیل ‎آبادی همچنان مفقود است

 معاونت سیاسی اجتماعی فرمانداری کاشمر عنوان کرد: سالیانه ۷۱ هزار تن محصولات زراعی و ۱۰۰ هزار تن محصولات باغی تولید و به سایر نقاط کشور صادر می‎شود.

وی گفت: طی یک سال گذشته ۷ بوم‎گردی در شهرستان کاشمر به بهره‎برداری رسیده است، همچنین ۷۲ واحد در بخش صنعت و معدن، ۳۷۰ واحد در بخش کشاورزی و ۴ واحد در بخش گردشگری شهرستان فعالیت دارند.

احمدزاده اظهار کرد: با توجه به افزایش جمعیت در روستا، نبود زمین در روستاها و مهاجرت از روستا به شهرها مشکلات بسیاری را به وجود آورده است.

وی بازنگری طرح‎های هادی روستایی را ضروری ذکر کرد و گفت: با توجه به اینکه از اجرای طرح هادی برخی روستاها ۱۵ سال می‏گذرد و از سویی با افزایش جمعیت روستایی مواجه هستیم می‎طلبد طرح‎های هادی بازنگری شود.
انتهای پیام
منبع :: واریز ۱۸۹ میلیارد تومان به حساب دهیاری‎های استان

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *